Jaká je cena za srovnání pozemku?

Zdravím, nevíte prosím někdo s jakou +- částkou lze počítat na vybagrování roviny na pozemku v mírném sklonu (cca 3 - 4 stupně) 800 - 1000m2? Jde mi v podstatě o to vybagrovat téměř až k hranicím rovinku, takže po okrajích pak akorát zůstane prudší vyvýšenina terénu, na kterou se bude dávat plot.
Odpovědět
@ookami_hime Příliš málo informací. Rozměry pozemku a jejich orientace ke směru svahu je důležitá. Bez ní nevíte, kolik hmoty se bude přesouvat. Stejně tak jestli chcete vše vybagrovat a nebo třeba jestli spodní část malinko nenavýšit materiálem shora. Šlo by jen o přesun a o dost levnější variantu. Stejně tak je otázka, co s tou vybagrovanou zeminou? Počítáte i s cenou za její odvoz a uskladnění jinde? A co s ornicí? Nejdřív shrnout a pak dát zpátky nebo je to jedno?
Odpovědět
@ookami_hime Mame podobny pozemek, taky mirny svah. Bagrista odbagroval do roviny, udelal val na krajich, odvozili 15 tater a zahrnul skryvkou-trvalo to cca 3 dny po 15 hodinach. Cena 800/hod. Makal bez prestavky, ale dost si s tim vyhral-nacisto pred zasetim travniku. Jo a uz tam mame dum-takze obtiznejsi manevry-hrany...
Odpovědět
@jiri_1477 zmínila jsem už na začátku, že mi jde o cenu za vybagrování všeho až na hranice pozemku, rozměry jsem napsala také, jeden je 800, druhý 1000. Co s vybagrovanou zeminou nevím, nikdy jsme to řešit nemuseli, proto se ptám na celkové možné náklady takového řešení. Vím, že to lze řešit levněji, zajímala mě ale cena takového provedení :) Jak ovlivňuje cenu orientace? Příjezdovka je na té nižší straně.
Odpovědět
@bamak děkuji, to nezní tak hrozně :-) my bychom to v tomhle případě právě chtěli srovnat ještě před stavbou
Odpovědět
@ookami_hime to by mohlo byt " na hrubo" rychlejsi. Jen si nejsem jista tim nacasovanim-mozna bych pockala po hrube stavbe. Ted vam to rozryjou jak budou vozit material, leseni i bagr se bude vice borit do upraveneho pozemku. Taky si nejspis vysypou makadamem cesticky... My jsme si takto nechali v dobre vire "nahrubo" srovnat cast pozemku na podzim-ze to sedne....opak byl pravdou. Bagrista nadaval, ze se bori /po pul roce/ a vysledek je horsi nez ta nektknuta cast kterou delal rovnou na cisto.
Odpovědět
@ookami_hime Jak? …. No vezměme si modelově pozemek o ploše 1000 jako obdélník 20*50m. Pokud svah 3 stupně bude po kratší straně, pak po 20 metrech jste o cca 1,05 metru výš a tuhle výšku (resp. plochu vymezenou tímto trojúhelníkem) potřebuje v délce 50 metrů odbagrovat, tj. cca 525 m3. Pokud je to opačně a sklon je po delší straně, pak jste po 50 metrech při stejných 3 stupních o cca 2,6 metrů výš, ale bagrovat potřebujete "jen" 20 metrů. Přesto je to cca 1 710 m3. Tedy cca 3x více materiálu a práce. A úplně jinak by to bylo při pozemku třeba 30*30m. Takto jsem to myslel a omlouvám se za neumělé vysvětlení. Jinak souhlas s bamak, jak co se cen a časů týče, tak i co do načasování dalších.
Odpovědět
@ookami_hime U vás nedokážu odhadnout, ale pro představu, třeba to pomůže, nám před stavbou rovnal bagr 1/3 pozemku 1300 m2, na polovině strhával cca 0,5 metru a hlínu roztáhl na ten zbytek, 3/4 dne práce, 450 Kč/hod. + doprava 22 Kč/km.
Odpovědět
Profilova fotka
nam srovnaval jen plochu cca 15x20m, prevyseni 1 metr. Zemina, ktera se musela odvezt byla cca 280m3 - t.j. 40 tater. cena za vybagrovani a odvoz tatrou na jinou stavbu byla 2500 Kc za tatru (meli jsme stesti, ze jsme nemuseli platit skladkovne, u nas je to cca 350kc za kubik, t.j. dalsich temer 2500 za tatru) celkem to vyslo na 100 tis. samotna prace traktorbagru je standardne kolem 700-800/h, ale problem nastane, kdyz je potreba material odvezt. pak to naskakuje tech 450 co zminuje @1karel1 bude asi za nejaky mensi bagrik nebo je to velmi pratelska cena.
Odpovědět
@jiri_1477 děkuji za vysvětlení, už tomu rozumím :)
Odpovědět
@bamak a není takové řešení ve výsledku dražší? Když nejdřív to bude rozbagrovávat jeden člověk, rozbagruje kus, a pak za měsíc přijede jinej a bude objíždět dvě stavby a rozbagrovávat zbytek, aby to sedělo podle stávajících staveb. Pozemek je rohový, takže dům i garáž budou nejspíš nalepené relativně blízko do jednoho rohu, který se bude muset od příjezdovky rozbagrovat... přiznám se, že si to nějak nedovedu představit. Rozumím tomu, že pokud je to netknuté, je to nejlepší, ale v praxi si to vůbec nedovedu představit.
