Výstavba nového domu místo starého

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, máte někdo zkušenost s nákupem pozemku, na kterém už stojí starší dům s tím, že jste ho zbourali, zahradu dali do kupy a postavili na tom vlastní nové bydlení? Oblast, o kterou máme zájem, nemá v prodeji moc pozemků, tak mě napadla tato cesta.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
ještě mě napadá, že v upravených pozůstatcích předchozí stavby jsem bydleli už dřív - čokoládovna Orion přestavěná na byty :-) Developer využil neodstranitelných prvků továrny, koleje tam vedou dodnes ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk přesně jak píšete, to máme navrhnuté my na starém domě. Do ulice nenápadný domeček, který nějak nenarušuje ráz obce a ze zahrady moderna a interiér moderna, kterou chceme :) :) K tomu druhému odstavci co píšete mám stejný názor, vídám to ve svém okolí a divím se, že to stavební úřad povolí mezi dřevěnicemi a starými domky postavit modernu, která je tam jako pěst na oko.
Odpovědět
Profilova fotka
@mamamababa jsem vyloženě potěšena, že s někým shodnu...!! :-) často se volá po hezkých upravených vesnicích, městečkách, ulicích, postujou se fotky ze zahraničí "ach to je krása" - a je. A nejčastěji je to právě o konceptu místa - že je ráz stejný/podobný, ladící, harmonický. Každý pes jiná ves pod záštitou "ale NÁM se to tak líbí" tu krásu celku prostě nepřinese. Stavební úřady jsou v tom bez nástrojů a na respekt lidí harmonii místa, kde budou žít, je na různé úrovni....
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk nebudu lhát, i my původně chtěli mít domek vyloženě podle sebe a nynějších trendů, alá černá střecha nejlépe plech , fasáda nejlépe nějaké křiklavé bary, ale když nám pak architekt ukázal návrh domku s pálenou taškou, bílou fasádou a krásnými dřevěnými okny, věděli jsme , že by byla chyba nenechat si poradit . Přidám fotky od pana architekta, aby jste viděli, že i ze starého a jednoduchého domku jde udělat pěkné bydlení. Nemám ráda názory mladých lidí ve svém okolí, kteří potřebují dům minimálně o 300m čtverečních s bazénem a dvouhektarovým pozemkem, narvaný hi-techem jinak to není ono :D
Odpovědět
@mamamababa ..ta skleněná stěna je hustá.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mrcin jeste ze jsem to zboural tady pry kdysi zavrazdili asi 15 rakouskych vojaku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka projekt ano, vymaz z katastru je jeden papir a bourat lze svepomoci, jen to musi posvetit nekdo s razitkem doklady o likvidaci odpadu nikdo nechtel v mem pripade
Odpovědět
Profilova fotka
@mamamababa to je skvělý!!! Architektovi potlesk a vám taky, že jste si poradit nechali... více takových! (lidi i domů) takhle vytuněný kousek nemáme, přesto jsme rádi, že jsme si nenechali poradit od téměř všech, kdo kdy starobarak viděl- verdikt od stavare, sousedů i náhodných kolemjdoucích byl jasně zbourat. Rekonstrukce tedy teprve akorát začala, snad vše půjde dobře. Ta skleněná stěna je boží... už stojí??
Odpovědět
Profilova fotka
@mamamababa Ta stěna je super, taky jsem jí chtěla, ale máme jižní štít do ulice a na severním by to byla zase už blbost. Ale moc se mi to líbí, máte tam i normálně navržené patro že? To se těším na foto z realizace jestli budou.
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 nemáme, je to otevřené až do střechy celý dům. Budu postupně přikládat fotky a psát další články :D Když to bude někdo číst budu i ráda :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mamamababa fiha - založte si album, tohle tu mít úspěch bude :). Kolik to má m2 obytných?
Odpovědět
@zuzekk asi si to zatím moc nedovedu představit, jak by to mohlo fungovat dohromady :)
Odpovědět
Článek se načítá
@zuzekk jinak ono mě nejde ani tolik o to, že bych chtěla nějak extra moderní dům, zvenčí to bude spíš klasika, ale chceme dřevěný pasiv, ideálně bungalov, terasu, dvojgaráž a představené kryté parkovací místo. Nevím upřímně co by to muselo být za pozemek, aby nám to povolili při zachování původní stavby :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 provedu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk ještě nestojí, realizace je letos hrubá stavba po zimě okna a interiéry :) budu průběžně přidávat fotky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 metrů to má i s těmi obytnými "ostrůvky" v patře 125 m. S tím, že kdykoliv je možné horní místnosti obezdít aby tak vznikly plnohodnotné pokoje. Taky mi to nejdřív přišlo až moc sci-fi ale čím déle na ten projekt koukám, tím více se v něm vidím
Odpovědět
Profilova fotka
@mamamababa vypadá to dokonale, 125m bohatě stačí, hlavní je cítit se v místě a prostoru dobře, což velikost nezaručí. Těším se na realizaci!
