Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova právě podle fasády... zatím máme naceněný hnědý ale k šedý bych asi volil spíš bílé uvidíme... ještě měsíc se mužu rozmyslet
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Jojo máš úplnou pravdu:) Bude to krásný baráček, potom pošly nějakou fotečku. Budu moc ráda za inspiraci:)
Odpovědět
@mojsha - je, tak on existuje někdo, kdo nemá hlídání stejně jako já. Všichni kolem mně mají spousty hlídání a já si připadám jako blázen, protože své děti tahám opravdu všude. A to mám 3. Jak si tak vybavuju KS, tak se většinou řeší věci postupně, tak se s manželem dohodněte na všem dopředu a rozdělte si úseky. Jeden bude řešit toto a druhý zase něco jiného. Tím pádem vždycky ten druhý nebude muset vnímat na 100% a bude se věnovat dcerce. Přeji ať to dobře dopadne a ať jste spokojeni.
Odpovědět
Ahojky, tak zase po nějaké době...nakonec jsme se rozhodli pro Kubis 631+ 2 moduly, kuchyňka místo pracovny otevřená do obýváku, venkovní komín ( nerez)- na štítové straně, pračka a bojler nahoře v technické místnosti, okna zvětšená o 10 cm + přidané v dětském pokoji a chodbě a zvětšené francouzké okno. Fasáda zatím vyhrává bílá+světlé dřevo a šedá okna...asi tmavě šedá střecha...jo a nahoře nad schody (v ložnici vestavěná skříň, v obýváku a kuchyňi podlahové topení Fénix a zbytek domu přímotopy....už se nám to kreslí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv Ahojky jee tak to mě zajímá, kolik jste dali za nadstandardy? a kde máte pozemek? Nebudeme sousedky?:)
Odpovědět
@evapetrikova finální cenu ještě nemám, ještě nás čekají koupelny, kuchyně a něco naskáče za dveře a podlahy.....zatím jsme na 2,5, ale s opravdu hodně úpravami...Stavět budeme na praze-západ a stavíme s OC Praha se kterými jsem opravdu spokojená. Všechny moje výmysly bez problémů akceptovali a hledali způsob jak je realizovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@jasamin Dííííky jsi hodná, psala jsem do Boleslavi a pan Pýcha mi psal že není vůbec s dětmi problém, takže mě uklidnil a já už mám hotový seznam věcí co připravíme dopředu.A vzhledem k tomu že spoustu věcí od RD nebereme tak snad to půjde - musí Ohledně těch dětí už jsem si taky připadala jak exot,přece je nedám na den na řetěz k popelnicím..
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv jéééto zní krásně, držím palce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Úplně v klídečku:) Máme děti dvě a staršímu jsou 3 a je to pěknej divoch, takže my když někam jdeme tak to stojí za to ale vždycky jsme to zvládli:) Neboj bude to dobrý:) Pak určitě poreferuj:)
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv Děkuju za info, Tak to budete na druhé straně Vltavy. My se chystáme Praha-Východ.A jakou budete mít fasádu?A necháte si dělat dřevěný okna?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, ještě mě napadlo u Kubise 631, nevíte jestli by šlo vyměnit spodní koupelnu za zádveří? :) Bylo by to celkem fajn, že bychom hned při vstupu byli u schodiště:)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak už jsem volala na RDR do Olomouce, prohodit to půjde, nebude s tím problém, akorát norma je, že koupelna nemá být součástí obytného prostoru, ale vedle, ale pokud by to staveb.úřad schválil, tak není problém. Co tomu říkáte?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@evapetrikova nezní to špatně ;-) jsem zvědavá na nákres
Odpovědět
@mojsha My jsme na KS byli od 9 do 17 hodin a to jsme se připravili. Předem nám řekli, že si máme připravit nákresy, kde budeme mít umístěný nábytek, zásuvky, světla, jak se budou otvírat dveře a okna, jaká budeme chtít kamna, jak budou zapojená, veškeré barvy a materiály atd. vše se pak na místě dolaďovalo. Praxe bývá taková (alespoň v OC Praha, kde jsme my), že si na víkend před KS půjčíš z OC veškeré vzorníky, co se dají odnést a máš tak čas si vše předvybrat a v klidu barevně sladit.
Odpovědět
Hura slavnostne po mesici stavebni urad dal posudek dneska davam papiry na ohlasku doufam ze to zase nebude trvat mesic.
Odpovědět
Dobré ránko, vy, co budete stavit Kubise bez garáže, kam máte v plánu nacpat kola, lyže, kolečkové.. atp.??? :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Ahojky, my to máme ještě trošku jednodušší, bydlíme v paneláku a máme sklep. Byt bychom rádi pronajímali a sklep si necháme:) Jinak by mohli třeba vypomoci rodiče a nebo něco nacpat do zahradního domku:)
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot Dobré ránko, byli jste v OC Praha spokojení? Poradili Vám dobře? Zvažuju OC Praha nebo OC Beroun.