Odpovědět
Všem ostatním jinak také děkuji za příspěvky, aspoň už mám trochu představu :)
Odpovědět
@ookami_hime drazsi mi prijde srovnavat ted. Srovnas, zaplatis, zacnes stavet-vybagrujes zaklady, mas hromadu hliny /vlastne 2 hromady/ kteryma ti zasypou min. Pulku pozemku mimo dum. Na te druhe pulce budou manevry-zpevneni makadamem, palety s materialem, kolem domu kousky cihel, sem tam hrebik, sut, drevo....I kdyz po done uklidi neni to 100%.Mezitim se propletaji s pripojkami siti. Kdyz postavis musis Toto vsechno stahnout a odvezt. Podle me je lepsi to udelat az nnakonec....ale muzu se plest. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@bamak rozumím, díky moc!
Odpovědět
Ještě teda jestli to můžu smíchat dohromady, našli jsme jeden, který se svažuje opačným směrem, sklon je opět mírný, nicméně příjezdovka je nahoře na delší straně. Tam to asi předpokládám bude potřeba naopak navozit a zpevnit u dolního okraje na hranici se sousedem?
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime a proč chceš nutně dělat placku? Pozemky se sklonem mají zajímavé možnosti řešení zahrady apod.
Odpovědět
@zmrz_lina já vlastně ani nevím. Vždycky jsem byla zvyklá na placaté pozemky, tak jsem s tím tak nějak automaticky počítala i tady. A ještě jak je to jen mírný sklon, tak mi připadá, že to bude akorát otravovat, po každé zpevněné ploše poteče voda, takže před garáží, terasou apod. se všude musí velmi dobře promyslet odtok apod. když to řeknu blbě, tak ani fotbal si tam nezahraju, protože bude vždycky jeden v nevýhodě :-D
Odpovědět
@jumpmans 2 t bagřík
Odpovědět
Resil bych to az nakonec. Hlavne si ujasnete jaky barak tam chcete a poradte se e projektantem. Vetsinou se baraky stavi nad pozemek. Pak vam asi vyjde ze kus ubagrujete a jinam to navezete. Na fotbal staci upravit placek. No a na rovine se zase voda drzi. Mirny svah 1 kolem metru na 20m delky skoro na zahrade nepoznate.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Dobrý den. Mám hodně svažitou zahradu, na které bych chtěl srovnat terén. Asi tak 1metr převýšení na 5metru délky. Je možné ji srovnat traktorovým bagrem? Děkuji
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 letech
@1karel1 muzete mi,prosim vas, poslat detaily teto zakazky a kontakt na vaseho bagristu? Potrebujeme srovnat maly pozemek zanedbane zahrady, cca 12m2 a to jenom malym bag removed max z duvodu sloziteho pristupu. Dekuju!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Autorka příspěvku už svůj problém jistě dávno vyřešila, ale pro začínající stavebníky bych měl pár informací. Možná se budou hodit... Máme pozemek cca 600 m2, se staranami 20x30 a úhlopříčně máme převýšení 6,5 metru. Většina sklonu se realizuje po delší straně pozemku, ale pozemek klesá i po kratší straně. Když jsem připravoval stavbu a začínal dělat rozpočty, kalkuloval jsem na terénní práce 50 tisíc Kč. Ve svých úvahách jsem vycházel z podobných příspěvků lidí, kteří reagovali na tohle vlákno. Chtěl bych všechny začínající stavebníky před tímto způsobem varovat. Ti lidé buď hrubě podceňují ceny, které reálně platí, anebo mají úplně jiné podmínky (hlínu zdarma, uložení zdarma, případně si nechají na zahradu navést kdejaký bordel jen aby to bylo "levné"...) V mém případě se finální cena terénních prací vyšplhala na téměř 1/4 milionu a rozhodně tyto práce nerealizovala předražená firma, většina proběhla svépomocí, případně s najatými UK dělníky. Mým cílem bylo ztržení terénu na -30 oproti budoucímu upravenému terénu, překatrování stržené zeminy, promíchání v poměru 1:3 s kompostem, zpětné uložení na místo a doplnění svrchních 7 cm vegetačním substrátem. Chápu, že tohle dělá málokdo, ale vzhledem k tomu, že jsem s kontaminovanou zeminou po stavbě měl možnost 5 let experimentovat, toto považuji za nejlepší řešení. Netvrdím, že jsem kótu -30 cm dodržel úplně všude. V místech kde jednoznačně vím, že bude vždy jen trávník jsem se spokojil s -20 cm, pokud podložím byla hlína a ne stavební odpad. Pro úplnost je vhodné dodat, že mám na pozemku jílovitou půdu s velkým obsahem kamenů a cílem akce bylo tuhle vylepšit a pri té příležitosti zároveň odstranit zbytky odpadů, které na pozemku různě zahrnula stavební firma. Mimochodem, odpadu nebylo mnoho, cca do půl m3 a většina byla uložena na cca 20 m2. To čištění značně zjednodušilo. I tak, kdybych dopředu věděl, že mě to bude stát 5x tolik, než jsem rozpočtoval, akci bych pojal trochu jinak...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?