Velikost pokojů. Poraďte

Profilova fotka
Ahoj mám takovou prosbu,zkouším si udělat projekt domku pro představu jak bych to asi chtěla mít a pořád se trápím tím jak mám udělat velké dětské pokoje a koupelnu aby tam bylo dost místa ale zaroveň aby to nebylo zbytečně velké. Zatím jsem to udělala tak že koupelna má2,5x3m a dětské pokoje - jeden má 4x4 m a dva mají 3,5x4m. Co myslíte? Dyštam mi napište jak jste to vyřešily vy a klidně i koukněte do albíčka na moje veledílo a zkritizujte ho ;-) Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Suza, to je veledům :-D Skoro 200 m2 zastavěné plochy mi i na bungalov přijde hodně. A stejně tak oka je i velikost pokojů, 16 a 14 m2 dětem, když budou mít své pokoje, snad bohatě stačí. Akorát nezapomeň, že co je čára na papíře, bude ve skutečnosti zeď. Tím se vnitřní prostor samozřejmě o něco zmenší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak že bych to trochu pozměnila? Jsem pro to aby každé dítě mělo svůj pokoj a když budeme mít dvě max. tři tak musí být i velký dům. Já jsem celý dětství vyrůstala v pokoji se starším bráchem a byla to hrůza,měli jsme pokoj 3,5x3,5 m takže dost těsný. Budem stavět dřevostavbu takže tam ty zdi tak silný nebudou, asi to trochu zmenším... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych to klidně nechal. Když je to možné, hlavně z finančních důvodů, je prostor fajn. A děcka ho ocení. Máme taky větší dětské pokoje než ložnici :-)
Odpovědět
Já bych teda nezmenšovala,ať si tam můžou dát děti třeba houpačku a nebo až budou starší tak pohovku,aby tam kamarádi mohli přespávat...
Odpovědět
Profilova fotka
Asi máte pravdu je třeba myslet do budoucnosti. Příští týden jdem za projektantem tak nám třeba ještě s něčím poradí.
Odpovědět
Ani já bych to nezmenšovala. Záleží určitě na financích, které budete mít k dispozici a schopnosti vytopit větší prostory, ale člověk v budoucnu vždycky ocení víc místa. My teda máme mega prostory......... máme 220 m2 obytných a 70 m2 pracovna, sklad apod. Tady bych uvítala menší místnosti, ale protože jsme koupili rujnu, kterou předěláváme a doděláváme, tak jsme prostory měli dané a nic s tím udělat nešlo. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
já bych ty pokoje taky nechala takhle velký... mají tam dost prostoru na hraní... známí stavěli úplně novej domeček a mají tam 2 dětský pokoje asi o 10m2 ... vešla sem jim tam postel, stůl a skříň a už nebylo nikde místo... My taky máme na projektu pokoje kolem 15m2 :-) já mám jeden svůj u našich a žila jsem tam 20let na 16 a pak na 14m2 a vešlo se tam toho akorát, tak píše fifina, tu pohovku jsem tam měla taky na přespání pro kamarády :)
Odpovědět
ja myslim ze deckam je to uplne jedno jak je pokoj velky hlavne kdyz budou mit soukromi (teda predevsim v starsim - pubertalnim - veku :-D ) nechala bych to klidne jak to mas. my mame pokojik 2,8 x 3 m, vic se bohuzel neveslo, ale hlavni je ze je pokojik ne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky se pridavam, urcite bych nezmensovala. Kdyz budou male tak tolik nabytku nebude potreba, ale az buddu vetsi, budou chtit vetsi postel, vetsi stul atd. my mame pokojicky 2, kazdy 20 m2
Odpovědět
Profilova fotka
Tak konečně budu usínat v klidu a nebudu nad tím pořád přemýšlet :-D Děkuju moc
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Chtěla bych se zeptat jak velké máte místnosti. Stavíme domeček a máme obyvák 19m2, kuchyň 15,5 m2 a ložnice a dětské pokojícky 13m2. Zdálo se mi to docela optimální,ale teďka až to vidím v reálu,tak pořád přemýšlím jestli to nebude malé.
