Upořádání návrh Bungalov 4kk + garáž

Ahoj, s přítelkyní řešíme projekt bungalovu 4kk + garáž na rovinatém pozemku, kde může být maximální šíře domu 14,7 m. Na uliční straně pozemku jezdí v blízkosti vlak, regionální trať od 5 do 22 jednou za hodinu. Proto jsme chtěli ideálně obytné místnosti směřovat do zahrady. Máme v rukou tento půdorys, který se nám celkem líbí, jen si nevíme rady s dispozicí kuchyně/obýváku/jídelního stolu. Tak jak je teď viz fotka, je samozřejmě nevhodně. Obývák s kuchyní lze zvětšit o nějakých 70 cm do šířky, případně nějakým způsobem natáhnout do délky... Poradíte nám s dispozicí? Co byste udělali jinak? Případně jestli máte v paměti jiný typ bungalovu, který by se na náš pozemek vešel necháme si poradit. Fotka dispozice v následujícím příspěvku. Díky
Odpovědět
Dispozice
Odpovědět
Proc do tak maleho domku nacpat garaz pro auto?
Odpovědět
Necpal bych, ale nevím kam uskladním kočárek, 4x kolo, sekačku, motorku, rakev na auto, nosiče kol aj. Garáž mám spíš jako sklad než určenou pro auto. Klidně bych ji postavil vedle, ale na pozemku není prostor na šířku. Šířka pozemku je nějakých 22,5 m, při dodržení zákonných odstupů již moc prostoru nezbývá. Spíš mě trápí ta kuchyně s obývákem. Zdá se mi, že do toho čtverce se to blbě skládá a praktičtější by to bylo v obdélníku.
Odpovědět
Takže vlastně garáž, kde bude nepořádek. Gratuluji, klasika dnešních dní. Zahradní domek rozumné velikosti poslouží úplně stejně a zrušení garáže Vám ušetří při stavění hromadu peněz.
Odpovědět
Aha a do zahradního domku budu cpát motorku, drahý kola a kočárek... Díky za pomoc...
Odpovědět
@abubakr tezko rict, kdyz nevidite skutecne rozmery nabytku atd. Zkuste si to prekrestlit treba na ctvereckovany papir a dat si co ctverecek to 20cm. Potom uvidite kolik vubec mate prostoru kolem stolu, jak velkou sedacku si tam muzete dovolit atd.. Mne to timto zpusobem hodne pomohlo.
Odpovědět
Prispevek mel byt do jine diskuze...pardon
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud nechceš garáž pro auto, tak nechápu, proč tam máš garážová vrata a nemáš okno. Kočárek, motorka a podobné věci projdou i přes dveře, které mají lepší tepelné vlastnosti. Šířka garáže/skladu potom může být menší a dá ti to více možností, kde ušetřenou plochu použiješ. Ty barové židličky jsou supr - nikdo je nepoužívá a hrozně zavazejí.
Odpovědět
@radim2015 Ano, podlouhlé okno v garáži uz je navrhnuto a barové židličky zrušeny. Dispozici obýváku a kuchyně máme také vyřešenou. Myslel jsem, že tu někoho napadne něco užitečného, jak to poskládat a zatím čtu jen řeči o tom, jak je garáž zbytečná a ať protahuji věci z garáže dveřmi 🤦‍♂️😄 Nic nemá to smysl.
Odpovědět
Profilova fotka
Přijde mi to hrozně malinké. Děti mají pokoje 15m2 a je to na hraně. Obývák s kuchyní je také dle mě malý.
Odpovědět
@jandour Dovolím si oponovat. Velikosti dětských pokojů jsou naprosto dostačující. Ve stejné velikosti pokoje jsem vyrostl a při správném uspořádání je to naprosto v pohodě.
Odpovědět
Mně to přijde dispozičně OK. Je tam všechno a vlezla se Vám i špížka a šatna, takže paráda. Ono dnes nacpat do domu vše, vyhovět regulativu není úplně jednoduché. Máme to podobně, rozměrově i včetně garáže. Museli jsme ji kvůli regulativu zabudovat do domu, ale jak píšete, určitě se bude hodit. Taky mi ji spousta lidí vymlouvala. Dětské pokoje jsme měli podobně a nakonec jsme jeden zvětšili a mezi ně dali sádrokartonovou příčku, aby se případně dali opět rozdělit na dbá stejné. Zatím budou prckové v jednom a druhý pokoj bude pro hosty.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@blooddrunk jasně, každému vyhovuje něco jiného. My stavěli dům na prostor 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@abubakr jak máte světové strany? Z jaké je vstup do domu a kam chcete ideálně směřovat terasu? Myslím, že asi z terasy nebudete chtít poslouchat vlaky, tak jestli by nebylo ideální umístit terasu úplně z druhé strany než je vstup a garáž ? Řešíme teď podobný bungalov jen bez garáže. Díky za odpověď, ráda poradím.
Odpovědět
@simona_sterlyova světové strany a do toho vlak nám nehrají do karet. Víme, že dům je vzhledem ke všem poučkám natočen špatně. Kdybyste plánek vzala a natočila o cca 30° po směru hodinovych ručiček, tak takto je postaven vůči světovým stranám. Pro kontrolu, terasa by měla směřovat na severovýchod. Vlak a vchod do domu je tím pádem situován na jih, a od toho se vycházelo... 🤷‍♂️🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@abubakr vymyslet se to dá určitě různými způsoby 🙂 . První, co by mi ve vašem případě vadilo je to natočení terasy na severovýchod. Je to o preferencích, ale když mám ráda odpolední slunce, tímto bych o něj přišla. Udělala bych tedy terasy dvě, větší na společné obědy, oslavy v letních měsících atp. kde stín jistě uvítáte, druhou menší z druhé - severo západní strany. Přesunula jsem tedy obývák s kuchyní doprostřed domu (nábytek rozmístěn pouze orientačně ). Šlo by ještě různě prohodit pokoje, rozměry jsem zhruba ponechala jako ve vašem vybraném typovém domě. Třeba ještě někdo přijde s nápadem, držím palce ať dobře vyberete 🙂 a když ne, zkuste oslovit architekta 🙂.
Odpovědět
@simona_sterlyova hele to nevypadá vůbec zle. 🙂 vyvarovali bychom se i té dlouhé chodby... Moc děkuji 🙂 Zkusím ještě presunout garáž úplně vpravo vedle ložnice a dětské pokoje stáhnout dolů, tim by mohl trochu nárůst i obývák 🤔 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@abubakr pošlete pak, co vzniklo 🙂 , já projekty sice nedělám, ale mám je každý den před očima, tak třeba mě ještě něco napadne 🙂
Odpovědět
@simona_sterlyova nakonec nic, uvedomil jsem si, že to nemohu udělat, tak jak popisuji, protože můžu jit na maximální šířku 14,7 m, což by nevyšlo 🥴
Odpovědět
Profilova fotka
A co prohodit garáž místo obýváko kuchyně, z půdorysu pak udělat zrcadlový obraz? Tím pádem by jste mohli obývák a kuchyň zařizovat v obdélníku. Jenom terasa by byla na jinou světovou stranu, ale kterou, to netuším.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?