Velikost obýváku s kuchyní

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, měla by jsem menší dotaz. Momentálně přemýšlím nad idealní velikosti obýváku s kuchyní a jídelnou. Máme mít asi 34 m2 a já přemýšlím, jestli to bude stačit. Dle projektu se tam má vejít všechno. Od veliké kuchyně, po jídelní stůl pro 6 lidí a po větší gauč a krbovou vložku. Budu moc ráda za Vaše zkušenosti a poznatky! :-)
Odpovědět
1
2
@marta_kovar Mně se dispozice toho obýváku tedy moc nelíbí. Ale hlavně - vstup je přes to pidi zádveří přímo do obýváku a odtamtud dál do zbytku domu? Potěš pánbu...
Odpovědět
Profilova fotka
@pepitocz V závěru Vám se to líbit nemusí :-D Ptala jsem se pouze na rozměry a na zkušenosti. Příjde mi to lepší než mít u vstupu do domu všechny pokoje kde se spí a až vzadu někde obývák. Máme to rozdělené na "klidovou část" a na část, kam chci brát návštěvu. Pidi to zádveří být nemuselo, kdyby jsme neměli navíc technickou a ten záchod. A navíc jsme si o dost zvětšili koupelnu. Takže Váš komentář mi naprosto nic nedal ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 Kdyby jsem měla novější projekt, hned by jsem ho sem dala. Ale bohužel. Ta paní, kterou jste mi doporučila na udělaní grafického návrhu, nám ho už udělala a vše potřebné by se tam mělo skvěle vejít. :-) Jinak děkuji za kontakt!
Odpovědět
@marta_kovar Mno hlavně, že se to líbí vám. Třeba jak budete nosit kabáty a boty přes obyvák někam do kamrdlíku...
Odpovědět
Profilova fotka
@pepitocz Trošku nechápu, je tam technická místnost kam je možno dát úložný prostor a tam odkládat tyto všechny věci. Navíc do chodby by se měl normálně vejít menší botník a věšák na bundy. Hold na úkor něčeho jsme tu technickou museli udělat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marta_kovar my máme 27,5m kuchyň s jídelnou, obývákem a schody do horního patra a jsme spokojení, je to pro nás akorát :-) Souhlasím, že záleží na prostoru a jak je vyřešen, ten náš jsme si upravili tak, aby nám dával smysl a jsme spokojení, vymysleli jsme si ho dobře a funkčně :-)
Odpovědět
@marta_kovar Nase obytna mistnost (obyvak, jidelna, pracovna) ma 4,5 m x 5 m, zvlast mame kuchynsky kout 3 x 2,2 m. Byt je to podkrovni, kdyby nebyly sikminy po obou stranach, pusobi jeste vetsim dojmem. Sedacku mame rozkladaci 2,5 x 1,5 m, jidelni stul 2 x 1 m, pracovni kout ma 2metrovy stul. Ten botnik opravdu neni kam v zadveri dat. Potrebujete pro neho cca 35 cm hloubku. A v technicke budete mit kabaty se spinavym pradlem a vhlkem od pracky+susicky.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Jinak si myslím, že ten prostor bude stačit. Když na to koukám, lidé mají i menší prostory. Botníky dělají i s hloubkou 18 cm. :-) Až ten prostor uvidím, tak s ním budu pracovat. V technické se bude pouze prát. Koš na špinavé prádlo bude v koupelně. Příjde mi nelogické chodit se špinavým oblečením každy den sem a tam. To radši jednou za týden vynesu ten koš a vlhko by tam být nemělo, bude tam okno. :-)
Odpovědět
@marta_kovar Soudim podle pradelny mych rodicu, maji ji v technicke, okenko taky maji a i tak si tam nedokazu predstavit veset v zime kabat. A pak v nem jit do mraziveho exterieru... Do 18centimetroveho botniku asi zablacene boty nedate. Natoz vase navsteva. Ti starsi si k obouvani bot i sedaji. Uvidite za provozu.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Chápu, uvidíme jak to tam bude a jak to dovymyslíme. Já nenosím zablácené boty a když už jsou špinavé, tak je snad umeji a nervu špinavé do botníku, ne?. :-D Hold dům stavím pro sebe a ne pro návštevu. :-| A kdyby člověk měl furt myslet na druhé tak by si musel postavit vilu. :-D
Odpovědět
