Anketa - jak dlouho jste sháněli pozemek snů?

Tak schválně. Jak dlouho vám trvalo, než jste se stali vlastníky pozemku snů a mohli začít projektovat a stavět? 🙂
Odpovědět
Asi rok, nakonec jsme ho nenašli my, ale maminka přítele. Velká náhoda.
Odpovědět
Asi 100 let . Pozemek koupil prapradeda a az nedavno se z nich stalo uzemi urcene k zastaveni. Nadherne klidne misto daleko od vseho pritom vsude blizko. 😀
Odpovědět
@guteman Hustý! Taky máme jeden v merku, říkala jsem si že 3 roky je dlouhá doba, tak né no 😄 😄
Odpovědět
Asi 4 dni. Nie som vyberavy 😁
Odpovědět
Profilova fotka
Koukali sme po pozemcich cca 5let, aktivne az posledni rok ..meli sme dost stesti, ze primo u nas na mestecku byl jeden uplne idealni a nakonec sme si ho i vybojovali..uz mame projekt temer hotov a snad brzy kopnem..
Odpovědět
Profilova fotka
3 roky
Odpovědět
@akirchnerova Krása! Držím palce, ať jde vše jako po másle 😉
Odpovědět
Nesehnal. Bohužel, ceny jsou v dnešní době tak závratné, že jsem se smířil s pozemkem od tchýně a o to víc to vrazil do domku. V zástavbě, prakticky z ani jedné strany soukromí, pozemek malinký, 700m2 na vesnici, kde nikoho neznám a přátelé, s kterými jsem vyrůstal, chybí. Jsou 10 min autem daleko, to se dá. Ale, zase tak daleko nejsou. Pomalu si zvykám, ale už to trvá 2 roky. Každopádně, zahrádku jsem si zamiloval a i když je malá, jdu ven, procházím se, koukám se, co jsme zatím vybudovali a budujeme (mírný svah) a jsem šťastný. Sice to není můj vysněný pozemek na samotě u lesa s rybníčkem, kde lišky dávají dobrou noc, ale v současné situaci je ten sen tak vzdálený, že jsem se s tím už smířil. Nepatřím k těm bohatým, co si mohou dovolit cokoliv 🙂 Tak hodně štěstí!
Odpovědět
Sice máme tři roky dům a pozemek kde jsme spokojení,ale loni se nám povedlo sehnat vysněný pozemek alespoň na chatičku v horách. Přeji hodně štěstí
Odpovědět
Uz 14 let hledame. Asi po 2 letech jsme narazili na skvele misto, ale cena se nam zdala vysoka. No, kez bychom ho tenkrat koupili, protoze dnes se na stejnem miste pozemky prodavaji 4x draz.
Odpovědět
4 roky. Shánět pozemek na okraji Prahy = o zábavu je postaráno na dlouhou dobu.
Odpovědět
Profilova fotka
5 let
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
2 roky.. A dokonce to byla taková naše poslední možnost, ty fotky v inzerátu byly hrozné. No a přijeli jsme tam a spadla nám brada. 😄 Hned jsme věděli, že to je on.
Odpovědět
Profilova fotka
14 dni 🙂 .... nedovedu si predstavit, cekat 5 let na neco, co nemusi prijit...to se radsi zaridim podle toho, co je 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Pozemek snů? Takové téměř nejsou. Osobně jsem hledal cca 2 roky, než jsem našel pozemek, kde ty kompromisy byly přijatelné. A bude to samozřejmě horší a horší....
Odpovědět
Profilova fotka
My jsem to řešily tak že jsme zašli na město tam prakticky bylo několik pozemků k prodeji tak jsme se jeli rovnou podívat, zalíbil se nám a začalo obvolávání Finanční poradkyně zdali nám půjčí a už se proces rozjížděl, následoval prodej zahrady a řešení projektu domu komunikace s projektantem atd. když to shrnu tak 12.9.2019 jsme zarezervovali pozemek a než se vše vyřídilo tak byl náš cca v říjnu 2020. takže zhruba 1 rok než byl náš ale řešilo se to částečně přes hypotéku takže proto to zdržení ale nelitujeme toho a už se moc těšíme až tam budeme bydlet. 😉
Odpovědět
Tak my trpělivě čekali na pozemek snů přesně 5let, 8měsíců, 2týdny, 3dny, 5h, 20min a asi milion sekund 😄 Ale dočkali jsme se a bylo to přes celou fázi vzniku t.j. od myšlenky, výkupy pozemků, projektování ZTV až po realizaci a prodej hotových zasíťovaných parcel. Opravdu mňamka co stála spoustu času, nervů...ale stálo to zato. Máme pozemek v rodném městě, kde máme vše rodiny, přátelé, práci, přírodu, volnočas... 😎 No a BTW mezitím za tu dobu čekání jsme si na celý dům vydělali sakumprdum v zahraničí 😄
Odpovědět
My hledali zhruba od jara 2019. V červenci 2020 jsme pozemek koupili a nyní jsme již konečně kopli do země.
