Dětské pokoje

Dobry večer, rád bych poprosil o vaše názory, v projektu nám vychází dva dětské pokoje v těchto velikostech, každý pro jedno dítě. Zejména přemýšlíme, zda stěny 270cm a 280cm v druhém pokoji jsou dostačující. Ovšem prostor ke zvětšení moc nemáme, max 20cm ke každé kratší stěně na úkor zmenšení obýváku, což se nám moc nelíbí.. Děkuji. 🤔
Odpovědět
@mrlitva podle mě ok. Ale najdou se i takoví, pro které bude i 4x4 málo.
Odpovědět
@mrlitva Dobry den, nam to vychazi uplne stejne. Mame dva kluky dva roky od sebe a zatim chteji mit pokojicek dohromady. Az vyrostou, tak pripadne rozdelime (podlahove topeni bude mit dva okruhy a elektro s tim take pocita) a to stejne furt budou na pocitaci nebo litat po venku, takze myslime, ze to bude dostacujici. Ja jsem detstvi stravila take v podobnem pokojiku a nikdy mi neprisel maly. Byla jsem rada, ze mam to “svoje” uzemi. I maly pokoj se da udelat hezky😊.
Odpovědět
Tady jeste foto naseho projektu😉
Odpovědět
Máme pokojíčky hodně podobně, akorát malinko širší a kratší a je to takové, podle mého názoru, minimum. Určitě doporučuji tam dát nábytek 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Doporucujem nakreslit v mierke na papier, alebo v programe aj so zariadenim. Postel, stolik, stol, skrina, policky... 2,7 je velmi uzke. 2,8 je asi na hranici minima podla mna. Ten vyklenok na skrinu je sice fajn, no ked das nejaky nabytok na tu vedlajsiu stenu po okno, skrina bude velmi "vzadu". Skus zariadit.
Odpovědět
Profilova fotka
Menší pokojíček máme 2,6×4. Zatím v něm nikdo nebydlí, spí v něm návštěvy. Ale když se dobře zařídí, tak bude podle mě v pohodě. Důležitej je pro mě dostatek světla, aby to nevypadalo jako kumbal
Odpovědět
@happy_barbucha Mám malé dítě, hraje si všude. Není zavřený jen ve svém pokoji, to spíš minimálně. Pohybuje se tam, kde dospělí. Jako starší si pamatuju, že pokud jsem nebyla ve škole/venku, tak jsem si v pokojíčku tak maximálně četla na posteli nebo se učila. Takže za mě je 12m2 pro jedno dítě královských a co by za to děti ve většině zemí světa daly 😄
Odpovědět
12m2 je akorát, jinak souhlas s příspěvkem výše, také máme pokojíčky spojené, kde místa na hraní maji dost a časem se rozdělí na dva menší🙂
Odpovědět
@bayt Přesně tak to vidím taky. Teď mají naše děti 4 a 2 roky a všechny hračky jsou stejně nastěhované v obýváku. V plánovaném domečku to plánujeme, že kluci budou pořád hodně s námi a v pokojíčku budou mít spaní a prostor na hraní - žebřiny, žíněnka, autodráha atd. Až vyrostou, tak pokoj přepažíme na dva (když to budou vyžadovat) a bude mít každý svoje doupě, kam se stůl a postel bohatě vejdou. Úložných prostor na sezónní oblečení, sportovní potřeby atd. máme v domě dostatek. Pokud by mělo být i toto uskladněno v pokojíčku, tak je 12m2 asi hraniční, spíš malé. Je to složitý proces to plánování, aby to nebylo malé, ale zároveň aby to člověk zas nepřepískl, co s pokojíky až děti odejdou. Na přespání pak bohatě stačí ty malé....
Odpovědět
@jitulka89 Byla jste rychlejší s tím samým 🙂. Jsem ráda, že tento názor nemáme jen my a že nejsme divní, že děti mají "malé" pokojíky.
Odpovědět
@happy_barbucha přesně tak, názory typu, že pokud deti nemají aspon 20m2 pokoj tak jsou chudáci mě opravdu vytáčí. My měly se sestrou jeden společný a co bych dala i za komoru o 5m2 😅
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt i já musím souhlasit. Máme tři děti a ještě když jsme bydleli na paneláku, měli děti pokoj 3x4m a bylo to ok. Jednak byli stejně buď roztahaní s hračkama i v obýváku, a když něco hrajou, nejradši sedí na posteli. Takže pro jedno dítě 12m2 luxus
Odpovědět
Článek se načítá
Dekuji mockrat za vase nazory😉s 12m2 vubec nemame problem, myslime si, ze je to akorat😉jen mame trochu strach z tech sten 270 cm a v druhem 280cm, zda se da nejak sikovne naskladat nabytek i do techto uzsich delsich pokonu😉
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?