@marta_kovar Postavíme dům a pak až ho uvidíme, tak ho zařídíme :-D Do toho zádveří se nevejde nic (nanejvýš dvě osoby na stojáka). Do TM maximálně umyvadlo nebo malý dřez, nic jiného. To zádveří nejen že je malé a komunikačně špatně přímo do obyváku, ale v zimě to bude také zdroj tepelné "nepohody". Komu není rady...ať si zmrší svůj dům sám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pepitocz Já netvrdím, že je zádveří obrovské ale nijak mě to ani netrápí. Místnosti jako kuchyň, koupelna atd. jsme měli vyřešené dříve než byl konečný projekt. A TM je dostatečně velika na pračku/sušičku, žebřinový radiátor, bojler a na nějaký regál. Jelikož už se dělají základy, nebudu teď celou stavbu zastavovat kvůli zádveří.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nechtělo by to tady trochu zbrzdit? Výrazy jako "zmršit si dům" apod. snad nejsou na místě. Prostě tazatelka už staví a nedá se s tím moc dělat. Určitě při tvorbě projektu vycházeli z nějakých dispozic a požadavků, o kterých nemají zdejší diskutující tušení, ale kritizovat umí každý. Do mě se takhle někdo pustit, tak z toho dva dny nespím, možná proto sem moc nedávám naše půdorysy a celé už vůbec, protože je mi jasné, že by se to tady někomu extrémně nelíbilo a já bych se pak z toho zbytečně cítila blbě a přemýšlela o tom pořád dokola. Možná to měla tazatelka řešit dřív, ale taky mám během stavby různě se proměňující pocity, že nějaký prostor nebude stačit a potřebuji ujištění, že to tak někdo má a je to ok. Nakonec to vždycky nějak dopadne a věřím, že se jim bude bydlet dobře, zvyknout se dá na leccos. @marta_kovar my máme naplánován asi stejný půdorys jako vy, jen vchod bude tam, co máte dveře do chodby a tam, kde máte vstup ze zádveří, bude špajz....prostor obývák+jídelna+kuchyně má 45m2 a snad to bude dost, stůl plánujeme rozkládací pro 8 lidí...moc jsem vám asi nepomohla, co? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj Jé, jste moc hodná. Pouze jsem chtěla zjistit jak veliký obývák a kuchyň maji jiní lidé. A vážně jsem netušila, že se bude řešit nějaké zádveří a TM. Asi by si dotyčný/ dotyčná měla uvědomit, že každý má jiné priority. Já zde chci prožít hezký život a myslím, že nebudu trpět dokonce života depresemi nad našim zádveřím. :-D Navíc, když se tam zdržuji nejméně. Pomohla jste mi moc, aspoň vím, že takhle "zmršený" dům nemám sama. :-D :-D Legrace.. A navíc vím, že sem už nic nemám dávat. 8-)
Odpovědět
@marta_kovar A kde ty boty budete myt? Snad ne v tom umyvatku na WC?
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin :-D :-D Tak na tohle už nemám slov. Netuším kde vy myjete boty, ale já si je odnesu normálně do koupelny a tam je umyju a nebo si je umyju venku.
Odpovědět
@marta_kovar máme tuším kolem 44 m2, půdorysně asi stejný jako vy
Odpovědět
Profilova fotka
@evculinda Ano, máte to poskládané stejně :-)
Odpovědět
@marta_kovar Ja je myju v technicke mistnosti, preci s tim blatem nepujdu domu. No fuj.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin :-D :-D Tak nevím jestli jste moc při smyslech ale Váš názor na toto téma nepotřebuji vůbec vědět. Je to vážně stupidní. Někdo se zeptá na obývák a vy řešíte boty od bláta.
Odpovědět
@marta_kovar Mozna jsem pri smyslech vic, nez ten, kdo dispozici navrhoval :) Preju prijemne bydleni (co to bude mozne).
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Myslím, že když by jste ukázala cely dům vy, tak by se na Vás taktéž snesla kritika. Nikdy jsem neviděla v technické místnosti umyvadlo ale nevadí. Přijde mi vysoce nevhodné se takhle vyjadřovat o někoho vysněném bydlení. ☺️ Ale každý máme asi jiný charakter.
Odpovědět
@marta_kovar Ja jsem z oboru, proto jsem kritictejsi. Pokud mate v technicke mistnosti pracku a susicku, pak tam umyvadlo patri.
Odpovědět
@puhelin tedy já vždy, když myju boty, tak si napustim kýbl a myju v předsíni 😆 @marta_kovar každopádně teď v bytě máme 18m2 a máme tady i jídelní stůl a taky nám to vyhovuje. V domě budeme mít obývák s jídelnou 44 m2 + 9 m2 kuchyňský kout. Ať jde práce rychle od ruky a rychle bydlíte 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@nadulka87 Děkuji ať už také rychle bydlíte. ☺️
Odpovědět
@travas to je málo, přidej (ironie)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?