Dům bez chodby - máte někdo? (open floor plan)

Zobraz úvodní příspěvek
Představte si můj koncept bydlení - chci místnost (obývák s kuchyní a velkým dřevěným stolem), ze kterého bude vstup do 4 dalších místností (ložnice, pokoje, pracovna). Ponechme stranou názory na narušení soukromí a jiné. S tím vším jsem seznámena a opravdu ten dům tak chci. Máte to tak někdo? Případně - máte někdo opravdu věcný názor. Mám již dlouhou dobu vše pro a proti.
Odpovědět
@puhelin dveře do skladu maji z venku normalně kliku .. dum z venku obchazet nemusim, mám sklad přistupny z domu (přes chodbu a garáž) ...
Odpovědět
@xkarlos Myslela jsem obcházet jako jít po době a zamknout dveře. U nás se říká obejít dům i když se projde zevnitř. Teď teprve mi došlo, že to fakt zní divně, ale fakt se tu ten výraz používá.
Odpovědět
@puhelin to "slyším" poprvé😄 ... dveře ve skladu jsou přes den zavřený, takže netřeba večer obcházet ... když něma jdu ven, tak se tudy pak i vracím a hned je zamknu ... jinak je nepotřebuju mit odemknuty ...
Odpovědět
@xkarlos Nepoužívá je zbytek rodiny, když jsou na zahradě?
Odpovědět
@puhelin tak zatim je zahrada sklad materialu na terenni úpravy... je to takovy "pracovni vchod"na zahradu .., takze normalne jdeme na zahradu/terasu z obyvaku a pres sklad v chodime ven většinou v pracovnim, když se jde ven makat ...
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Teoreticky vstup na zahradu mám kontrolovaný alarmem, protože u něj nestačí jen dveře zavřít, ale musí se zamknout. Prakticky ale alarm na noc na venkovní perimetr nespouštíme, a opravdu se někdy stane, že dveře zůstanou zavřené, ale nezamknuté a z venku se dají otevřít. Nějak jsem si zvykl to vizuálně zkontrolovat (klika u balkonových dveří nesmí být v horizontální poloze). U nás naštěstí mohou zůstat i otevřené hlavní dveře (jednou na 6 hodin) - maximálně všímaví sousedi by je mohli zavřít.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme takový dům, bydlíme zatím půl roku a tento koncept nám vyhovuje. Půdorys je obdélník 16x9m, šli jsme cestou kompromisů, nechtěli jsme obr dům, takže nám tato velikost stačí. Všichni máme své soukromí, televizi nevlastníme, takže nám v obýváku nepřekáží zvuky z kuchyně. U stolu většinou sedíme i s návštěvou, gauč v obývací části se používá především na válení pro rodinu. Půdorys mám někde v albu, pro inspiraci. Jsme spokojeni, a pokud bychom něco změnili, jsou to pouze detaily.
Odpovědět
@puhelin my mame trebas terasy 3 a na te ktere jsme dle pocasi,takze bychom meli mit na vsechny 3 svetove strany nejake dvere z koupelny ci technicke? Si predstav ze nepovazujem za nutne za celych 18 let,od kdy nas dum stoji, vychazet ven z technicke ci z koupelny; ven vychazime hl.dvermi, potom posuvne z obyvakokuchyne a jako treti mame jednoduche francouzske primo z loznice,coz je moc fajn hned takhle z postele mit vyhled na zahradu.
Odpovědět
@artep1987 chapu, dovolila jsem si jen vyjadrit nazor moji malickosti...
Odpovědět
@catle Mně je jedno, kudy chodíte ven na zahradu. Jen, že dát si dveře z koupelny na zahradu je možnost, jak ze zahrady jít na toaletu a nemuset kvůli tomu obcházet dům.
Odpovědět
@puhelin cim min dveri u domu,tim lepe z bezpecnostniho hlediska.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?