Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@bzulenka Při stavbě desky ho psala velmi jednoduše firma, která desku dělala a při montáži ho píšou montážníci z party a podepisují se případné změny. Na konci stavby kopii předají majiteli domu - tak to bylo u nás, stavba v roce 2010
Odpovědět
@jitule23 Děkuji moc za vysvětlení, spadl mi kámen ze srdce, že nic nemusím psát já!
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka stavební deník píšou dělníci a vám ho dají :-)
Odpovědět
me pripada, že to je vse tak vzdalene.....teprve deleme specifikaci domu.nez budeme stavet...nechavam si narust vousy a pujdou dolu az ze zakladovou deskou :))
Odpovědět
Holky, dneska jsme byli na pozemku a je to divné. Máme zabetonované pásy, ale nikde žádné trubky ani husí krky.. není to nějaké divné???? Omlouvám se zvláštní otázku, ale nechápeme to. když se dívám k vám do alb, všude vám tam trčí červené nebo oranžové trubky, u nás nic.
Odpovědět
@bzulenka neboooooj :)
Odpovědět
@maceo Hysteria :-D Doufám, že na něco nezapomněli...
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Ahojky, jéé vy už děláte ZD, to bude určitě ok. Určitě to jsou profíci a ví co a jak, ikdyž já bych se chovala stejně a taky by mě to znejistilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka @mojsha A Peťa .....Holky prosím moc o radu, ozval se mi pan z RDR, že potřebuje naskenovat doklady pro nacenění víceprací na ZD..Jeden z podkladů je geolog. průzkum,popř. třída těžitelnosti zeminy. Geolog průzkum nemáme, doufám, že bude stačit zprava o Radonu, kde se píše jaký typ zeminy na pozemku máme. Bude to stačit? nebo budeme muset ještě udělat geol. průzkum? To by mě jeblo...:(
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi toto jsem taky řešila a stačil radon a popis půdy tam, geologa jsem tady ani nemohla sehnat a pan Krajča mi dlouho neodepisoval zda stačí ten radon, ale pak napsal že jo, a půl hoďky na to mi poslal nacenění ;) (celkově to trvalo tak týden až 10 dní)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka šmarija drž se a očekávej moje zprávy podobného ražení ;), dnes jsme vyměřovali a začínám se děsit, že si to pan ze základovky špatně spočítal, bo nám to přijde, že nebude stačit to bednění co si napočítal...
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo tak to je výzva, chceme fotku před a po ;)))
Odpovědět
Článek se načítá
@petraop :-D :-D jako já mám reálně podezření, že nám do domu nepůjde voda!!!! :-p to je kravina, že? ale byl se ta na to dívat i můj děda, který si barák kdysi postavil celý sám a tež mu to moc neleze do palice. Ten zas stresuje, že to nebude v nezámrzné hloubce a že nám pak voda bude praskat. No až už je pondělí a vysvětlí mi to :-S Doufám, že jen plašíme..
Odpovědět
@bzulenka nejdřív se vybetonují pasy do nich se dají chráničky pro kanalizaci, vodu a elektriku, poté se vykopou rýhy pro instalace (kanalizace atd) zasype, na to se položí podle vás červené hadice na protiradonové odvětrání zasype štěrkem a poté se betonuje deska takže buďte v klidu starosti teprve přijdou :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, moc děkuji, oddychla jsem si. už nechci žádné papírování...Když napsal pan Krajča o podklady k ZD tak mě omývali...To doufám je poslední věc...Já už chci stavět
Odpovědět
@vodak01 děkuji ti, ani nevíš, jak jsi mě uklidnil. i když těmi posledními slovy jsi to celé zabil ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka tak pak dej vědět jak jste dopadli...věřím, že to bude ok, nedělaj to přece poprvé neboj!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ani mi nemluv... já už chci taky domeček :) ;)
Odpovědět
@bzulenka proč zazdil -nám montovali kuchyň na 5x, 4 X ji rozebrali odvezli a vezli zpet. vestavěné skříně WC předělávali, linoleum jen 1x dveře od sapelli přišli o měsíc a půl dele, okna vyrobili špatně a o měsíc později. my stavěli svépomocí a nejvíc problémů bylo nakonec
Odpovědět
@vodak01 jo táááák, my stavíme ale RDR, tak nás toto snad nečeká.. ;-)
Odpovědět
dnes jsem mluvil spánem co staví Kubis a říkal, že kdyby to každý den nehlídal tak asi 5 věcí by tam bylo špatně......hlídejte si ty Kubisy kubisáci :))
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo ty jo.. a myslíš tím desku nebo horní stavbu?? A konkrétní nebyl??
Odpovědět
@petraop - myslím horní stavbu, ale konkrétně nic víc, nejlepší je i v tomto případě stavební dozor
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo jasné, uvažujeme o něm..
Odpovědět
Ahoj, máte někdo v podobně řešené koupelně řebřík nad vanou? viz foto?
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
@maceo my jsme to tak původně chtěli - nad vanou na zdi naproti pákové baterii, ale projektant to zatrhl - laicky řečeno elektrický žebřík nemůže být tak blízko vodě. Vy jste to už s projektantem řešili?
Odpovědět
@andydrzka no právě taky říká, že nad vanou nejde umístit což je asi logicky díky el.instalaci pravda. Máte někdo horní koupelnu bez žebříku? není tam potom v zimě zima?
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo máme obě koupelny bez žebříku a zatím naprosto v pohodě ;-) Ale první zima nás teprve čeká ...
Odpovědět
@andydrzka tak to zmrznete bez žebříku:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?