Mé přípojky ( elektřina, voda, kanalizace)

Dobrý den, mám pozemek na konci obce kde bych chtěl stavět 4 rodinné domy. Za mým pozemkem jsou další 3 pozemky, kde se určitě v budoucnu bude stavět dál. Bohužel majitele pozemky nechcou prodat a tak řeším jednu blbou věc. Inženýrské sítě se musí natáhnout v obecní cestě, která se plánuje dělat nová. Pokud by obec sítě nechtěla zafinancovat a musel bych to platit já, tak jde nějak předejít tomu, aby se někdo v budoucnu připojil na mé, zaplacené inženýrské sítě bez mého svolení, obzvlášť po tom co budou v obecní cestě? Podotýkám, že sítě se budou tahat minimálně 250-300m. Abych to teď nezaplatil a za rok se někdo na vedlejším pozemku nepřipojil bez mého svolení a víceméně zadarmo na mé sítě? Děkuji za odpověď
Odpovědět
Ty sítě vaše nebudou. Sítě vedené pod obecní cestou jsou v majetku distributora i když je budujete za vlastní peníze. Jediná možnost by byla, kdyby jste je vedl po vlastním pozemku. Všeobecne platí od hodin jsou majitele stavby/pozemku před hodinama jsou majetkem distributora.
Odpovědět
Taky by mě to zajímalo. Osobně si ale myslím, že to nejde. Vy to zacvakáte ze svého, ale nebude to váš majetek. Budete to muset předat do správy společnosti od které budete dělat protažení řadu. Jestli nechtějí ty pozemky prodat, možná by se šlo s nimi domluvit na rozdělení nákladů na vybudování sítí i k jejich pozemkům? Můžete argumentovat, že se tím navýší jejich hodnota. Na to by mohli slyšet. Tři pozemky, tři majitelé? Ještě tohle by mohl být problém, jeden se sekne a domluva je v čoudu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?