Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Tak jsme se dneska byli podívat do vnitřku a není to špatný. čekali jsme, že to bude menší. Pokud by nám úřad dovolil tento typ tak hodně zvažujeme.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ,dneska jsme se byli podívat na tento domeček ,je opravdu krásný. ;-) Ptala jsem se na možnost vyměnit kuchyň za pracovnu,ale bohužel nejde ta příčka zrušit je nosná,ale kuchyň tam mít můžete,jen ne úplně otevřenou. :-| Zvětšení domu o jeden modul je 60cm za 90000. Takže je pak asi lépe jít do té 632.
Odpovědět
@krobi my bysme také zvětšovali o 60 cm, ale zůstali bysme u 631, přece jenom to vyjde levněji a navíc se nám více líbí rovné schody než dokulata. Kuchyn chceme místo toho pokoje s otevřením ke schodům. Jídelní stůl bud necháme právě v prostoru u schodů nebo ho dáme právě za tu stěnu. Ještě zvažujeme to topení. Nejsme ještě rozhodlí co a jak.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Moc prosím také do IP o název firmy. Děkujiii :-)
Odpovědět
@mitote Také moc prosím o info do IP. Děkuji
Odpovědět
@mitote Můžu taky poprosit? Velmi děkuji
Odpovědět
a mě taky prosím název firmy :-D
Odpovědět
Ahoj, Muzu se zeptat.... Vy co stavite Kubis jake topeni budete mit a budete si nekdo delat krb nebo krbova kamna? Co by bylo lepsi? My budeme mit elektro kotel a vzhledem k nove vyhlášce č. 78/2013 Sb. - O energetické náročnosti budov, ktera se tyka domu co budou mit elektro kotel musi mit komin a nahradni zdroj tepla (krb nebo krbova kamna). Je tu nekdo kdo je ve stejne situaci, jak to resite? Jinak budeme mit teplovodne podlahove topeni v obyvaku, kuchyni a jedne loznici a teplovodni radiatory v kancelari a 2 pokojich. Jeste jsem se take chtela zeptat kam planujete umistit televizi a gauc, na jake strany zdi? Diky moc za info :)
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 Ahoj, také už nějaký čas řešíme vytápění. Máme tři varianty, ze kterých vybíráme: 1) stávající přímotopy + sinco living + krbová kamna (nejspíše s venkovní komínem), 2) podlahové topení fenix + bojler s tepelným čerpadlem + krbová kamna (u této varianty by asi taky musela být), 3) rd rýmařov připravuje variantu podlahové topení + TČ, tak jsme zvědaví na cenu, pak se rozhodneme pro jednu z variant. A gauč plánujeme do L do míst, kde je mají umístěné v ukázkovém domě u Olomouce a naproti (štítová zeď) TV ... A jak vy budete řešit okna? Zvětšovat. přidávat??
Odpovědět
@andydrzka Ahoj, pokud vyberete variantu č. 1, kam máte naplánováno ta kamna vměstnat? Mě přijde, že v tom domě na ně prostě není místo. Díky.
Odpovědět
@andydrzka K jake moznosti se priklanite? My se musime rozhdnout do stredy a vubec nevime jestli krb nebo kamna? Krb by asi zabral vice mista? Byla by lepsi kamna? Ptali jsme se na ten venkovni komin, ale bylo nam receno, ze komin jde vest jedine pres barak (kancelar a pokoj nad tim). Vam to svolily vest komin venku? Jak meli ten gauc v tom ukazkovem dome v Olmouci? Delsi stranu gauce vest pred stred mistnosti a televize naproti delsi prazdne zdi? My jsme uvazovali nad tim dat televizi ke stene vedle terasovych dveri a gauc dat naproti a podel prazdne prave zdi jak to maji oni na tom jejich planu. Okna ze zahrady jsme zvetsily vsechny, vcetne terasovych. Vsechny ostatni jsme dali francouzske. Pak jsme pridali polodlouhe okno v pokoji nad kancelari z bocni strany a pridali jsme polodlouhe okno vpredu domu u pokoje.