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime samozřejmě strašně záleží na konkrétním pozemku a orientaci původního domu. Už máte vybrané místo? s domem? jak to tam vypadá? Jsou místa kde to prostě nejde, jinde s obtížemi či vyššími náklady, jinde je to jen o představivosti nebo dobrém nápadu. Určitě jde ale i starý dům přebudovat na v podstatě pasivní nebo alespoň nízkoenergetický (zateplit stěny, podlahu i střechu, vyměnit okna, pořídit dobrý zdroj energie, rekuperaci) - jen chtít :-) Dvojgaráž je tedy nárok, který se (z mého pohledu) plní nejhůř - zabírá děsně místa a to právě do ulice, většina dvojgaráží vypadá dost nehezky. U ostatního nevidím (v obecné rovině) problém...
Odpovědět
@zuzekk nemáme zatím vybraného nic konkrétně :/ jen právě zjišťuju, jak moc má cenu shánět i zastavěné pozemky. Aha, no jak jsem psala, my nechceme cihlový dům :) jen tu zaznělo jejich spojení apod., tak jsem to pochopila asi trošku jinak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mamamababa to bude super, ono mi to z těch střípků nebylo úplně jasné, ale jestli jde případně podkroví částečně obývat tím lépe, metrů pak tak akorát
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime jj, my to spojili - přístavba je dřevostavba, starý baráček samozřejmě cihlový. Vidím, že jsi nakloněna spíš bourání, ale kdyby tě zajímalo, víc o tom našem veledíle najdeš u mě v albech ;-) Mě právě to spojení nový-starý dost baví, místa, kde se to spojuje jsem fotila snad 1000x :-) teď už je vymalováno a není to vidět, skoro škoda.
Odpovědět
@zuzekk určitě kouknu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk plánováno je 4+kk v přízemí a nahoře další dva pokoje :)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk Dobry vecer, procitam si diskuzi a neda mi to nepridat se a pozadat o radu zkusenejsi... Mame pozemek na okraji Phy se starym domkem, ktery je nam dost tesny. Chteli jsme jej zachovat na dilnu, postavit novy. Ale bydlime v ochrannem pasmu drah a u hlucne silnice a na hygiene pozadovali takova "opatreni", ze jsme to vzdali....Resime co dal..nabizi se rekonstrukce (komplet zbourat a nechat jednu stenu, aby to mohlo byt povazovano jeste ze rekonstrukci). Ale naprosto netusim jestli je i pri rekonstrukci potreba souhlas od hygieny, mate s tim (kdokoliv) zkusenost??? Co je potreba vyridit, v cem se lisi rekonstrukce od nove vystavby??? Budu vdecna za jakoukoliv radu, zkusenost, odkaz na web. Dekuji!!
Odpovědět
@geodett a to je ta duše, ten dům měl i historickou hodnotu, jezdilo by do Vašeho místa spousta návštěvníků z Rakouska obdivovat ten dům a zavzpomínat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrcin no prave nikoho tam nechci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jirinasen ahoj, moc zkušení právě nejsme, jen z toho našeho, který je, jak jinak, poměrně specifický. Rekonstrukce je u nás "běžného rozsahu" - střecha, okna, podlahy, schodiště, jinak barák celkově zůstává a hlavně - projekt jsme řešili společně s novostavební částí přístavby. Takže projekt a všechna povolení s ním spojená se týkaly hlavně novostavby - hygiena atd. Museli jsme mít tedy normálně vše, co k ohlášce patří + povolení k demolici kůlen na dvoře. Takže kde je ta hranice stavba - rekonstrukce, netuším. "Přístavbička" o 80m už rekonstrukcí není :-) Asi bych zavolala na SÚ, bývají sdílní, co budou ve vašem (opět trochu specifickém) případě chtít, může se to totiž lišit i úřad od úřadu. Aby vám řekli, jak velký zásah uznají jako rekonstrukci a co už je podle nich nový projekt. (podle mého skromně soukromého názoru - pokud necháváte základovku a nosné zdi, ale jen dohad) Stavbě zdar! (ať to bude cokoliv) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk Díky za odpověď.. takže pokud budeme řešit přístavbu nový kus ke starému, bude to chtít na jedno ohlášku a na nové povolení? Byli jste spokojeni s projektantem? Mohu poprosit o kontakt, jeli z Phy a okolí?? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@jirinasen měli jsme vše jen na ohlášku, dohromady jeden projekt, kde byly údaje, půdorysy a všechny řezy starý-nový dohromady, ono totiž ani oddělit nešlo, jeden se bez druhého neobejde :-) Kdyby vše dohromady přesáhlo 150m, bude to prostě na stavební povolení, opět v jednom ranku. Projektant-architekt v jedné osobě je náš kamarád Petr Čáslava, info na http://vizage.cz/contact/ Spokojeni s ním jsme :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Můžete zanechat svůj dotaz na https://www.fuchs-nakladace.cz/naklad... na každý případ - protože to je mnohem výhodnější než se snažit přepravit vše potřebné vlastními silami. Myslím, že vám to bude vyhovovat.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?