Plot a živý plot

Zobraz úvodní příspěvek
soused má na hranici pozemku živý plot... my chceme udělat ale svůj plot klasicky, bezpečnost, máme velkého psa. Soused požaduje posunutí plotu o 80 cm, aby mohl ošetřovat živý plot... musím mu to zpřístupnit???tedy opravdu musím posunout plot?
Odpovědět
@inter71 proto by pro něj byla výhodnější, logičtější a podstatně rychlejší cesta se domluvit a nechat si za Vaše peníze postavit normální plot. Určitě nechce, aby Váš pes ohrožoval jeho rodinu... zároveń ale nemůže chtít chránit svou rodinu zabráním Vašeho pozemku. Čím dřív to pochopí, tím rychleji mu vyrostou nové thuje na jeho parcele. Možná by ještě šly i přesadit?
Odpovědět
@madejuli Jen takový lehký komentář k tomu psovi. Za toho je zodpovědný majitel a je jeho problém, jak to zajistí. Vyhrožovat, nebo jen naznačovat, že když nebude po mém, tak můj pes něco....mi příjde krajně nevhodné.
Odpovědět
@madejuli @atilius psem určitě strašit nebudu...
Odpovědět
VÍTE NĚKDO ZDA PŘED STAVĚNÍM PLOTU MOHU TY TUJE OSEKAT JÁ??? PROTOŽE ZAVAZÍ??? JAKOŽE JEDNU STRANU SJEDU DOROVNA? asi moc ne že.. 😄
Odpovědět
@inter71 Tohle všechno je na hraně s občanským zákoníkem. Podle mě můžete, ale řez nesmí ten stromek zničit.
Odpovědět
@atilius nj, a to je hodně ošemetné... ty vogo. nevím... prostě ty tuje zavází o cca 20 cm, geodeta nedokázal vbit kolik protože tuje... abudou se rozrůstat že... takže i když ted posunu plot o 20 cm tak za 5 let to stejně poroste všude. situace na hovno... když budu chtít cokoliv jiného poškodí to sousedksé vztahy.... je to na houbelec.
Odpovědět
@inter71 muzes se souhlasem souseda, jinak zavola policajty a budou te tahat vsude mozne za prestupek dle obcanskeho zakoniku. Hele betonovy plot, kdyz das tu "hezci" stranu jen z tvy strany, tuje neznici se ohne a mel by jsi klid. Je to totalne bez udrzbove. Cena oproti pletivu i pvc je vyssi, ale zase ne tak zavratne. To pletivu stejne casem puchri, sloupky zacinaji misty reznout, tim jak je vitr a lomcuje to plotembtak se ten plast sedrel...nevim kolik mas metru, ale se sousedem vypada, ze to bude tezky, tak bych eliminovala neprijemnosti do budoucna. Je to jednorazova investice nafurt..
Odpovědět
@fyii Já bych teda do betonovýho plotu čumět nechtěl.
Odpovědět
@fyii no moc nejsme zastanci betonových plotu.. 😞 25 metru s nim asi bude.. 25 metru paneloveho pletiva me stoji nejakych 15 tisíc i s prací firmy... betonový jenom materiál co ted koukám na netu 25 tisíc... plus práce... 😞 nevím zda tato investice je dobrá... a ještě život s sosedy kteří mi budou nadávat že jsem tam dali zed.. 😄
Odpovědět
@inter71 to si musis zvazit sam, ono se sousedem at udelas cokoliv a nedas ten svuj plot o tu vzdalenost co chce, stejne vsechno spatne..a koukat na,vypelichany tuje taky neni zadna hitparada..ve finale si kazdy na ten pletivovy plot dava ten zeleny hadr a to je taky " krasa". Dej rec se sousedem, ze tu pulku by jsi rad odstranil a uvidis co ti rekne treba najdete kompromis
Odpovědět
@inter71 dej vedet, jak jsi poridil🙂
Odpovědět
@fyii sami jsme zvědaví 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@inter71 ještě bys mohla zkusit říct mu, že na hranici pozemku chceš plot. Teda na hranici může být se souhlasem souseda, tak ho můžeš postavit 5 cm uvnitř svého pozemku. Ale protože jsou tam túje, nabídni mu, že ty túje použiješ jako plotové sloupky. Že do těch tújí navrtáš díry a do nich upevníš plotové dílce. Je to absurdní, ale třeba si uvědomí, co že to po vás chce. Jinak ale, minimálně od nového občanského zákoníku, stromy, které v dospělosti mají standardní výšku větší než 3 metry, můžeš zasadit ve vzdálenosti minimálně 3 metry od hranice pozemku. Zde je to evidentně jinak, tak bych si já představovala, že od něj můžeš chtít, aby ty stromy přesadil (nebo pokácel). Můžeš zajít na odbor životního prostředí a zeptat se, jak to řešit, co se s tím dá dělat. Kdyby ho vyzval úřad, bylo by to pro tebe jednodušší.
