Názory na bungalov 5+kk+2G

Zdravím, s přítelkyní jsme těsně před zahájením prací na projektu a tak bych vás chtěl poprosit o názor na náš vlastní návrh bungalovu. Konkrétně se jedná o dispozici 5+kk s dvojgaráží s podlahovou plochou cca 177m2. Orientace vstupu je +- severozápad. Návrhů jsme si už dělali spoustu, ale tento je nejblíže našim představám. Co vy na to? Udělali by jste něco jinak? Napadá vás k tomu něco? Díky moc!
Odpovědět
Mne se to libi. Je to logicky usporadane. Terasa nerusi deti, maji svou stranu. Se trema detma bych mozna udelala na druhem WC alespon sprchu. Jedna koupelna mi prijde malo (taky mam 3 deti a jednu koupelnu a jo, je to malo).
Odpovědět
Ja bych si podrobne promyslela, jak kde chcete nabytek. V tech detskych pokojich mi nedava nekdy smysl, kde jsou psaci stoly (napr. pred oknem, kde bude detem stinit monitor?) a kde skrine (pri jinem rozmisteni byste ziskali vice ulozneho prostoru). Vstup do TM bych udelala i zvenku. Terasu mate daleko od kuchyne, to je skoda, kdyz budete nosit jidlo a nadobi ven a dovnitr. Jidelni stul uvnitr kouka tak nejak nemastne neslane do zdi. Ta skrin v pracovne ma jakou hloubku?
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se to víceméně líbí. Mně osobně by jen nebylo příjemné sedět na gauči takto zády ke dveřím do místnosti. Nemám to ráda.
Odpovědět
Máte to hezké a záleží na vás, jak vám to bude vyhovovat. Ale určitě bych přidala jednu koupelnu/sprchac (a eventuálně zrušila spíž) a v dětských pokojích bych dala větší okna.
Odpovědět
Zdravím, osobně bych prohodil pokoj pracovny a ložnicí, samozřejmě bych zanechal rozměry pokojů, jen je prohodil, kvůli soukromí...
Odpovědět
Ahoj, máte těžký úkol, plný kompromisů. 5+kk+2G v půdorysu bungalovu skoro nikdo v typových domech nenabízí, půdorysů po internetu najdeš dost, ale vždy tam je nějaká komplikace (zóny, okna, apod.). Popřemýšlel bych o prohození jídelního stolu a sedacího nábytku. Popořemýšlel bych o oknu na jih v dětském pokoji 15m2 a větším oknu na západ v tom druhém, aby bylo více světla. V ložnici možná skříň mezi dětský a zeď ložnice, kvůli odhlučnění (intimita). Pokud nechcete ráno vylézt na terasu z ložnice, tak bych ji neprohazoval s pracovnou, jak navrhují jiní. V příloze náš půdorys - v něčem podobný, v něčem asi horší, taky jsme s tím bojovali dlouho. Klidně může dát kdokoliv zpětnou vazbu.
Odpovědět
Taky bych prohodila pracovnu s ložnicí. A klidně bych i zvětšila pracovní plochu kuchyně. 😉
Odpovědět
Ještě mě napadlo, že bych nedávala WC na stěnu, která sousedí s pokojem. Může to být nepříjemně rušivé 😁
Odpovědět
Profilova fotka
Já dám jenom jeden svůj postřeh - auta mají stejný obytný prostor jako obývák+kuchyň+jídelna. Asi jsou velmi cenná. Za mě bych auta vyhodil mimo dům - klidně do garáže nebo lépe pod zastřešené stání, zvětšil obývák, přidal úložné prostory, zvětšil WC a další.
Odpovědět
Všem moc díky za postřehy. Zamysleli jsme se nad tím a některé věci jsme upravili. V obýváku jsme nakonec zvolili druhou variantu s obývací stěnou na jih, vznikl z toho větší prostor a sedačka není zády ke dveřím. Zároveň u jídelního stolu budou nejspíš balkónové dveře. V pracovně mají skříňky hloubku 40. Ohledně prohození ložnice s pracovnou, mezi ložnicí a pokojem jsme dali na obě stěny vestavěné skříně, to by snad mělo zajistit dostatečné odhlučnění. Co se týče druhého pokoje sousedícího s koupelnou, tak jsme ho malinko zvětšili, aby se mezi koupelnu a pokoj vešla vestavěná skříň, která nabídne taky dost úložného prostoru (3m šířka). Ohledně garáže, je to o preferencích a zároveň o nějakém rozumném tvaru domku. Vzhledem k tomu, že chceme dvojgaráž, která bude propojená s domem, tak při tvaru do L a těchto světových stranách moc dalších možností nemáme (garáž je 3m od hranice pozemku). Ještě mám dotaz na ohledně toho sprchového koutu v druhé koupelně, opravdu to využijete? Nám to teď přijde docela zbytečné a spíž chceme určitě zachovat. Co na to teď říkáte? Díky!
