2 vstupy do kuchyně - ano nebo ne?

Ahojte, moc Vás prosím o radu. Musím se definitivně rozhodnout, jestli kuchyň která bude s obývákem a jídelnou do tvaru L nechám přístupnou z chodby i obýváku - šířka vstupu z obýváku by byla cca. 220 cm nebo přístupná jen z chodby a mezi kuchyní a jídelnou by byl udělán otvor cca. 150 (max 220) šířka x 120 výška, který bych použila v podstatě jako ostrůvek, resp. bar mezi kuchyní a jídelnou. Průchod si asi každý snadno představí, ten bar by byl něco v tomhle smyslu, viz ilustrační obrázek. 🤔 Co se Vám líbí lépe? Za mě průchod vzdušnější, bar zajímavý. Moc děkuji!!!
Odpovědět
Barem úplně oddělíte ty dva prostory. Přecházení z jednoho do druhého přes třetí místnost? Může to vypadat zajímavě na obrázku ale přijde mi to značně nepraktické. Ještě tak bar poloviční s jednou nebo dvěmi barovými židličkami, ale určitě bych zachoval průchod z kuchyně do obyváku, nejste přece v kantýně abyste oddělovali kuchyň od jídelny. Něco jiného by bylo kdyby byla ta chodba integrální součást obou místností a pro přechod z jedné do druhé by se jen obešel sloup. Tím se ale zase oberete o hodně pracovního místa v kuchyni.
Odpovědět
Mne se to okno libi. Ale neumim si predstavit, co u toho baru budete delat? Tam bude nekdo jist? Nebo tam budete s detmi treba vykrajovat cukrovi? Tak jako tak je to proste neprakticke. Kdyz budete muset diteti za barem jit pomoc, pobezite pres chodbu?
Odpovědět
Profilova fotka
Mali sme raz na týždeň prenajatý byt kde bola takto oddelená kuchyňa od obývačky, a bolo to fakt nepraktické, ten bar nešiel dobre utrieť z tej kuchynskej strany takže to človek musel obísť a isť umyť z obývacej časti a celkovo som sa v tej kuchyni cítila ako v kantíne s výdajným okienkom, nikomu a to nehcelo obchádzať, takže ak tam niekto bol tak toho všetci hneď využili a kričali čo chcú cez okienko podať. Ja by som do kuchyne vstup z chodby vobec nedávala a dala by som len vstup do obývačky a znej by sa prechádzalo cez jedeleň do kuchyne. Alebo potom uple oddelena obývačka a kuchyňa s jedálňou zvlášť.
Odpovědět
@puhelin 😄 No nevím, co byste u baru dělala Vy, ale myslím, že u nás bychom se my dospělí a návštěvy po večerech u baru bavili, přes den můžou děti tvořit třeba pečivo nebo cukroví nebo třeba psát úkoly. Ale koukám, že většina názorů je spíš proti baru, tak se na něj asi vyprdnu a tvořit a popíjet budeme u velikého stolu v jídelně. Bez pochyby to bude pohodlnější. 🙂
Odpovědět
@anieluska Moc díky za cennou radu ze života. Neznám nikoho, kdo by měl doma bar nebo s tím měl zkušenost. Tak bar nejspíš nebude.
Odpovědět
@jasminka777 bar je fajn (mame teda bez sezeni) ale urcite bych to zkusila vymyslet aby to bylo pruchozi. Zda se, ze by se vam to tam mohlo vejit??
Odpovědět
@luminel No moc ne. Ten průchod by byl celý max. 220 cm. Takže kdybych chtěla nechat aspoň minimální průchod, tak by mi na nějaký poloostrůvek zbylo 100 a když odečtu ještě desku 60 cm, která by na to navazovala, tak by mi zbylo 40 cm . 😄
Odpovědět
@jasminka777 Ja bych bar nevyuzila. Ale pult mi chybi (oboustranny ve vysce pracovni plochy). Na sezeni mame jidelni stul, asi metr od kuchyne. Ten pruchod staci 90 cm. Podobne jako na prvni fotce to ma teta v USA, ale ta ma kuchyn obrovskou. Z boku ma snidanovy kout a v predu velkou oddelenou jidelnu. Podle me to do malych prostor nejde. Nebo obyvak rozsirit, aby pojmul i ten bocni vchod do jednoho prostoru?
Odpovědět
@puhelin To už nejde. Dům už stojí. Stačí ta kuchyň. 🙂 I tak se bude muset sundat nosná stěna, dát nahoru překlad a přestěhuje se koupelna. 🙂 Manžel dost brblá, no ani se mu nedivím, ale fakt jsem strašně ráda, že to jestě jde takhle přeskládat. Původní obyvákokuchyně na 40 m2 mi přišla strašně napěchovaná, teď to bude úplně akorát. Njn, americký život je úplně někde jinde než náš evpropský. Také jsem tam žila 2 roky. Amíci jsou megalomani a to co je u nich kuchyně je u nás slušný byt pro celou rodinu. Ale já jsem spokojená tady na starém kontinentu. Na dovču USA super, ale žít bych tam nechtěla. Leda až se budu jmenovat Gatesová 🙂)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?