Projekt bungalovu 5+kk

Ahoj, jsme na úplném začátku s naším projektem bungalovu, v přiloženém obrázku je verze 1 od architekty. Chtěla jsem se tedy zeptat, co říkáte na projekt našeho bungalovu. Obývací místnost s kuchyní budou mít vysoké stropy (v územním plánu je podmínka sedlová střecha). Děkuji za názory.
Odpovědět
Ahoj, já osobně bych nechtěl pokoj pro hosty u obýváku a rozhodně bych jim nedopřál takový luxus vlastní koupelny. Pokud teda nemáte hosty každý týden... Šatny v dětských pokojích bych vyměnil za skříně, ušetříte tím nějaký prostor. Největší šatnu bych využil pouze pro rodiče, tzn. vchod z ložnice. Asi se toho najde více, toto mě zaujalo nejvíce.
Odpovědět
@sansulka mate naprosto luxusni metry na pocet pokoju a pritom pokojicky, ve kterych taktak obejdete postele... Milion malych mistnustek, ve kterych se ani neotocite-napr. pradelna do ktere nedate ani vesak na pradlo. Uplne zbytecne satny u detskych pokoju-kdyby se tam udelali vestavne skrine, vyjde vas to levneji a budete mit o moc vetsi pokoje. Jenom dvere na tom baraku vas vyjdou na balik a tim spis, ze nektere jsou posuvne. Pokoj pro hosty bych urcite nechtela s vchodem do obyvaku a vlastni koupelna k nemu naprosty luxus. Jedine, pokud byste s nim pocitali do budoucna napr. pro rodice na doopatrovani. V tom pripade bych asi popremyslela o ergonomii a napr. sirsich dverich do pokoje a koupelny-tu bych taky jinak usporadala. A napr. okno nad manzelskou posteli, kdyz tam mate hs portal-to vam navrhla architektka? V satne to same-proc? Z predni strany domu mate 6 oken, kazde jinak velke a urcite bude i jinak hluboke-to bude vypadat nic moc...
Odpovědět
Mne se to libi moc. Ta koupelna u pokoje pro hosty je nespis i pro terasu a zahradu, coz je super. Jen bych misto detskych saten udelala rovnou skrin na celou hloubku pokoje. A okno nad posteli v loznici mi prijde zbytecne. Dispozicne to mate pekne.
Odpovědět
ta koupelna u hostů bude asi i sauna... zajímala by mě jak bude ta střecha? mě se jako vždy nelíbí spojený OP a kuchyň a už vůbec ne přes kuchyň trajdat do části se sezením, sezení nic moc, žádné místo na knihovnu, koukání na TV mezi okny je taky nevhodný bowlingová dráha jako vždy v bungalovu, dveře nalevo napravo jako ve věznici... hogo fogo barák s portálama ale dveře do OP jen jednokřídlé 80, líbí se mi dvoukřídlé nebo se světlíkama po bocích celkově mě to příjde rychlo studie, ale v dnešní době standard... desítky tisíc defakto hozených do kanálu
Odpovědět
Mně se nelíbí ten vstup z garáže do kuchyně, přes tu stejnou šatnou budou chodit hosté z pokoje. Jestli je ten pokoj třeba pro rodiče na později, tak mi přijde málo místa u postele. Dveří a pokojíčků hafo, ale celkově všude málo místa, úzké průchody....
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel nevidím orientaci na světové strany a umístění na pozemku s výhledy. Ale i tak bych něco upravil. V ložnici je asi nesmysl okno nad postelí, dveře do šatny, okno v šatně bych dal asi na kratší zeď (mám šatnu 4m dlouhou a okno 100/75 na kratší stěně na sever je dostatečné. V koupelně se mi nezdá vana a po jejím zmenšení bych vyměnil WC za koupelnu (čím větší vzdálenost tím bude tišší). Nelíbí se mi šířka dveří ze zádveří do chodby a následně do obýváku/kuchyně (takhle navržené dveře asi nepůjdou otevřít ani na 90°). Také nemám rád, když jdu přímo do kuchyně a preferuji vstup do obýváku/jídelny. Na kuchyňském ostrůvku je "zajímavě" řešené spojení varné plochy a dřezu. Barové židličky používají pouze architekti a možná i několik jedinců, ale tady zcela zřejmě brání průchodu. Televize mezi okny mi přijde super (je dostatečná šířka 1,5m ? - mám 2m a přijde mi to do budoucna na hraně), ale má to jiný háček a to je portál na terasu, který bude nutné stínit. Některým lidem by ještě mohlo vadit sezení zády ke kuchyni a vstupu, ale já to mám podobně a nevadí mi to. Ještě by mi vadila nedostatečná plocha skladu u garáže, ale nevím, co všechno tam budete mít. Navíc preferuji kryté parkovací stání s krytým vstupem do domu a místo garáže sklad.
Odpovědět
Ja bych dala urcite vchod do satny z loznice, nechtela bych chodit naha pres chodbu 😉 a pak bych promyslela, zda je nutny mit tolik zachodu a koupelen (+pradelna). Celkove mi prijde, ze to vymysli nekdo, kdo by v tom baraku sam bydlet nechtel. Je tam i zbytecne moc vydaju, ktery opravdu nejsou nutny 🙂
Odpovědět
@sansulka Krom již zmíněného by mi hodně vadilo spojení garáž - šatna - ložnice. Nastartujete a v ložnici to ucítíte i když budete důsledně zavírat oboje dveře. Chápu, že je pohodlné lifrovat nákup z garáže rovnou do kuchyně, ale pro mě to je nepřípustné. My (a vetsina lidi co nemá sklep), skladujeme v garáži i různé barvy, redidla, hnojiva, benzin do sekačky apod. a to mit u ložnice fakt nechci..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?