Odpovědět
@bzulenka Myslím, že něco by se dalo umístit pod schody (teda v 632). Kola třeba do suchého stání, když se zastřeší. My stavíme hned vedle pozemku, kde máme chatu, takže asi budem dávat do kůlen, které u ní jsou, nebo přímo do chaty. Nebo postavit zahradní domek, nějaký jednoduchý na nářadí apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@songs tak jsem moc nepochopila, jaký posudek jste dostali??? To jsem myslela, že už dostanete povolení stavět ... :-.
Odpovědět
@evapetrikova Dobré ráno, byli jsme spokojeni, snažili se ve všem vyjít vstříct. Chtěli jsme např. bezbariérový sprchový kout netypických rozměrů, nejdřív řekli, že to nepůjde z technických důvodů, ale pak se jim podařilo vymyslet řešení. A ani nevnucovali dražší nadstandarty. Sami upozornili, kde by to byly vyhozené peníze a kde má smysl si připlatit. OC Beroun neznám. Ale ať je člověk kdekoli, je potřeba vše pečlivě kontrolovat. Všichni občas děláme chyby, takže i projektanti a snad ve všech návrzích jsme našli nějakou chybu, ať už to byla studie, návrh koupelny nebo kuchyně. Vše hned ochotně upravili, ale platí "důvěřuj, ale prověřuj"
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot Skvělé, děkuji moc:) My zkusíme vyměnit koupelnu za vchodové dveře jestli nám to dovolí. Nevím, ještě jestli by to bylo dobré, ale to zjistíme asi dle výkresů. Jaký jste si nechali udělat topení? A máte 631nebo 632?
Odpovědět
@evapetrikova Máme 632 + 2 moduly + garážové stání, topení jsme nechali přímotopy. Trochu jsem se těch přímotopů bála, ale pán na KS nám řekl, že dům je hodně zateplený a že si prý stačí uprdnout a je teplo :-) Sám bydlí 2 roky v Nova 101 a prý stačí, když přijdou z práce a za hodinu se jim dům ohřeje o 1 až 2 stupně jen jejich přítomností. Říkal, že kdyby stavěl znovu, půjde do přímotopů taky. A samozřejmě budeme mít komín a krbová kamna jako alternativní zdroj, abychom splnili vyhlášku.
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot Jéé moc děkuji za info, manžel chce taky přímotopy:) No budete tam mít krásně místa. Kolik jste zaplatili o ty 2 modoly navíc?
Odpovědět
@evapetrikova Jeden vyjde, myslím, na 100 tisíc, ale to je zrovna podle mě investice, která se vyplatí. Dodatečně už to pak udělat nejde a radši připlatím ta modul, než třeba za barevná okna atp. Jsme s přítelem spíše praktici, takže jsme více řešili u jednotlivých položek funkčnost, než vzhled.
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot jj jasný to chápu, ale my od RDR např. nebereme kuchyň, dveře, podlahy takže se nám to o tento čas zkrátí, co nejvíc se budeme snažit rozmyslet doma aby na místo vše šlo lépe a děkuji za rady ;-)
Odpovědět
@mojsha Nejvíce času nám asi zabralo rozmístění zásuvek, světel a vypínačů. Podlaha a dveře byly otázkou chvilky, řekli jsme tuto značku a vzor chceme a bylo, kuchyň také nemáme v dodávce od RDR. Ale třeba právě ty zásuvky, světla a vypínače jsme měli předkreslené a řešil to hlavně přítel, já tomu až tak nehovím, takže si myslím, že pokud si to vezme na starost spíše jeden z vás a druhý se bude věnovat spíše prckovi, tak to bude v pohodě. Pořád se nás ptal, jestli nechcem pauzu a tak, došli jsme si normálně i do hospody na oběd. Řekl, že má na nás rezervovaný celý den až do večera a že se přizpůsobí našim potřebám. Takže si můžete dělat s malou pauzy, jak budete potřebovat. Budu držet palce, ať vše proběhne ke spokojenosti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot děkujeme :-) určitě ty zásuvky i světla a vypínače si také předkreslíme... s tím počítám.. z RDR mě ujistili že dcera s námi není problémem, takže dopolko zvládneme a po obědě jí uspím v kočárku a snad se povede vše doladit...
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot prosím tě když jsme u toho nepamatuješ jak je to s těmi zásuvkami, kolik jich mají ve standartu? nikde jsem se to nedočetla
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot Máš úplnou pravdu, také se k tomu dostávám. Barva oken a podlahové vytápění nejsou tak důležité investice jako rozšíření. Chtěla bych se tě zeptat na ten sprchový kout. Taky bychom ho rádi...aby sprcháč byl jen vykachlíčkovaný, žádná vanička.)Jde to tedy?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?