Projekt ŘD 5+ KK+ garáž

Zdravím Vás všechny, rád bych vás požádal a názor a postřehy při půdorisu projektu RD. Jedná se o bungalov s kombinací sedlové a rovné střechy.Omlouvám se i za kotování zatím jsem dostal rozpracovanou verzi. Děkuji moc
Odpovědět
No upřímně nic moc, hodně špatný. Na takovémto řešení se mi nelíbí ale vůbec nic. -neoddělené zádveří, dá se říct že i malé.. tzn přes něj do ložnicové části - chodba k ložnicím uzká a se samé dveře - přes KK do OP - OP neútulný - v KK tma - velký dům, ale koupelny mrňavé - v levém horním rohu to je zimní zahrada, jak je vůbec orientovaná? atd atd, tohle je rychlovka, snad to nekreslil nějaký arch / ing. arch?
Odpovědět
@livestrong85 Mě se projekt líbí. Krásná plocha obýváku, kuchyně a jídelny. Osobně bych kuchyň chtěla jen s ostrůvkem a ne do U, aby to působilo vzdušněji (prostor je na to dostatečně velký. Pouvažovala bych o HS portálu v obýváku. Dětské pokoje mi přijdou příliš malé a ložnice zase příliš velká (ale to je asi dáno tím, že v ložnici jen spíme, zatímco děti svůj soukromý prostor v určitém věku potřebují). Také šatna v ložnici není plně využita - skříně jen na jedné straně. Také by jste mohli pouvažovat o aspoň jednom samostatném záchodě. Nakonec možná ještě větší úložný prostor, místnost vedle kuchyně mi přijde malá a pokud je to spíž, tak tam nějaký další úložný prostor chybí (zvlášť při tak malých pokojíčcích).
Odpovědět
Dispozicne se mi to libi, je to razene tak, jak by to vyhovovalo i nam. Vzdy je to o prederencich, jak jdo zije. Takze kritiku na dispozici mate pravo mit jen vy, ne nikdo jiny na modre strese (pani z prvniho prispevku snad poprve nenapsala hulvatsky vulgarismus). Souhlasim s tim, ze to chce plne vyuzit kazdou mistnost. Za me toaletni misy v koupelnach ano. Satna je fakt nevyuzita, pritom loznice nabizi mista dost. Garaz mi prijde zbytecne uzka. Zadveri urcite oddelte dvermi.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@puhelin a ještě mi vysvětlete proč němá nikdo právo na kritiku dispozice? co to je za blbost? Pochopila bych že kritizovat dispozici by příslušelo odborníkovi, což tu není nikdo... až na mega super nejlepší architektu @bayt zcela jistě doporučí Tady se řeší KRAVINY (sorry za vulgarismus) jestli okno šedý nebo antracitový... tenhle server je v totálním úpadku, teda on už úplně upadl....
Odpovědět
@iveta_89 S tebou upada vzdy kdyz prispejes. A hulvat jsi, za tim si stojim.
Odpovědět
Netradiční půdorys, mně se to moc líbí. Souhlasím s @puhelin ve všem, jen ty dětské pokoje bych klidně nechala. Okolo 12m2 už mi to přijde fajn. Kuchyň do U možná ani nemáte v plánu, kdyby jo, dala bych raději také ostrůvek. Takto je to i šíleně tmavé, dřez zády k oknu nedoporučuji. Největší problém je to zádveří. Když vyřešíte zádveří a tu šatnu, bude to naprosto skvělý projekt. Gratuluji!
Odpovědět
@livestrong85 Nejsem odborník, ale co mě praštilo do očí je vzdálenost z gauče na toaletu. Nevidím nikde samostatné WC, pokud budete mít návštěvu, budou muset přes celý dům do osobní zóny a od té společenské části je to pěkně daleko. Další věc, jak moc koukáte na televizi? Vzdálenost televize od pohovky mi přijde hodně veliká, ale to je určitě záležitost každého. My se po večerech rádi koukáme na filmy nebo seriály, tak nám by tato vzdálenost hrubě nevyhovovala. Absenci odděleného zádveří již zmínili lidé předemnou, co mě by vadilo je že komukoliv otevřete, uvidí vám přes kuchyň až do obýváku. Moc se mi nelíbí ty 2 koupelny vedle sebe, raději bych jednu větší koupelnu a samostatný záchod, ale zase, toto jste si asi nvrhli z nějakého důvodu a dává to pro vás smysl. Ten dělící prvek mezi jídelnou a obývákem jsou krbová kamna? Pokud ano, chtělo by to si rozmyslet kde budete mít palivo, abyste pak neměli uprostřed místonsti hromadu dřeva. Z toho se pak dá vymyslet krásný interiérový prvek a hezky to opticky rozdělí ten velký prostor.
Odpovědět
@livestrong85 mne se projekt libi. Akorat ja bych nechtela loznici hned vedle detskeho pokoje, takze bych dala loznici misto detskeho pokoje vpravo a satnu dala mezi loznici a decak, nebo bych dispozici nechala a zrusila satnu a dala mezi decak a loznici skrine. Co se tyka oddeleneho zachodu, ja bych mela rada alespon jeden zvlast. Volila bych ten, kde je vana. Po splachnuti se do vzduchu vznesou bakterie a ikdyz mate wc sebecistejsi, tak pri splachnuti proste cisty neni. Prijde mi pak nehygienicke mit v te mistnosti vanu a take kartacky na zuby. Takze tam kde je sprcha bych nechala wc a tam kde je vana bych wc dala oddelene a v teto koupelne bych mela i kartacky na zuby. Samozrejme je to na kazdem, komu co vadi/nevadi. Projekt se mi zda fajn. Hezky oddelena spaci a obytna zona. Garaz bych trochu zvetsila, jak pise uz nekdo vyse.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se projekt také líbí, přijde mi netradiční, zajímavý...drobné připomínky výše přispívajících bych určitě zvážila (samostatné WC, lepší využití pokojů, oddělené zádveří..apod.).. jinak ideově SUPER👍
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?