Odpovědět
@bzulenka Nad tim prave taky uvazujeme jestli je tam vubec na kamna nebo na krb misto.... Je tu jeste nekdo kdo stavi Kubis a musi mit komin, tudiz se rozhoduje pro kamna nebo krb?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@boruvka37 @bzulenka My pokud budeme muset mít (tzn. nezvolíme třetí variantu), tak určitě kamna s venkovním nerezovým komínem (zaberou méně místa a krb myslíme, že by ten pidi domeček i přetápěl, ale hlavně kvůli uspoře místa) - čekáme na nacenění, rdr má venkovní komín už v ukázkovém domě DIMENSE v Praze (nebo nám byl ještě nabídnut komín Kingfire Parat, taky možnost, kterou bychom zvažovali - je to komín už i s krb.vložkou) .... A co se týká toho rozmístění sedačka - TV - kamna, posílám půdorys do IP ...
Odpovědět
andydrzka, To je teda zajimavy... Nam Rymarov rekl, ze venkovni komin neni mozny, ze musi vezt ten komin jedine pres dum. Z jakyho duvodu chcete venkovni komin? Byli jsme v obchode s krby a rekli nam, ze bychom nejaky slabsi krb mit mohli a dum by se nepretopil tak nevim.... Ale kvuli uspore mista by byly asi kamna lepsi? Vite uz i znacku kamen jakou by jste chteli? Kam posilas ten pudorys s tim rozmistenim? Nevim co znamena IP? Diky moc :)
Odpovědět
@boruvka37 IP je interní pošta a u té obálky nahoře ti bude svítit čísílko, že ti někdo píše. :-) Je to takový střechovský mail ;-). Jinak jestli někomu odpovídáš a chceš aby na tvoji odpověď byl upozorněný, tak pod jeho příspěvkem je Odpověz, na to klikni a máš jistotu, že o tom bude vědět :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37, @bzulenka tak do IP (interní pošta) mi nejde přiložit příloha, takže půdorys rozmístění níže .... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 ten venkovní komín se nám líbí, ale hlavním důvodem je stále ta úspora místa ... a nechápu, proč vám řekli, že to nejde, my s tím problém nemáme - asi i záleží, s jakým projektantem a OC jednáte ...???
Odpovědět
@andydrzka Diky za pudorys. Koukam, ze mate 631 a kuchyn jste zmenili z leve na pravou stranu? Muzu se zeptat co Vas k tomu vedlo? Jen tak mimochodem, kdy zacinate stavet? My ukoncujeme vsechny plany a doufame, ze to stihneme a zacneme se zakladovou deskou pristi mesic. My budeme mit 632 s kuchyni na leve strane. Asi nam nezbyva jina moznost nez dat gauc do prostred mistnosti a tv na svislou stenu obyvaku. Jsme to tak nechteli, protoze ten gauc tu mistnost zmensi a nebude tam prubeh. Jina moznost tam ale neni. Znovu se zeptame Rymarov na ten venkovni komin.
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 jj, 631 ...dispozičně je 632 určitě lepší, ale kvůli jiné dispozici o 172 tis. dražší (???) - to nám přijde dost ...a chceme ještě modul navíc a garáž, takže na 631 na to něco ušetříme ... A to rozmístění tak chceme kvůli orientaci svět.stran a pozemku ... Taky bychom chtěli začít co nejdříve, ale nemáme ještě ani projekt.dokumentaci, povolení stavebního úřadu aj., takže u nás to tak rychle nepůjde ;-( ....
Odpovědět
@andydrzka My jsme vzali 632 kvuli te dispozici tech schodu a potom take, ze ty pokoje budou vetsi. Jinak taky zvetsujeme o 2 moduly. Garaz zatim nechceme, mozna pozdeji. Zvetsovali jste nebo pridavali nejaka okna? Uz vybirate i kuchyn a koupelny nebo jeste ne? My cekame na pozemkovy projekt a stavebni povoleni nam slibili hned, tak doufame ze to tak bude a muzeme pristi mesic zacit.
