Přechod mezi podlahami

Dobrý den, chci se zeptat, zda má někdo přechod mezi podlahami (dlažba - dřevo) řešen tak, že tam není vůbec nic, jen je to přiražené k sobě, Viz obrázek. Většině kolem naší stavby to nepřijde ok. Dnes jsem se ptala rodinné známé - arch. z Prahy a ta to naopak dává ve svých realizacích všude. Mně se lišty nelíbí. Máte zkušenost? Jinak podlahy mají stejnou výšku, bez toho by to nešlo. Děkuji
Odpovědět
My máme právě hliníkové takové matné lišty a je klid
Odpovědět
Tak to mi pomohlo 🙂 děkuji
Odpovědět
Potřebovala bych zkušenost bez těch lišt, pracuje ta podlaha, rozjíždí se ta škvíra?
Odpovědět
@barebare mame bez prechodovych list asi 2 roky. Medzera je vyplnená len nejakým silikonom/akrylom. Nevidím tam žiaden problém. Šírku medzery mame 3-4mm, výplň je asi 2mm pod úrovňou obkladačky. Tento prechod mame medzi dlažbou a lepenym vinylom (WC, kupelna). Pri dreve sa dosť často používa korok, nevyzerá to zle. Asi by som tu medzeru niečím vyplnil, aby tam nešiel bordel. Keď sme to riešili, tak nám každý tvrdil, ze tam musí byť prechodova lišta a pritom sa im to určite len nechcelo robiť, lebo to vyžaduje väčšiu precíznosť praxe 😄.
Odpovědět
Máme také tak, mezera je vysilikonována, je to bez problému. Korek se dává pokud je potřeba udělat dilatace.
Odpovědět
@barebare Dobrý den, máme přesně toto, ve spáře silikon. Žádný problém s tímto řešením není, máme asi 5let. Jen bude potřeba časem přesilikonovat, v jednom místě je odchliply od dřeva, a padá tam bordel🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@barebare Máme pouze silikon a úplně v pohodě, vypadá to daleko lepené lišty. Zkuste vyhledat videa Martinadesign má o lištách a silikonu video
Odpovědět
Profilova fotka
@barebare Já to mám taky bez lišt. Pěkně to na sebe navazuje. Mě se to tak líbí.
Odpovědět
Takže bychom to měli narazit přímo k té dlažbě a popřípadě mezeru zatmelit, zasilikonovat? Jinak děkuji za příspěvky, jsem ráda, že se tady ukázalo, že to takto máte a je to v pohodě. Ale já pořád poslouchám od lidí z naší stavby, že to jako ne, podlaha bude pracovat, mezera se bude zvětšovat, silikon popraská 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@barebare ak máte drevenú podlahu nalepenú, stačí dať do medzery silikón, ako radia vyššie. Pri plávajúcej to bude väčší problém, keďže podlaha pracuje.
Odpovědět
Nebude to lepená podlaha.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud dřevěnou, tak velmi doporučuji lepit - jiný pocit. Jinak mám mezi dřevěnou podlahou a dlažbou tmel v barvě podlahy a OK.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?