Kupní vs darovací smlouva 2014

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý večer chceme si s přítelem pořídit od mého strýce kus parcely. A v budoucnu postavit domeček-:) Já jsem strýcova neteř(matky bratr). Místo je nyní vedeno jako orná půda. Zjistili jsme, že se na tomto místě může v budoucnu stavět rodinný dům. Potřebovala bych poradit co pro nás bude výhodné a zároveň i pro stýce při řešení kupní či darovací smlouvy, kterou budeme podepisovat u právníka. Strýc chce přistoupit k tomu, že mě část - půlku pozemku daruje. Příteli půlku pozemku prodá. Já s přítelem trváme na rozdělení pozemku na 2 majitele. Nejsem manželé. Jaké bych platila poplatky a daně v případě, že mi pozemek daruje? (někde je uvedeno 3 a snad i od roku 2014 15% daň darovací. Jaké poplatky by platil strýc za prodej mému příteli? Na ceně je přítel se strýcem domluven. Jaké další daně? A je nutné mít již vypracovaný odhad pozemku? Na internetu je hodně informací, i když někdy se od sebe značně liší tak uvítám rady zkušenějších osob. Děkuji za odpovědi
Odpovědět
@magdina01 Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, jestli by bylo možné mě zaslat vzor na darovací smlouvu na pozemek. Vím, že je to již 2 roky, co jste to sem dávala. Zasílám email marpoka@seznam.cz. jestli to nepůjde nic se neděje. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@marpoka pošlu vám to za chvíli na email :)
Odpovědět
@magdina01 Dobrý den mohla bych vás taky poprosit o zaslání vzoru darovací smlouvy? Email simazakova@seznam.cz ,děkuji mnohokrát
Odpovědět
Profilova fotka
@radar12345 před chvíli jsem vám poslala vzor smlouvy emailem :)
Odpovědět
@magdina01 děkuji za ochotu,v emailu máte nějaké otazecky,kdyby jste umělá odpovědět byla bych moc ráda :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?