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 My ještě tak daleko nejsme, jsme teprve ve fázi studie. Okna jsme přidávali a zvětšovali terasové dveře a chtěli bychom je vyměnit za posuvné a máme tam spoustu dalších úprav. Ale uvidíme, bude to všechno o ceně .... Se máte, že už jste tak daleko, snad vám vyjde i ten stavební úřad. Toho se docela bojím, co jsem četla některé diskuse tady, tak někomu to SÚ docela komplikoval.
Odpovědět
S temi posuvnymi dvervmi je to dobry napad. Asi se na to zeptame. Nevite kolik to stoji? A muzu se zeptat co jste jeste delali za upravy? My mame taky plno veci extra a hodne se ta cena navysila. Hlavne za ty okna, potom zvetseni o 2 moduly a podlahove vytapeni. Pak take delame beleny dub podlahu a musime vybelit schodiste. Na to stavebni povoleni jsme zvedavi jestli to vydaji hned jak slibili.
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 Ahoj :-) , tak jak to s vámi vypadá? Nám konečně v týdnu přišla kalkulace a ty posuvné dveře (š=2m) vyjdou na 37 377 Kč bez DPH. Navíc tam máme např. ten komín, garáž, terasu + pergolu, řešený prostor pod schodištěm, 1m atd.... a pěkně to naskákalo, až jsem to nečekali :-. . Jak vy jste nakonec vyřešili to vytápění? Máte podlahovku Fenix, příp. na kolik vás vyšla?? Díky a hezký večer/noc :-)
Odpovědět
Ahoj :), Trochu se nam to zaseklo. Nemohli jsme se rozhodnout pro jakou koupelnu a tak porad cekame na navrhy koupelen a kuchyne. Jake jste vybrali vy koupelny a kuchyn? Mame predbeznou kalkulaci a za zvetseni a pridani vsech oken je pekne drahy, jsme za to dali 200 000. Kde jse pridavali okna? Moc jsme se nezabyvali tou podlahou az nedavno jsme se informovali o jakou jde a je to Quick Step. Vysla nas na 200 000, ale nemame ji ve 3 pokojich. Vam nabidli Fenix nebo jak jste se k ni dostali? To je plovouci nebo vinyl? Muzu ze zeptat na kolik Vas vysla? Jinak my budeme mit taky komin a poridime si vestavena krbova kamna.
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 Okna jsme nezvětšovali, ale přidávali - v obou dětských pokojích a na chodbě. A zvětšovali akorát ty terasové dveře. Jinak tou podlahovkou jsem myslela podlahové topení Fenix, podlahy si necháme lamino a dlažbu. A co se týče koupelen, tak to ještě vůbec neřešíme - zatím jen rozmístění zařizovacích předmětů ....
Odpovědět
Zvažuji Kubis 632 rozšířenou v obouch štítech o jeden modul (60cm) a přidání více oken. Byl jsem se již podívat v jednom rozestavěném Kubisu 631 a z venku vypadá vcelku malý ale prostor který nabízí uvnitř mě velmi mile překvapil. Co zatím nevím je jakou zvolit variantu vytápění.......jsem zvedavý na cenu podlahovka plus TČ. Neznáte někdo příplatek za klasiku tzn. radiátory plus elektrokotel???
Odpovědět
Nám se moc líbí 631. Ted se nám dělá hrubý rozpočet a jsme moc zvědavý, jak to dopadne. Máme tam dost úprav. Máte všichni dole tu pracovnu nebo to využijete jinak?
Odpovědět
@andydrzka My chceme dole taky Fenix, vy máte všude?
Odpovědět
Profilova fotka
@songs Ahoj, my ještě nejsme rozhodnutí pro podlahové topení Fenix, ale kdybychom se pro něho rozhodli, tak všude ...
Odpovědět
@andydrzka tak to jo :-) Já jsem právě nědke četla, že podlahovka prý není vhodná do místnosti, kde spíš. Chceme to ještě kombinovat s krbem, tepla bude dost :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?