Expona domestic: dobré i špatné zkušenosti

Moc se nám líbí lepená vinylová podlaha Expona domestic - stejný dekor jsme zatím u jiné značky nenašli. Zaráží mne však, že tu jsou některé údajně špatné zkušenosti s kvalitou? Podle parametrů by měla být dobrá. Podle vašich zkušeností nebo doporučení podlahářů - ano nebo ne a proč?
Odpovědět
Profilova fotka
Smankote,nam ji budou v pondělí pokladat. Co by na ni melo byt spatneho?
Odpovědět
@luca86 Četla jsem právě tady na modré střeše pár kritických vyjádření na exponu. Ale zrovna tak jsem četla i pochvalné recenze. Nevím, jestli je tenhle vynil náchylnější na poškrábání nebo v čem je problém!?
Odpovědět
Profilova fotka
@jane_n Tak jsem trochu googlila a vetsinou ty negativni recenze byly staršího data. Tak můžeme doufat,ze uz mouchy vyrobci vychytaly😊
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
@jane_n @luca86 ahoj, můžu se zeptat, jaké jsou novější zkušenosti? díky
Odpovědět
@ptjj My teprve vybíráme, ale nakonec nejspíš jiný dekor a tím pádem i značku. Zatím máme vyhlídnutý Gerflor, který je tu chválený a podlahář nám říkal, že je dobrý.
Odpovědět
Profilova fotka
@jane_n aha, my právě hledáme "vinyl" bez PVC a ftalátů a to asi Gerflor není, že?
Odpovědět
Pročítala jsem na toto téma diskuse zde na MS. Těch podlah bez ftalátů bude nejspíš málo, jednotlivé značky mají ještě speciální bezftalátové řady, není to automaticky celá značka. A u vinylu bych se obávala, že tam stejně nějaká změkčovadla jsou a ceny těchto vinylů jsou také o dost vyšší. Hlídala bych si technické listy a nedala jen na tvrzení prodejce.
Odpovědět
Profilova fotka
@jane_n ano, to samozřejmě... změkčovadla tam jsou, ale údajně na přírodní bázi
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj máme ji něco přes půl roku, tedy jednu topnou sezonu a zatím jí nemám co vytknout :)
Odpovědět
Profilova fotka
Doby by měl být vinyl z recyklatů. Viz odkaz. Adore Regent Sovereign Vinylové podlahy nové generace Adore Regent™ v zámkovém provedení, v tloušťce 4,5 mm + 1,55 mm podložka s nášlapnou vrstvou 0,55 mm. Patentované tuhé jádro Regent™ Rigid doposud nenašlo přemožitele. Adore Regent™ podlahy i díky němu nabízejí mnoho naprosto jedinečných vlastností, především extrémní odolnost, rozměrovou stálost a voděodolnost. Do vinylových podlah Adore Regent™ jsou přidávány částice stříbra a bambusové moučky. Díky tomu jsou zcela antibakteriální a skvěle odolávají také plísním a houbám. Na výrobu vinylových podlah Adore Regent™ nebyly použity ftaláty, takže jsou zdravotně nezávadné. Všechny vinylové podlahy Adore Regent™ jsou šetrné k životnímu prostředí a lze je opětovně recyklovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Také občas udávané pod názvem rigid. Ale pozor. Je dost vinylů s tímto nazvem a jsou to šmejdy.
Odpovědět
Profilova fotka
@jiri_pexa na ten jsem také koukala, ale nakonec jsme se rozhodli pro MeisterDesign Flex
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Budeme exponu pokládat příští týden. A tedy zatím se nám zdá fakt super, každý kdo ji viděl tak pochvaloval
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?