Dřevostavba nebo zděný dům

Dobrý den, zajímal by mne váš názor, zda stavit dřevostavbu nebo zděný dům. Nejde mi ani tak o výhody jednoho či druhého, toho už jsme se načetl dost, ale spíš o současnou nejistotu na trhu se stavebním materiálem. Tak nějak si říkám, že když není zdivo nebo stavební ocel, že ta prkna nebo trámy budou furt, když se je u nás spousta pil a lesů. Ale možná se mýlím. Děkuji za vaše názory. Viktor.
Odpovědět
Mezi největší vývozce dřeva patří Ukrajina nebo Rusko.
Odpovědět
Šel bych do zdiva známí si postavily dřevostavbu a při krizy s materiálem si garáž už museli postavit z ytongu. Cihly jsou ted sice drahé ale je jich dostatek. Nejdražší je polystyren který se hodl dává jak ma dřevostavbu tak na cihlu. Nedávno tu byl příspěvek který si můžete sami ověřit že xella prodejce ytongu je na cz stránkách o 300 za metr dražší než když se podíváte na sk xella kde mají sice v eurech ale o 300 za mert levnější což na celém domě je hodně.
Odpovědět
Profilova fotka
@stavebnik1974 To železo do základu musíte dát stejně jak u zděného tak dřevostavby. U zděného když zvolíte zdivo bez zateplení tak už jen potřebujete polystyren do podlahy a ne na celý dům na fasádu. A zdivo musíte hold objednat s předstihem, protože se nestíhá vyrábět jak je velká poptávka. Takže proto zdivo není. My jsme šli do zděného s ytongu yq 550. Před rokem a půl.
Odpovědět
Jděte do zděného, je to kvalitnější a přežije to vás a vaše potomky taky My máme zděný na patro, 44cm cihly broušené
Odpovědět
Dřevostavba má jednu velkou nevýhodu - je tam vážně problém s jakýmkoliv únikem vody. Teda neříkám, že to není problém i ve zděné stavbě, ovšem mojí kolegyni se stala podobná havárie ve dřevostavbě a dům je na stržení. Kdyby to dřevostavby vyvažovaly výrazně levnější cenou, tak proč ne. Bohužel cenově u nás vyjdou prakticky nastejno se zděnou stavbou.
Odpovědět
@davyjones Momentálně je bohužel už i cihel nedostatek. V lednu mě Porotherm zrušil objednávku cihel z loňska. A dodání je i letos nejisté. Nakonec jsem objednal Ytong s tím, že dodací lhůta bude 14 týdnů. Dle posledních informací ze stavebnin to ale bohužel vypadá spíš na 14 měsíců.
Odpovědět
@filip2511 proč si nezajedete do nějákých dobrých stavebnin přímo nedaleko od nás stavebniny Dek mají plné sklady ytongu. Musíte jít za těmi co mají nahrabé sklady a né ti co obědnávaj až někso něco chce.
Odpovědět
@stavebnik1974 My jsme se rozhodli pro dřevostavbu. Nechali jsme si nacenit dům (bungalov cca 160m2 zastavena plocha) a dřevostavba vyšla o 1mil méně než porotherm s polystyrenem.
Odpovědět
@davyjones Na stránkách DEKu mají skladem asi taky 150 kusů Porfixu v celé ČR. Ytong 0, porotherm bez vaty také 0. Že tam něco mají na skladě, neznamená že je to na prodej. U nás mají ve stavebninách jsou také sklady plné cihel. Bohužel ale už prodaných a čekajících na odběr. Pokud je ale ve Zlínském kraji nějaká lepší situace než v Královéhradeckém, rád obětuji těch pár korun za dopravu a cihli, kterých tam máte dost, si nechám dovézt.
Odpovědět
@filip2511 ??? v DEKu mají Heluz Family 44 skladem v Jihlavě, Turnově ...
Odpovědět
Pokud vám jde hlavně o jistotu, že bude materiál, vyberte si dřevostavbu od dodavatele s vlastním dřevem. Pokud vím, má to tak Rýmařov. Má to i tu výhodu, že vám garantují cenu - nechci si ani představit, o kolik by nám zdražila zděnná stavba, kdybychom se pro ni loni rozhodli.
Odpovědět
@xkarlos Nevím, ale dle jejich stránek tam mají skladem cca 20 palet. Zateplené cihly cca 5 palet. Potřebuji 50 palet, kdybych bral tuto verzi cihly. Potřebuji ale šíři 30 cm a tu nemají nikde. Pár stavebnin v okolí jsem obvolal a situce a je všude stejná.
Odpovědět
Článek se načítá
@filip2511 tak to pak jo .. a to já před třema rokama nadával, jak je draho a v 21.století se materiál nenakupuje, ale objednává měsíce dopředu (cihly tři měsíce) ... pevný nervy
Odpovědět
Zkuste stavebniny Bobál mají prý ytong šíře 30 skladem kolik palet bohužel nevím ale zkuste.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?