Odpovědět
@esmeralda2 no uvidíme.. soused odjel na chatu tak nevím, že by ho to nezajímalo nakonec? aby pak nebyl překvapený... no každpádně stejně ten zákon je divný, já si vysadím tuje 3 metry od hranice, ale ony stejně nakonec ve výsledku budou jenom metr od hranice protože po 10 letech budou obří že 😄
Odpovědět
@inter71 Túje budou takové, jaké je chceš mít. Jen je potřeba se o ně starat a nenechat je přerůst.
Odpovědět
@davex a máte zkušenost? přemýšlím navrhnout sousedům že je musí zastříhavat do rovna... a my teda hned za tujemi zkusime postavit plot, a nebudeme po nich chtít tuje vykopat... pujde to realně seřezávat? doufám že budou souhlasit, příjde mi to jako nejmenší zlo.
Odpovědět
@inter71 Já túje nenávidím, připadá mi to jako na hřbitově, ale máme je u našich na zahradě a tam je držíme na nějaké rozumné výšce. Taťka je stříhá každý rok na podzim a moc to tam neřeší. Aby je člověk měl pod kontrolou, měl by je stříhat 2x ročně. Někdy na jaro nebo a potom na podzim radikální řez. Podle mě jsou túje schopny udělat i 30-40cm za rok, pokud mají dobré podmínky.
Odpovědět
@davex jasne já taky nevím jak to je... já je taky nemám v oblibě.. takže nemám vubec zkušenost kdy a jak se to má střihnout... vím že shora to je jasne... ale jde mi o to zda by to šlo z bohu do "stěny" dorovna nebo jak to napsat.. protože ted je mají "kulaté že 😄 to je vyjadřování, pardon 😄
Odpovědět
@inter71 Když to řeknu jednoduše, túje jsou plevel a snesou i radikální řezy. Dají se tvarovat do různých tvarů a ano, aby nebyly tlusté, stříkat i boky. Když se to seřízne radikálně, budou tam díry, protože se dovnitř nedostalo světlo, ale obroste to. Nebát se toho. Vůbec.
Odpovědět
@davex tak si myslím že máme pro souseda řešení... no uvidíme co tomu řekne 😄
Odpovědět
@inter71 já taky túje udržovala v rozumných rozměrech. Když jsem se nasr..., tak jsem je tak sešmikala a v pohodě přežily a prospělo jim to. Vždyť se tvarují i do různých kuliček, vrtulí ap. Tak soused ať tvaruje. Vy si postavte plot a souseda bych se neptala. Trošičku bych to posunula, ať se v řiť uhryzne, tak se to u nás říká 😉🙂
Odpovědět
@candat Takhle jsi tvarovala tuje? :D https://youtu.be/CBsu4ElMAYE?t=1613
Odpovědět
@inter71 Soused neměl vysazovat plot tak, aby byl přesně na hranici vašich pozemků. Jak to ošetřoval doposud? Že chodil na váš pozemek? Pokud by vám to nevadilo, prodejte mu ten 80cm pruh vašeho pozemku, a ať se postará o geo, katastr atd. Pokud mu chcete jít trošičku naproti, postavte svůj plot tak, abyste měli jednotlivé dílce jednoduše demontovatelné (náklad na toto řešení by platil on), čímž mu umožníte v případě péče se k živému plotu z druhé strany dostat. Otázkou je, jestli ho nevyjde levněji ten živý plot přesadit, příp. zrušit a vysázet nový dál od vašeho hotového plotu. Ale ve finále je jeho blbost, že nepřemýšlel a namrskal to přímo na hranici. Jinak jestli to začalo takto, tak good luck s čímkoliv dalším.