Odpovědět
@tomasbo U nas se ve vane koupou jen deti, my s manzelem na to nemame cas a sprchujeme se. Ale mame prave jen jednu koupelnu, nad vanou sprchovou hlavici a z boku zastenu, takze je to 2v1. Do budoucna nejspis vse prebourame a udelame 2 koupelny, at se nezdrzujeme. S tou garazi je to na zvazeni, takovy dum z vaseho navrhu odhaduju minimalne na 11 milionu a to jeste pokud vubec sezenete material.
Odpovědět
@tomasbo určitě se hodí mít dvě koupelny s pořádným umyvadlem, aby se dva lidi mohli připravovat naráz a nevznikala fronta 😉. Co se týče dvou sprch či vany, to je na uvážení. A taky na tom jaký tlak vody budete mít. Ze zkušenosti vím, že často, jak se jeden sprchuje, tak i mytí nádobí snižuje tlak a je to nepříjemné - je potřeba to promyslet, ale my 2 koupelny máme, ovšem máme taky patrový dům. Cena domu je jiná diskuze, určitě víte, co jak stojí a že si takový dům můžete .
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomasbo mně se to líbí, nemám asi nic co bych vytkla, máme podobný obývák a KK, jen KK zapuštěný a schovaný a za to jsem ráda, prostě v kuchyni, když se vaří a někdy i nevaři, tak tam je "binec". Když vejdete do OP je to pak strašně vidět. Tak na to myslete. Špajzka je super, tu bych nerušila. My máme jen jednu koupelnu, jako vy. Vanu a sprchový kout zvlášť a úplně nám to stačí. Máme ještě sprchový kout pro psa v TM, ale je to normální sprchac na kýble, psa. Ale dalo by se to použít v nouzi i na normální sprchování, ale není to vůbec potřeba. Jeste se tam nikdy nikdo nesprchoval. Jedna koupelna je dostačující. Většina rodin v bytech má jen jednu a jen vanu nebo jen sprchac... důležitější jsou 2 zachody 🤣 Garáž nemáme, přišlo nám to finančně mimo. Máme kryté stání pro 2 auta napojené přímo na dům a za prostorem na auta, pod tou stejnou střechou, ještě domeček na zahradní techniku, kola, sportovni vozík pro děti, střešní box, manzel tam ma ponk, nářadí a hromadu dalších věcí. Oproti garáži za zlomek ceny a funkčně je to stejné. Mozna toho tam uložíme vic nez do garáže s autama. A je to taky vše v 1. Můžu se zeptat s jakým počítáte rozpočtem? Kamaradka bude stavet podobný, jen bez 2G. Rozpočet maji 8 ale rezervu do 10. Počítají v teto dobe prave spis s 10. Klidně do sz.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme podobně velký bungalov s garaží, užitná plocha okolo 165m2 a odhad pro banku před měsícem byl 6-7mil. Půdorys se mi líbí, jen bych asi trošku zmenšila garaž a kuchyn o to zvětšila, takže by byla lehce zastrčená.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě 2 koupelny pro větší rodinu!! My jsme jen 3, vstáváme v podobný čas a neumím si představit jednu koupelnu 🙈. A argument, že lidi v panelaku mají taky jen jednu - to neeeee. Proto si přece stavíte krásný a pohodlný dum, abyste nebyli jako v paneláku 🙈
Odpovědět
@andik.cz nám projektant odhadoval na začátku roku 6,5M, bankovní odhadce v březnu 7,3M. My věříme, že do těch 8M se snad vejdeme. Záleží také s jakým technickým, energetickým a materiálovým standardem počítáte, zda do rozpočtu počítáte kuchyni apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@mxm1919 my máme už postaveno... Tohle byl odhad kamarádky, když začali řešit projekt, podzim 2020, tak chtěli dum kolem 6,5. Bez zařízení, bez terasy, bez parkovacího stání a terének. To prostě dodělají potom. Mají jednoduchý dům, mají tam teda jeden dražší HS portál. Podlahy a rak vybrané nemají, to právě chtějí řešit až za chodu podle toho jak se budou oddalovat od rozpočtu. Měli tam obklady a tak kolem 1000,-m² ale prostě uvidí... na tom se dá ušetřit případně. Dveře taky kdyz tak za chodu...
