Výměna pozemku pro pozemkový úřad, jak postupovat?

Ahoj všem, prosím nevíte někdo, jak postupovat při výměně pozemku? Chceme přikoupit pozemek u domu, ale ten patří pozemkovemu úřadu- tam nám řekli ať si koupíme pozemek někde jinde,nějakou restituci a oni že ho s námi vymění, že ho prodat nelze,pouze směnit. Tak se ptám, jestli někdo neví, kdo se tímto zabývá, kdo by nám s tím pomohl i papírově. Moc děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Ještě dejte pozor na to, že pozemkový úřad si určitě řekně o nějaký větší poměr. Kupříkladu 1:1,5. Čili když budete chtít směnit pozemek, který má 100m2 tak kupte nějaký pozemek s výměrou 150m2. Například u majetkoprávního vypořádání s SPÚ to tak bylo. Určitě vám poradí na úřadě, sice si vás tam budou přehazovat jak horký brambor, ale co se dá dělat...
Odpovědět
@casmaria Jo,tuto informaci mám, dokonce nám řekli, že ne každý pozemek smění,prý bude lepší před koupí konzultovat s pozemkovým,jestli ho budou chtít =-) . Je to docela pakárna,proto hledám někoho, kdo by byl ochotný toto všechno nám pomoci vyřešit. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@lena789 Dobrý večer, můžu se zeptat, jak jste dopadli? Šli jste do toho? Díky.
Odpovědět
Taky mě zajímá, chystáme se teď v lednu na pozemkový úřad.
Odpovědět
Tak bohužel nám to nevyšlo 😔. Je to hromada papirovani a nesehnali jsme nikoho, kdo se tím zabývá. Momentálně nemáme čas to vybehavat protože dokončujeme stavbu, takže je spousta starostí navíc 😊. Navíc těch papírů je opravdu hromada a chtěla jsem někoho, kdo by to dál dohromady a hlavně kdo tomu rozumí 🤔. No třeba až budeme bydlet,tak se na to vrhneme znovu.... Budu moc ráda za vaše postřehy a zkušenosti 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?