Odpovědět
2,5 roku shánění, mezitím jsem prokaučovali 2 pozemky co jsme se nerozhodli rychle. Pozemek máme velmi hezkej, jen to není teda pozemek snů... Projektová příprava trvá už 3 roky 😄
Odpovědět
Ja si pozemek poridila pred 15i lety, abych pomohla nasim, kteri ho potrebovali rychle prodat. Za tehdy trzni cenu. Nebylo to pro me misto snu. Nenavidela jsem ho pri sekani a hrabani, litovala investice a chtela se ho zbavit, nebo dat do dlouhodobeho pronajmu vymenou za udrzbu. Nemela jsem v planu stavet, byla jsem zajistena. Jenze zivot meni... V lete by se mela delat na polovine pozemku zakladova deska a hruba stavba. Na druhou pulku byl vcera slozen rezervacni poplatek, prodavam ji za vice nez dvojnasobek tehdejsi ceny celeho pozemku, tak mam vlastne pozemek pro svuj dum zadarmo a jeste mi zbyde na cast stavby domu. Mam vyprojektovany pasivni dum a pozemek nyni vnimam jako misto snu - idealni orientace s mirnym sklonem na jih, kousek skolka, skola, nadrazi, rodina 5 a 20 minut autem, soukromi...
Odpovědět
@tereza1977 Takže si pozemek zdědila a ještě byla naštvaná, že ho musíš sekat a po čase si ho střelila s výdělkem a za to teď stavíš... a ještě to podtrhneš tím, že si bydlení řešit nemusela, když si byla zajištěná...hmm gratuluji k upřímnosti 😄 😄
Odpovědět
@panlorenc čti pořádně... koupila ho za tehdy tržní cenu...
Odpovědět
@tereza1977 S tím soukromým bych byl opatrnější, když jste polovinu pozemku prodali. Však to poznáte ...
Odpovědět
@pernicek1 Cca půl roku. Zprvu jsem hledal jen na realitách a inzercích, ale po navštívení první "exkluzivní" parcely jsem si myslel, že si ze mně někdo dělá prdel. Po pár měsících jsem zjistil, že se na realitkách prodává většinou jen odpad, který nikdo nechce. Nakonec jsem poslal email všem obcím v okolí 30km, zda nemají nějakou parcelu na prodej. Ozvali se mi dvě, které budou prodávat parcely pro výstavbu o 15 domkách. Dvě jsme zarezervovali jako náhradníci, o měsíc ještě raději další dvě a za týden se dvě uvolnily a my měli parcelu. To bylo loňské léto. Dnes máme studii a po létě bychom snad mohli kopnout.
Odpovědět
@iveta_89 Čti pořádně ."....Od rodičů..." 😉 A už vidím, jak zajištění rodiče drhnou dcerku na ceně. Iveto, Iveto, prober se naivko... 😴
Odpovědět
@petrincak máme na chlup stejnou zkušenost!
Odpovědět
Profilova fotka
3 roky
Odpovědět
Cca rok, rok a půl. Hlavně na internetu, na webu od seznamu 🙂 Měli jsme celkem velké území, protože jsme v lokalitě kvůli práci, tak to bylo spíš z hlediska vzdálenosti do práce. Takže kružnice s průměrem cca 35km. Ale parametry pozemku jsme měli poměrně jasné. Vždycky jsme v lokalitě vytipovali několik pozemků a jeli na výlet - kouknout, jak to tam vypadá. Co nás tenkrát nejvíc rozčilovalo, tak bylo neuvádění přesné polohy pozemku. Takže podle fotek odhadování kde přesně by to mohlo být - tady za stromama vykukuje kostelní věž, ta je na mapě tady, před ní je topol, takže jeto focený z tohohle směru...a pak člověk přijede na místo a zjistí, že svah je orientovaný na SZ a hned za silnicí je skládka komunálního odpadu.. Na výsledném pozemku jsme nejdřív dostali vynadáno od majitelů, co jim tam lezeme( hned vedle stavěli, barák vypadal jako rozestavěný, ale už bydleli). Tak jsme si to vysvětlili, vzali si kontakt a za dva měsíce byl náš.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek 5 let trvalo, nez jsme našli pozemek v žádané lokalitě s dobrou dostupností do blízkého města. není to pozemek snů, má spoustu much, ale to hlavní splňuje. Jak píšete, mezitím jsme se zařídili, jak to šlo, bydleli v 2+1 na hypotéku a šetřili.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?