Odpovědět
Možná bych se zamyslela nad terasou - jestli to dobře chápu, tak teď máte terasu plánovanou na JZ. Máme to stejně, v létě je tam prostě vedro 😀 Proto máme ještě jednu na východ. Pokud by to šlo, udělejte si ji taky. Chápu, že třeba ne hned, ale aspoň možnost vyjít druhou stranou z domu si připravit - kuchyň nebo jídelna.
Odpovědět
@veronique89 @andik.cz Díky za ten tip s kuchyní, malinko jsme zmenšili garáž a kuchyň jsme více oddělili od obýváku. Díky tomu jsme taky mohli zvětšit WC a dát blíže ke kuchyni dveře do spíže. @jizap Dle simulace v programu by nám na pergolu v létě mělo svítit cca do 17h, pak už jde slunce za dům, který dělá stín. Tak snad to bude v pohodě. Každopádně plánujeme ještě balkónové dveře u jídelního stolu.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbo docela v pohodě, jen je škoda že jeden pokoj je na sever a pracovna na drahocenný jih
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasbo teď máte obyvak s KK skoro stejný jako my, jen máme otočeny stůl kolmo na ostrůvek. Ještě bych sipromyslela jestli chcete opravdu varnou desku směrem do OP. Ty digestoře... Ty tubusy jsou podle mě celkem ošklivé, pro mě připadala v úvahu k ostrůvku jen stropní a nebo lustrova, ta lustrova je ale jiná cena. Hlavně, pokud nebudete mít bar, opět bych se připravila na to, že to není nic hezkého. A hlavně se to nezdá, ale to vaření he celkem slyšet do OP. Mně se každý divil, že chci varnou desku ke zdi, když ke moderní to mít směrem ven z kuchyně, ale opravdu jsem šťastná, že jsem si to nedala vymluvit. WC i spajz máme stejně a je to fajn. Pokojíčku máme oba na sever a ničemu to nevadí, nevidím rozdíl jestli sever a nebo východ. Na západ nebo na jih bych je nechtěla, na spaní pak nic moc. Sluníčko si děti užijí venku, když je. Když není, není ani na jih nebo na západ. Můj manžel měl pokoj na jih a výsledek byl, že měl pořád zatažené žaluzie a v létě se nevyspal, takže věděl, že v našem domě to chtít nebudeme a byla to priorita pro OP.
Odpovědět
@tomasbo Já vím, že když člověk chodí do práce, tak se mu to nezdá, ale představte si, že máte v létě o víkendu návštěvu 🙂 to si tam pak ten oběd nedáte. Nebo s detma doma, to je pak člověk doma celé dny. Druhé dveře ven máte super, s tím už se pak dá pracovat 👍
Odpovědět
Profilova fotka
@jizap tak existuje případně boční stínění
Odpovědět
@tomasbo zkusila bych ještě popřemýšlet nad technickou místností, zda by se nedala udělat se sprcháčem + umyvadlem. Ta druhá koupelna asi není od věci.. Ségra to nakonec také tak udělali - mají jednu koupelnu "fajnovou" a druhou právě společnou s technickým zázemím, a ve výsledku to vůbec ničemu nevadí (mají tam umyvadlo+sprcháč, dokonce i WC, a plus takové ty běžné věci jako bojler, elektrokotel, expanzku, pračku, sušičku). My právě teď stavíme a rovnou jsme tedy dvě koupelny udělali (jednu se sprcháčem a jednu s vanou+sprcháčem), a dokonce jsem do kotelny (máme kotlík na dřevo) narvala i WC. Takových "věcí" není nikdy dost 🙂
Odpovědět
@veronique89 Na to bych napsala, ze banka odhadovala nas dum taky na 7 mil. Vyprskla bych smichy, kdyby to v dnesni dobe nebylo spis hodne smutny 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?