Názor na projekt bungalovu

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Prosim o nazor na nas projekt. Za me je to dokonale, ale hodil by se nezaujaty pohled :) diky.
Odpovědět
1
2
@martinam76 na drevene jsme se nedivali, chteli jsme celosklenene tam to takto nejde, musi "trcet" aby bylo madlo/musle mimo pouzdro.
Odpovědět
@iveta_89 tak to asi bydlíte nekde v africe na jižní polokouli.. @catle jak jistě víte (ale asi ne, když Vám svítí slunce ze severu) slunce je v létě na obloze výš, proto pokud se udělá presah střechy větší, slunce v létě nesvítí do okna, ale v zimě a na podzim ano a to ušetří na energiich víc než například zmenšit o 1m2 chodbu..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi to nedalo a jen tak rychle jsem na stejnem pudoryse nahodila trochu usporadanejsi variantu. Kdybych se jo pane hodne snazila, dostala bych tam asi i ten spajz. Tak ja jen, ze kdyz se chce, jde toho opravdu hodne i na malem prostoru...
Odpovědět
@carpatia výrazně lepší, chtělo by tam sice doladit pár věcí, ale dává to smysl..
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak musím potvrdit, u dřevěných/CPL apod. dveří opravdu není problém celozasouvaci provedení. Máme takové dveře dvoje (oboje sire 90 cm, hodně prosklené)
Odpovědět
Profilova fotka
@jaroslav1987 Jako treba? Docela by me to zajimalo:). Diky
Odpovědět
@carpatia tm je přes celý dům ke kuchyni a koupelně (dlouhý rozvod, dlouho než dotece teplá voda). Na wc chybí umyvadlo (ted tam asi nevleze, nemam kotu). Satna do U mi nepripadne ideální(zkusil bych udělat dva průchody nebo delší a užší satnu). Zvážil bych výměnu zádveří a pokoje u garáže (dostal bych jeden vstup do domu i z garáže i z venku). Ale u takového rozměru je to vždycky o nějakém kompromisu a Vaše řešení je určitě dobré..
Odpovědět
@jaroslav1987 projekt carpatia semi líbí více..s délkou vodovodního potrubí ohledně teplé vody,je možnost dát bojler na půdu nad koupelnu. popř. při troše snahy úpravy kuch linky popř wc by dal bojler šikovně zakomponovat blíž koupelně.a v kuchyni není problém mít pod dřezem ohřívač....
Odpovědět
Profilova fotka
@stavitel69 dlouhé rozvody bych řešil nuceným oběhem teplé vody. Nebo je v tom nějaký problém?
Odpovědět
Profilova fotka
@jaroslav1987 My mame TM jeste dal a nemame jediny problem, voda tece tepla hned a to nemame nuceny obeh. Tady je TM jen ob jeden pokoj. Satna velikosti neodpovida tomu, aby byla rozdelena na dva vchody, navic je to investice navic za dvoje dvere, pricku, dle meho je naprosto dostacujici pro dve osoby svou velikosti. BTW, satna nemusi byt jen resena formou skrini kolem zdi, takze vice nez o jejim tvaru je to o kreativnim vyreseni uloznych prostor. Umyvadlo na wc se skutecne nevleze, ale vzhledem k tomu, ze koupelna je hned vedle, nevidim to jako zasadni problem. Umyvadlo na wc umistuji, kdyz je nekde samostatne, daleko od koupelny. Zadveri prehodit nelze, umyvadlo na wc a toto je presne ten kompromis, o kterem pisete.
Odpovědět
@carpatia Váš návrh je pěkný. Jen bych trochu upravila koupelnu a wc. 1) dat umyvadlo na wc. Bez nej jaksi druhe wc ztrácí smysl, když je nutné lézt kvůli umytí rukou do koupelny, kde se někdo koupe či trůní.. to už radši oddělené wc s umyvadlem a zrušit wc v koupelně.. 2) změnit dispozici koupelny, aby záchod nebyl první, co od dveří uvidím. Zde je odvedeno k dokonalosti, je vidět už od vstupních dveří :-) 3) diskutabilní mi přijde vstup z garáže do tm. Já osobně preferuji garáž od domu oddělenou s přístupem z venku. Jednak kvůli bezpečnosti a jednak z hygienickeho hlediska..ale to je věc názoru. 4) satna i umístění tm mi přijde ok
Odpovědět
Profilova fotka
@japona tak samozrejme, ze je mozne upravovat dle libosti do nekonecna...mym cilem bylo jen ukazat, ze moznosti, jak to udelat lepe i na malem prostoru, jsou a neni jich malo...Add wc a koupelna - myslim, ze by tam male umyvatko veslo, dvere se oteviraji ven, nemel by byt problem. Mit ale v dome dve wc je celkem nutnost, zvlast v rodine s detmi. Dispozice koupelny je samozrejme variabilni....znova - je to ilustracni navrh - bez konzultace se zadavatel - spis ideova skica, nikoliv hotova studie domu zkonzultovana s investorem a se zapracovanymi vsemi klientskymi zmenami...
Odpovědět
Článek se načítá
@carpatia ja mám tedy tm blíž a nadávám, ze na vodu čekám..jasně šatna neodpovídá, proto jsem navrhoval změnit její tvar - když píšete, že je dostačující pro dve osoby, tak neznáte mou manzelku, te by tam možná vlezlo spodní pradlo:D, ale souhlasím s Vámi, že to asi většinou bude stačit - mně jen připadá lepší tvar úzká dlouhá než čtverec.. jak jste napsal výše, je to o každém z nás a od Vašeho návrhu bych se klidně odrazil..
Odpovědět
@stavitel69 ja jsem také několikrát napsal, že se mi to líbí.. raději nych to řešil nuceným obehem teplé vody, než mit bojler jinde než v Tm
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Obnovuji diskuzi :) dekuji vsem za komentare. Chodbu jsme rozsirili o 15 cm, ale to je asi jedina zmena oproti stavajicimu projektu. Ostruvek, spiz, wc atd. zustalo stejne. Kazdopadne to nebylo zbytecne, kdyz to pomohlo chodbe :) diky vsem.
Odpovědět
@lessika Tak nezaujatě: Barák bez nápadu, ze zádveří přímo na hajzlík, chodba do OP jako do špajze, špajzová nudle s oknem na západ, kuchyně, kde se nedá moc vařit, jídelní stůl jen tak pohozený, TV přes celý obývák, pračka v koupelně, žádná TM, žádná šatna či komora. To má do dokonalosti hodně daleko. Závidím ti tvé sebevědomí :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@makymj hezky den a jak jste vyřešili L a feng shui? Pakua zrcatko?
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?