Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
ilisek10@david17 Můžu se tě ještě zeptat, jakou výhřevnost má ta vložka (kw) a jak jste spokojeni? Cena? Máme tu v Benešově krbaře, ale jemu to rozhodně svěřit nemůžeme, máme špatnou zkušenost z bytu. Je to stavebnice nebo vyzděné? Omlouvám se za tolik otázek :-D
Odpovědět
@ilisek10 Vložka má výhřevnost 5 kw a cena byla cca 60 tis. Kč. Je to vyzděné a jsme spokojeni. Ze začátku jsme se báli, že krb bude malý (byli jsme zvyklí na velký rohový), ale tady do toho baráčku to stačí. Klidně se ptej ;-)
Odpovědět
@david17 60 i s obezdivkou?
Odpovědět
@ilisek10 Tak jsem dohledal fakturu a bylo to i s obezdívkou 65tis. Koukni do alba, dal jsem tam fotku krbu i s parametrama.
Odpovědět
@mpetr ahoj, v tomto roce bychom meli postavit Kubis 74
Odpovědět
ilisek10@david17 Díky moc, je to fakt pěkný a přesně podle našich představ. Mohl bys mi dát kontakt na tu firmu? Z MB do BN by pro ně neměl být problém dojet a hlavně už mají zkušenost z Kubise. Vložku máš také od nich? Dík x-)
Odpovědět
@ilisek10 Není zač. :-) Ano, vložka je také od nich. Kontakt: www.3ktop.cz,
Odpovědět
@david17 mohu se zeptat jaky je rozměr krbu i s vydívkou, vypadá to moc pěkně?
Odpovědět
@cebinkubis rozměr krbu i z obezdívkou je 44x84cm. Vybírali jsme ho právě kvůli rozměrům.:-)
Odpovědět
@zmrz_lina Zdravím, tak mi o něm uvažujem:) Respektive máme za sebou návštěvu Kubise 74 v Luce nad Jihlavou. JInak jsme už byli dvakrát za panem Pavlíčkem v Olomouci, no a jdem teda do kubise 74. Tento týden budem podepisovat smlouvu na pozemek a v Olomouci jsme zatím stihly předběžnou specifikaci tu základní tak čekáme email o nacenění našich úprav 74 :-)
Odpovědět
@petraop Zdravím my ted byli na obhlídce kubisu 74 v Jihlavě udělali jsme si výlez z Přerova a tedy tam mají taky ty venkovní rolety a tam jim teda naklápět v pohodě šly do jakékoli polohy i do stran. Je možné že už jsou nějaké novější nebo nevím, ale fakt to šlo. Líbili se nám, ale teda ta cena už méně :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@spiritty tak to je fajn, ale jak píšeš, cena už tak supr není :(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Lidičky co už bydlíte, máte na anténní tyči přidělanou parabolu od saťáku? Pokud ano, když je ten mega vítr, taky vám vrže celý dům? Včera jsem měla pocit, že nám to urve střechu. Má někdo stejné zkušenosti?
Odpovědět
Zdravím chci se zeptat jak máte povětšinu vytápěné Kubisy el přímotopama, podlahové topení, krbněkdo jetě nějak jinak? Jde mi spíš o to podlahové topení nabídli nám eletrické podlahové, ale vím že je ještě el. teplovodní to náhodou někdo nemáte? Podlahové top bude dole v obýváku a kuchyni a v koupelnách. Plus máme v plánu v obýváku krb s krbovou vložkou.Budem stavět tedy kubis 74 + 1M jako 5+kk z kuchyn si budem přesouvat do obyváku a v kuchyni bude pracovna. Mám trochu strach že když bude vše na el aby jsme se doplatili nějak rozumě měsíčně pak ;-)
Odpovědět
@spiritty Jen obecně....rozdíl mezi elektrickým topením jako přímotop nebo podlahové a vodním, ať už radiátor nebo podlahové, není skoro žádný. Hned poopravím, co píšu. Oboje se vytápí v podstatě elektrikou (nebo to vodní plynem). U vodního, v případě elektro, ohříváte vodu, rozvádíte a ohříváte. U přímotopu topíte elektrikou rovnou, takže je to i efektivnější. Ale má to zase nevýhody (podle mě) z hlediska komfortu, vypne se, přestane topit, vodní má určitou setrvačnost. Nicméně spousta lidí má čistě elůektrické a nemají s tím problém. Ono je totiž potřeba u té spotřeby elektro vzít v úvahu jakou sazbu na co dostanete. A sazba na topení elektrikou je docela nízká, takže se když máte např. plyn a elektriku, tak jsou samozřejmě nižší účty za elektro, ale celkové účtu mohou být stejné nebo i horší. Ono totiž dostanete zae vyšší sazbu na všechny ostatní spotřebiče v domácnosti. Navíc investice do plynového kotel, revize a rozvodů (bezpečnosti?) je vyšší, než u elektro. My třeba topíme elelktrokotlem + krbovky v obýváku (topíme v nich tedy denně), ohřev vody v bojleru a spotřeba elektro za rok bude cca 24t. Zkuste si pohrát s touto kalkulačkou http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a...
