Problémy ze sousedem kvůli napojení do vodovodního řádu

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, máte někdo zkušenost s problémovým sousedem při získání souhlasu na napojení do vodovodního řádu? Koupili jsme nezasíťovaný pozemek a v tuto chvíli řešíme přípojky. Vodovodní přípojky sice vedou na hranici pozemku, ale vlastníky jsou 2 sousedé, přičemž jeden z nich nám zcela razantně se odmítl připojit, resp. za neakceptovatelnou cenu. Provozovatelem jsou vodárny, ale majiteli jsou zmínění 2 sousedé. Máte někdo s tímto podobnou zkušenost? Jaké máme šance vyřešit souhlas mimosoudně, popř. jsou i nějaké alternativní stavební možnosti? Díky za radu. Alena
Odpovědět
1
2
@angie.shy tak tak :) kazda lokalita je inak vytazena ... takze len vsetko pozistovat a potom riesit
Odpovědět
@romik67 ale já jsem to uváděl jako extrémní řešení. Samosebou za splnění podmínek, co jsem psal. Je mi zvláštní, že existuje oddělený vlastník a provozovatel vodovodu. Protože s vodárnou by se dohodnout dalo. To by jste koukala, jak ČEZ přemisťoval elektroskříň, kterou postavili už za hranicí na mém pozemku, bez mého souhlasu, když se otevřelo téma černé stavby. A to se mi pak pokoušeli podstrčit smlouvy o břemenu a tak. Ale jak jsem psal, pokud nemá soused v ruce žádný papír, kterým by se mohl bránit (smlouvu, souhlas se stavbou od původního majitele pozemku,...)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Toto je vyjádření odboru ŽP, k opačnému problému, kdy se připojit nechci .... Ale výše uvedený problém by to mohlo řešit. (4) Vlastníci vodovodů nebo kanalizací, jakož i vlastníci vodovodních řadů, vodárenských objektů, kanalizačních stok a kanalizačních objektů provozně souvisejících, jsou povinni umožnit napojení vodovodu nebo kanalizace jiného vlastníka, pokud to umožňují kapacitní a technické možnosti. Současně uzavřou vlastníci těchto vodovodů a kanalizací písemnou dohodu podle odstavce 3. Možnost napojení k zabezpečení dodávek pitné vody nebo odvádění odpadních vod nesmí být podmiňována vyžadováním finančních nebo jiných plnění. Náklady na realizaci napojení vodovodu nebo kanalizace hradí vlastník, jemuž je umožněno napojení vodovodu nebo kanalizace. (5) Vlastník vodovodu nebo kanalizace, popřípadě provozovatel, pokud je k tomu vlastníkem zmocněn, je povinen umožnit připojení na vodovod nebo kanalizaci a dodávat pitnou vodu nebo odvádět odpadní vody a čistit odpadní vody, pokud to umožňují kapacitní a technické možnosti těchto zařízení. Připojení vodovodní nebo kanalizační přípojky a uzavření smlouvy o dodávce pitné vody nebo odvádění i čištění odpadních vod nesmí být podmiňovány vyžadováním finančních nebo jiných plnění. Náklady na realizaci vodovodní přípojky na vodovod nebo kanalizační přípojky na kanalizaci hradí osoba, které je umožněno připojení. Materiál na odbočení přípojek a uzávěr vodovodní přípojky hradí vlastník vodovodu nebo kanalizace. (14) Vlastník kanalizace má právo na úplatu za odvádění odpadních vod (dále jen "stočné"), pokud ze smlouvy uzavřené podle odstavce 2 nevyplývá, že stočné se platí provozovateli kanalizace (§ 20). Právo na stočné vzniká okamžikem vtoku odpadních vod do kanalizace. Stočné je úplatou za službu spojenou s odváděním, čištěním, nebo jiným zneškodňováním odpadních vod. Právo na úplatu pevné složky stočného vzniká podle podmínek stanovených ve smlouvě uzavřené podle odstavce 6, v níž je sjednána dvousložková forma stočného. Takové sjednání je možné ode dne účinnosti obecně závazné vyhlášky obce vydané v samostatné působnosti obce nebo rozhodnutím nejvyššího orgánu právnické osoby, která je vlastníkem vodovodů a kanalizací podle § 20 odst. 4.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?