Podlahy máme udělat ještě letos?

Hezké odpoledne, s manželem se rozhodujeme,zda udělat podlahy na podlahovém topení ještě letos nebo to nechat až na příští rok......Co vy, budete letos ještě někdo betonovat????Jsme nějak nerozhodní s ohledem na počasí....(v domě zatím není žádné topení,abychom případně mohli přitopit).... Zatím nejsme ještě ani rozhodnuti,zda to bude klasický beton nebo anhydrid.
Odpovědět
Profilova fotka
@janicka006 My jsme vylívali anhydrit 6.října. Od listopadu jsme pak topili podlahovkou...vysušovali. Bez topení bych podlahu nelila, bála bych se plísně.
Odpovědět
@kirik No my právě nemáme zatím ani krbovou vložku,je sice už objednaná....bude se dělat až po vylití podlah... Takže by tam asi připadal v úvahu jenom nějaký přímotop,ale ten si zase netroufnu nechat běžet bez dozoru třeba celou noc,kdy už je venku opravdu mráz. A já myslela,že podlahovka se poprvé zapíná až vyloženě po vysušení....
Odpovědět
@janicka006 my jsme měli dělat betony i anhydrit ještě letos, ale bylo nám doporučeno to nechat na jaře, prý to chce hlídat vlhkost, aby to pak nedělalo neplechu, takže si to zatím jen připravíme a jakmile to bude po zimě možné, udělá se to...
Odpovědět
Profilova fotka
@janicka006 Ne, podlahovka se právě využívá k vysušení. Je třeba ale topit podle určitého harmonogramu, postupně zvedat teplotu a jednotlivé stupně po několika dnech, ale to vám jistě řeknou ti, kteří vám podlahu budou vylívat.
Odpovědět
@lucinkafr Nás právě docela vypekli podlaháři....dělali nám tady i vodu,koupelny atd....ale tím stylem,že u nás tři dny pracovali,a pak jsme je třeba týden neviděli.....takže to všechno trvalo skoro 2 měsíce....Museli jsme kvůli nim všechno posunout....objednávku sektorky,pokládku podlah:-(((( Asi to taky necháme až na jaro,je to teď strašně na rychlo,v křeči..jen doufám,že s cenou moc nezamíchá plánované zvýšení DPH.......a budeme si přát co nejkratší zimu:-))))
Odpovědět
@janicka006 právě kvůli DPH jsme to také řešili...Sice mě to štve, měli jsme jiné představy, ale tak budeme mít čas v klidu aspoň vymalovat a fakt si ty podlahy připravit, zase si radši počkám, než aby mi pak podlaha měla blbnout, prý když se ten anhydrit neohlídá co se schnutí a vlhkosti týče, tak to pak dokáže po kontaktu s lepidlem třeba pod dlažbu zlobit, no, tak počkáme na sluníčko :-)
Odpovědět
@lucinkafr Tak ono práce tam i tak bude pořád dost..my musíme ještě štukovat,taky vymalovat,dodělat sádroše.... Ono je to dost peněz,takže je lepší,aby to bylo napoprvé v pořádku,než pospíchat,a pak si drbat hlavu,že jsme to uspěchali... A my se stejně nechceme stěhovat dřív jak za rok a půl,takže nám tohle zdržení ani tolik nevadí..jen jde spíš o to,že mohla být další věc z krku.....
Odpovědět
@janicka006 to chápu, také se stěhováním nepospícháme, děláme, když jsou peníze, takže i když bych si přála stěhovat se třeba hned, je nám vlastně jedno, jestli to bude za měsíc nebo za rok, nic nás netlačí. Ale přesně jak říkáš, člověk má radost, když si na seznam splněných úkolů připíše další ;-) My přes zimu prostě všude vymalujeme a budeme se těšit na jaro. A kdo ví, třeba bude zima mírná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, my tento týden položíme podlahové topení a na konec měsíce máme objednané vylítí anhydridem. V Domě máme zatím pořád okolo 15stupňu a výš, takže si myslím, že by neměl být problém. Ještě nemáme zapojený kotel, takže taky netopíme. Říká se, že po vylití anhydridem by se mělo nejdříve začít topit tak po 14 dnech.
Odpovědět
Profilova fotka
@janicka006
Odpovědět
@petku0204 díky za info:-))My jsme se včera s manželem o tom zase bavili a nějak to zatím vychází na 70:30 pro anhydrid......takže se asi zeptáme přímo u dodavatele,kterého poptával.Ale kdyby měl i jen malé výhrady,tak se na to vykašleme.
Odpovědět
my máme klasický betony. Chtěli jsme taky anhydrit, ale pán, který nám dělal podlahovku nás z toho zrazoval, tak jme šli nakonec do klasiky. Materiál jsme měli vlastní a byla to velice skvělá firma. Máme tam betony už skoro 1,5 měsíce, po udělání jsme dle pokynu nechali dům úplně zavřený a kropily jsme, pak jsme lehce větrali a zatím ještě taky netopíme. Nikde to neprasklo. Nechci tě zrazovat z anhydritu, ale mě se to zdá zbytečně nadražený. Nás stálo 120 m2 betonu 26000kč a nejlevnější anhydrit by nás stál 48000kč. Obě jsou kompletní ceny.
Odpovědět
Článek se načítá
Tak o betonu versus anhydridu je tady samostatné téma a jako u všeho má obojí své zastánce i odpůrce.Momentálně máme ve svém okolí víc těch,kteří zkusili anhydrid...a přiznám se,že do tohohle manželovi ani nějak nekecám,protože tomu prd rozumím....co si vybere je na něm:-)))..(já už si stihla vybrat sedačku..chichichi) Jinak ale jste stihli beton ještě v parádním počasí....mě šlo spíše o to,zda si někdo v nadcházejícím mrazivém počasí do toho troufne ještě jít.Ale každopádně každá zkušenost i informace je výborná:-))))
Odpovědět
Profilova fotka
@janicka006 tady je článek o anhydritu v zimě.. http://www.anhydrit-podlahy.cz/anhydr... jsme vylévali podlahu v srpnu a jsme max.spokojeni, podlahy byly vylity za 2 hodiny a všechno je krásně rovné
Odpovědět
@snilkova Moc díky za článek,ale nezobrazuje se mi ;-( ;-(
Odpovědět
@snilkova Už jsem ho našla:-))
Odpovědět
Profilova fotka
@janicka006 http://www.anhydrit-podlahy.cz/anhydr...
Odpovědět
Profilova fotka
@janicka006 je tam toho hodně, tak snad to trochu pomůže v rozhodování
Odpovědět
Jinak jen pro info pro zájemce,manžel posílal CN na anhydritovou podlahu a dodavatel mu napsal mj. toto: "Při nízkých teplotách je možno provádět lití podlah, avšak za předpokladu splnění min. teploty +5°C v prostoru lití (po dobu min. 5 dní od uložení) a za předpokladu přijetí takových opatření, aby čerpaná směs měla teplotu min. +8°C. Toto lze většinou zajistit při teplotách vnějšího prostředí do -5°C."
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?