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop My sice máme Novu, ale taky je to pěkný hukot, jak se vítr opírá do střechy a meluzína na půdě hučí:-), ale anténní tyč s parabolou nám snad nevrže...
Odpovědět
Profilova fotka
@jahooodka to bys poznala, to je jak kdybys páčila něco ze dřeva...strašné zvuky, divím se že děti u toho dokážou spát, maj to nad hlavou :(
Odpovědět
@jannie2001 Ahoj,bydlíme v Kubisu 632 a za nás nejvétší spokojenost. V červnu tam budem 2 roky. Já ten domeček miluju.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ... Ještě pár papírů na stavební ohlášku a jedem na Kubis 632 termín KS máme 30.3
Odpovědět
Zdravím chci se prosím zeptat kdo máte podlahový topení Fenix zajímá mě jak je to prosím vás s nábytkem musí být na nožkách nebo může stát přímo na podlaze? Jde mi o to že jsme si podlahovku namysleli v koupelnách a v obýváku s kuchyní a ještě jsme přemýšleli nad dětskýma pokojema, ovšem jestli je to fakt tak že na té zemy nesmí pak přímo nic stát, tak to bysme do děch dětských asi nedávali a necháme přímotopy.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop ahoj Petulko u nas vitr nedela takovou neplechu....mozna se na to zeptej
Odpovědět
Profilova fotka
@jahooodka ahoj Jahudko,mrkla jsem se do tveho alba a mate krasnou terasu.Byla bys tak moc hodna a napsala mi od koho? Mooc dekuju
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Už jsem psala reklamačku na RDR, poslali mi číslo pod kterým jsme zavedení a čekáme co bude dál ;) jak se vede? co na domečku?
Odpovědět
Zdravím, chtěla bych se zeptat těch, kdo už bydlí v Kubisu 631, jak to máte, prosím řešeno s anténou a jejím vývodem na střechu? V el. projektu je uvedeno, že rozbočovač bude navržen v komoře, ale není součástí dodávky RDR a od něj povede koax do jednotlivých místností. Není už ale řešeno, jak bude kabel sveden ze střechy do rozbočovače. Chtěla bych se poradit, jak to máme s RDR řešit. Je možné je požádat o vyvedení kabelů na střechu? Nebo jak jste to řešili vy? Docela mě totiž překvapilo, že je kabeláž ukončena v komoře a na střechu už nejde. Děkuju za každou radu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :-) prosím pěkně přemýšlíme nad kubisem 632 ale nejdřív bychom ho chtěli vidět....nevíte kde je nějaký vzorový dům ????
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :-) ještě jedna otázka ;-) máte někdo 631,632 tak jak ho nabízejí ??respektive bez žádných věcí navíc ??
Odpovědět
Ahoj Kubisáci! Náš termín 23.3. už se rychle přibližuje, chceme být u toho a tak prosím poradte jestli u Vás někoho makali chlapi i přes víkend,nebo jezdí domů? Budeme mít partu p. Opluštila. x-) x-) Díky moc. :-N
Odpovědět
@sarkaac Zkusila bych kontaktovat Obchodní centrum, případně Vám poskytnou informaci, kde se bude poblíž stavět.
Odpovědět
Profilova fotka
@zenny2 děkuju :-) zjistili jsme že 631 je v Jihlavě tak se příští týden pojedeme podívat 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkaac pokud vím, vzorový dům v jihlavě je Kubis 74
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?