Co si myslíte o mém plánu. Jaký bude rozpočet?

Ahoj, co si myslíte o mém plánu? Jedná se o upravený dům https://www.lavarch.com/product/stand... , který má cenovku 4,4milionu. Kolik si myslíte, že bude stát ten můj upravený, pokud si ho nechám udělat jiným projektantem a jinou stavební firmou? Ty domy se mi zdají nějaké předražené od těch velkých společností a myslím si, že by to místní stavební firma zvládla za míň.
Odpovědět
Profilova fotka
no nikde nepisou obestaveny prostor.. nejhrubejsi odhad ziskate asi nejlepe podle nej . pocitejte 6000kc/m3 pri uplnem lowcost reseni. + projekt (100-200tis) + site (50-300tis podle nasich naroku) a minus mozne dotace
Odpovědět
Na částku 4,4 rovnou zapomeňte při stavbě na klíč. Začínali jsme 2011, hrubá firma, ostatní částečně původní firma, dost věcí jsme objednali u jiných řemeslníků sami, prostě podle nabídek ceny a stejně jsme se za dost podobný dům vyšplhali přes 5 a to bez garáže, plotů. brány, dlažeb ap. A to si myslím, že nemáme nic nadstardantního, podlahová plocha cca 200m.
Odpovědět
Profilova fotka
@secuser1 Ta cena tam je od... Nechci vás strašit, ale reálné ceny budou o dost vyšší.
Odpovědět
@vladimirsvorba cena tam je, to jsem psal, že 4,4M. Ale dělal jsem hodně úprav.
Odpovědět
Profilova fotka
Stačí si tedy to nechat od místního projektanta "namalovat" a pak s položkovým rozpočtem obeslat X místních firem, ať to nacení.
Odpovědět
Ta cena 4,4 je tam tak k pobavení se. Několik let stará. Odhad okolo 6,5 - 7,5 mil. Bez zahradních úprav, bez sítí, bez vnitřního vybavení. Jestli si myslíte, že malé firmy to postaví výrazně levněji, čeká vás bohužel velmi nepříjemné překvapení.
Odpovědět
Profilova fotka
@secuser1 Jasně, píšu, že cena tam je od..... Asi to bude několik let staré, bez aktualizace. Proto ta reálná cena bude úplně jinde.
Odpovědět
@secuser1 take Vas zklamu, ale ta cena je nerealna. Aktualne stavime 170m2, zdeny dum, patro a rozpocet je 8,3mil 🤦🏻‍♀️ a upozornuji, ze nemame nic nadstandartniho. Ceny sli letos neskutecne nahoru a zdrazovani jeste asi konci…
Odpovědět
Profilova fotka
Rozhodně to za míň nepostavíte, na klíč s firmou tak dvojnásobek a svépomocí se pod 5mil. při dnešních cenách nedostanete. Stavíme menší dům svépomocí, fakt vše sami kromě vazniku a oken a budem radi, když se vejdeme do 4,5mil. Bez venkovních úprav a plotu. Ano máme nadstandardní hliníková velká okna, ale to je jediné. Zase nemáme žádné drahé technologie.
Odpovědět
Profilova fotka
Ta cena je tam uvedena bez DPH a počítá s těmi nejlevnějšími materiály a i tak tam budou ještě nějaké další náklady... Za míň Vám to rozhodně nikdo nepostaví, to je dnes absolutně nereálné. Za 4,4 mil. bych to viděla jedině svépomocí, a i to bych se docela obávala, a to se nebavím ještě o tom co je vše kolem. Dnešní ceny jsou už opravdu někde jinde.
Odpovědět
@secuser1 Abyste byl trochu v obraze: máme od letošního jara rozestavěný jednoduchý bungalov 4+kk bez garáže na ploše 130 m2, momentálně je dokončena hrubá stavba vč. oken. Zatím to stálo cca 2 miliony. Budeme moc rádi, když se to podaří dostavět do 4 milionů - plus půl milionu kuchyň, vestavné skříně a nábytek, plus půl milionu terasa, zahradní domek, ploty a terénní úpravy. A to není ani na klíč, stavíme dodavatelsky.
Odpovědět
@secuser1 odhadovanou cenu bych dala k 6 mio a výše, také stavíme dům cca 150 m s garáží (cenu uvádět nebudu je vyšší protože je to blízko velkého města), co mě ale zaráží jsou 3 koupelny. Právě včera jsem doplácela za koupelny (máme 2 + samostatné WC) 400 tis (v ceně i podlahy v šatně, chodbě a TM). Musím dodat, že tam nemáme žádné speciální značkové vybavení (nejdražší jsou asi v jedné koupelně velkoformátové obklady a volně stojící vana) - samozřejmě je to o něco dražší v rámci práce, je to přes koupelnové studio. Ale na co máte 2 koupelny v přízemí úplně nechápu a kdybych si pořizovala 3 koupelny ,tak i s někým kdo mi bude chodit uklízet 😉 (což tedy budu hledat i u těch našich dvou ). Tady bych tedy počítala, že se vám to o několik set tis prodraží. Není to jen o tom postavit hrubou stavbu, ale je třeba počítat i s vybavením koupelen a zakoupení kuchyně - což jsou v dnešní době vysoké položky. (Dnešní cenu venkovních žaluzií bych ani nezmiňovala - ale to není nutné mít hned).
Odpovědět
Článek se načítá
Velmi hrubý odhad na klíč je 40 000 za m2 podlahové plochy. Tzn. 155 x 40000 = 6 200 000 Kč (bez projektu, bez vybavení, bez kuchyně...)
Odpovědět
@artep1987 Jo to možná máte pravdu, že tři koupelny jsou moc, ani mi to nedošlo. Navíc ve spodním patře je jen ložnice, a kdo se bude chtít sprchovat, určitě zvolí koupelnu vedle pokoje v druhém patře. S těma cenama jsem to trochu podstřelil. A do hypotéky se mi teď taky hrnout nechce. Při splátce 25 tisíc bych platil 9 tisíc za úroky. To budu radši v nájmu u tchána za 6 tisíc se vším všudy ještě o rok déle.
Odpovědět
Je velká poptávka, není moc lidí, tak ceny letí nahoru. Znám 2 řemeslníky, kteří dělají jen do oběda a stačí jim to, takže se to asi moc lepšit nebude. Když se chce, tak se dá postavit levněji. Dokončuji stavbu tvarově jednoduchého domu, kde mě hrubá vyšla na 1,1 mio za 330m2 a to jsem měl dražší cihly (500mm), kdybych začínal dnes tak už by to bylo za 1,5mio. S dokončovačkama je to trochu horší, tam už to bude za 2násobek hrubé, což je dané hlavně tím, že tam bylo více dodavatelské práce a pak také HS portal, žaluzie, 2 hliníkové dveře, střešní okna, zabezpečovačka, domácí automatizace stojí něco navíc, ale při této ploše to celkově není hrozné.
Odpovědět
@secuser1 podle mého názoru nic jen tak nezlevní, poptávka je velká, materiálu není dostatek, pracovní síla chybí (nebo se ji nechce už tak moc pracovat). Lepší to nikdy nebude. Pokud máte pozemek a možnost stavět, tak si to promyslete, najděte si klidně jiný dům - nejlépe typový (kde ušetříte několikset tisíc za projekt), poptejte ceny a začněte vše vyřizovat (to taky zabere dost času) 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?