Obývák bez okna

Ahoj, koupili jsme pozemek, ke kterému jsme zdarma dostali tento už skoro hotový projekt. Téměř vše už je na úřadech schváleno, stačí jen přepsat na naše jména. Ale nelíbí se mi, že v obýváku nebudou žádná okna. Přemýšlím, že bysme celou severní část v kuchyni udělali prosklenou. Myslíte, že potom bude v obýváku dostatek světla? Nemám ráda doma tmu a už tak je špatné, že budou okna směřovat na severozápad. Zleva bude dům "přilepený" na sousedy, takže tam možnost oken odpadá. Můžu poprosit zkušenější o názory? 🙂
Odpovědět
No a udelat světlík? Ale neverim, ze by se to nedalo vymyslet lip. I ten detsky pokoj vedle obejvaku...koupelna ma okno, ktery vede na terasu...
Odpovědět
Profilova fotka
@platam No ze severu moc světla nečekejte to bych radši udělal ty světlíky. Jak píše bayt 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Asi to není úplně odpověď na otázku, ale já bych dala místo obýváku kuchyňský kout, místo kuchyně jídelnu a místo jídelny obývák. Plus do kuchyně okno.
Odpovědět
@lena.k úplně to stejné mě taky napadlo, prohodila bych to.
Odpovědět
Moc všem děkuji za odpověď. Popravdě mám namalovaný jiný projekt se vstupem z boku, ale pořád se snažím najít jinou variantu, než investovat do projektu úplně nového... vím, že ze severu moc světla nebude, proto jsem z toho nešťastná. 😔 Nad světlíkem nebo světlovodem už jsme taky přemýšleli. Utvrdili jste mě v mých obavách, že ani veliké okno na sever stačit nebude. Zkusím nějak přemluvit manžela ke změně projektu, kde je obývací okno i do ulice. Přeci jen tam budeme celý život...
Odpovědět
@platam Jenže projekt je základ....ty místnosti už nikdy v životě pořádně nepřehodíte a neupravíte, jak to jednou postavíte. A popravdě, je to vlastně z celé té stavby to nejméně namáhavé, protože to má na zodpovědnost architekt, vy to až následně s ním ladíte k dokonalosti podle toho, co přinese. Rozhodně zábavnější, než se na stavbě dohadovat s řemeslníky, co pokazili, nebo objíždět pět koupelnových studií...
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se nelíbí ta koupelna s oknem na terasu a u obýváku. Přehodila bych, jak bylo už řečeno výše, obývák s kuchyní a jídelním koutem. Dále dětský pokoj sousedící s obyvakem, bude vše slyšet a dítě nebude mít klid. A za mě mi přijde zbytečný i ten samostatný WC takhle v chodbě mezi pokoji.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt přesně.. pokud už je možnost stavět, tak bych investovala peníze do projektu, aby byl dům podle představ, protože jak sama @platam píšete - je to na celý život
Odpovědět
Mám vymyšlený tento projekt. Je to samozřejmě jen náčrt tužkou. Co na něj říkáte? Snad to přečtete 🤔
Odpovědět
Tady to je.
Odpovědět
Profilova fotka
Chapu, ze jsi laik, tak ti spousta veci nadojde. Nestuduju to detailne, ale na prvni pohled me do oci biji ty ruzne rozky a vykusy, to do dobre navrzeneho domu nepatri, prodrazuje to stavbu, omezuje prostor, zhorsuje uklid, umisteni nabytku...kdyz das stenam realnou tloustku, uvidis to. Stavba spatne navrzeneho domu mi prijde jako mega prusvih v cene celozivotnich uspor, novy profesionalni projekt mi prijde jako jedina moznost. Projekt stoji zlomek ceny domu a zasadne urci, jestli se vam bude bydlet dobre nebo spatne.
Odpovědět
@antoinet Já to právě ještě chtěla ukázat hlavně projektantovi, aby mi to upravil do ideálů 😁 ale koukám, že tak lehký to asi nebude 😁. Moc děkuji za názor. No nechat si udělat projekt s nějakými požadavky, to asi bude oříšek 😔
Odpovědět
Článek se načítá
@antoinet A ještě bych ráda doplnila, že toto je téměř kopie projektu, který prezentuje jedna nejmenovaná stavební firma na internetu. Provedla jsem tam jen malinké úpravy. Takže mě to alespoň utvrdilo, že drahá firma nerovná se kvalitní práce. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@platam Proč musí být ten dům "bungalov" ,pokud se nepletu nalepený na souseda? to máte tak malý pozemek? máte foto pozemku nebo obrázek z katastru?
Odpovědět
@platam Tak nakreslit nejak dum umi kazdej. I stavebni firma. Nakreslit dobry dum, to chce jak talent, tak dlouholete studium, proto tu mame architekty. Kor na problematickem pozemku se vam to stonasobne vyplati. Nerozumim vic vecem - z jedne strany je soused, ale ze zapadni a jizni je co? Proc bungalov?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?