Odpovědět
@inter71 Mně čím dál víc příjde, že je fajn, že se chcete dohodnout na nějakém kompromisu a nedělat si zbytečné naschvály. Tuje tam byly první, ale na hranici. Nejspíš být neměly, ale jsou. Ten soused to asi ani nemusel myslet špatně a třeba mu to jen nedošlo, že to je blbost. Jasně, jeho chyba. Ale na druhou stranu ho chápu, že když tam ty tuje nějaký rok jsou, že řešení "vykácet a zasadit znova" je dost na houby. Podle mě nezbývá, než si s ním na to sednout, vysvětlit mu, že to co udělal je blbost. Jeho blbost, ale chcete najít nějaké uspokojivé řešení pro vás oba. Takže třeba dát plot, co to jde nejblíž k tujím (tady se budete asi dohadovat, co je to "nejblíž") a umožnit mu přístup 2x do roka na údržbu a uklizení po sobě. Nebo ten proklatý betonový plot. Vy ho sice nechcete kvůli nákladům, on ho nebude chtít kvůli špatné údržbě túji, ale pro hledání kompromisu to může být jeden z návrhů Hodně bych zdůrazňoval, že nechcete dělat naschvály, ale taky vám nepříjde správné přijít o kus pozemku, když to udělal blbě. .
Odpovědět
@lukoid ano chodil na náš pozemek, teda jednou.. protože bydlíme skoro rok. novostavba.
Odpovědět
@atilius souhlasím, v tomto duchu to povedeme... už tu byl... chápal že je to blbě vysazené... přiznal.. musel se asi s někým radit... přesto chce abychom plot posunuli tak aby tam mohl vlézt mezi tuje a plot... s tím my nesouhlasíme....
Odpovědět
@inter71 Není proč souhlasit, jeho blbost. 25m délky x 0,5 - 0,8 šířky krát 2000 za metr a ať to koupí pokud to nebude u vás chybět.Postavila bych plot k hranici a basta. Taky záleží o jaké tuje se jedná, třeba smaragd se do šířky příliš nerozrůstá. Při stavbě jeho tuje prknama odkloníte a potom bych je nechala prorůst plotem a podle vlastího uvážení přistřihla sama, nenechala bych souseda šmatlat v mé výsadbě, je rozdíl povolit nutnou údržbu plotu jednou za několik let nebo 2x za rok Já jsem za plot betonový, sami jsme kus takto udělali a už teď lituji, že ne delší, před něj jsem si dala keříčky ap. je klid. Ostatní výsadbu dávám od plota tak, abych se tam dostala a nic nenechávám přerůst, ať se sousedi chovají taky tak a je po probému, moje zásada je dělat tak, abych se sousedy pokud možno měla k řešní co nejmíň a to předpokládám i u nich.
Odpovědět
@atilius betonový plot mu v údržbě vadit nebude, tuje plot neprolezou a nad plotem je střhne ze svého pozemku, max něco spadne k sousedovi, záleží jak bude šikovnej, taky je může nechat jen do výše plotu, klidně by v zájmu svých tují mohl sousedovi přispět, tazatel píše, že má velkého psa, tak by byli spokojení oba.
Odpovědět
@daruna Tazatel píše, že z betonových plotů taky není nijak odvázaný....
Odpovědět
Tak jsme se nějak domluvili předběžně, ale pry s námi chtějí ještě to jednou promyslet.. více méně předběžně jsme se domluvili že říznou tuje z naší strany nejvíce co to pujde... a my nacpeme plot nejblíže tujím..(výška tuji bude prej pořád 150 cm) už tak jim vlastně pustíme 25 cm pozemku... ale mají jiné pindy... 3 metry od hranice jsme chtěli my dát zelen aby na nás nečuměli.. ale bylo nám řečeno, že budou dělat vše proto, abychom to vykopali... tedy otázky.. opravdu při 3 metrech můžu stínit hodně? dokáže mit o někdo vypočítat? zelen nevím 5 metru kolik bude vrhat stín? se sousedy to je fakt zlý sen. Postavit dům byla prkotina podle toho... jo a druhý soused má "svah" na našem.. nepochopíte.. malý asi nadsypáno 0,5 metru... ale prostě svah na našem, rostliny na našem... na otáízku co s roslinami nám bylo řečeno že rostliny musí zustat protože se jim svah bude sypat, to jako vážně? nevíte někdo na toto téma něco?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?