Odpovědět
baraz máme obývák + kuchyn 35m a malé to je ... :( pokojíky - ložnice 15m - to je ok, dětské 2x 15,5 - je to v podrkroví, takže ok ale žádná sláva .. pracovna+knihova bude mít 23 - to je krásná místnost .. takže za mě - v RD obýváky nad 40m .. kristi mela jsem OP +kk cca 44m a jeste jsem to zvetsovala, takze mame neco pres 53m. Pokojiky jsou 15,9 a 13,6. Naše ložnice 17,8m. Obývák 19m mi prijde opravdu dost malo hhranolka my mame pokojicky(2x) a pracovny(2x) taky 12m2, neni to zadny luxus, nicmene, kazde dite bude mit svuj pokojicek a ja i manzekl svoji pracovnu to je hlavni, já vyrostla v mensim pokojicku nez je 12m2 a bylo to v poho loznice 16m2 akorat ten vas obyvak se mi zda trochu maly.... my mame kuchyn 12m2 a obyvak s jidelnou 30m2 - a i to se nam zda byt male do domu chci urcite veliky stul, aby se dala pozvat na vanoce cela rodina a to bude i na 30m2 trosku orisek, takze na 19m2 si to nedokazu ani predstavit( a jist v kuchyni uz vubec ne). ale kazda rodina ma jine potreby, takze se neda vseobecne rict, ze jsou pro vas pokoje dostatecne velike ci nikoliv... jo a jeste zadna mistnost neni podkrovni - vsechny jsou plnohodnotne vysoke - v pripade podkrovi bych videla pokojek tak na 15m2. mirca36 kuchyň+jídelna + obývák 86m, ložnice 22, pokojíky po 15 m...jsem spokojená. Vše v podkroví,dost zkosené, takže to nevypadá až tak veliké. kirik pas uživatele kirik Obývák + kuchyň s jídelnou asi 45 m2, samotný obývák je asi 25 m, ale máme vše propojeno bez dveří. Pro naši 4člennou rodinu mi to příjde akorát, ale menší určitě ne, beru to jako možné minimum. Dětské pokoje mají přes 16 a 17 m2, ložnice s šatnou asi 30 m, ale vše v podkroví, takže opticky menší. Pracovny máme asi molem 14 m2. radunk.a Tak my máme kuchyň + obývák necelých 40 m2, pokojíky + ložnice 12 m2 a netrpíme Pokud si můžete dovolit 2x tak velký obývák, hurá do toho, 40 m2 opravdu není tak velký, jak jsem si původně myslela Ale pokud máte jako my určitý rozpočet a zvětšovat nemůžete, nebojte, bydlet, žít a fungovat se v tom dá - dyť jak velký obývák je v běžném panelákovém 3+1? Poslední dobou mi přijde, že je moderní stavět obrovské domy, s obrovskými pokoji, ale co z toho? Leda tak roční zúčtování ve výši poslaneckýho platu Viz náš soused - barák jako kráva, pachtí se s tím už 2. rok, ještě nemá hotovou ani hrubou stavbu a už tam několikrát nechal nervy Pro normální rodinu s normálníma potřebama máte baráček akorát, ale to musíte vědět především vy, jaké máte potřeby j.kriv My máme obývák+schodiště 55m2, kuchyň 25m2, pokoj 16m2 a v patře jsou pokoje 22 a 20m2, ložnice+šatna 22m2. Obývák je luxusně veliký, dá se tady dělat cokoliv a pro děti úplně super
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak my máme obývák s kk a jídelnou nějakých 36 m2 a zdá se mi to akorát. Už jsem tu několikrát měla naši velmi početnou rodinu (nejvíc nás tu bylo asi 18) a bylo to v pohodě, jasně, že "tančit", by se tu už pak nedalo, ale rodina mi tu nejezdí každý víkend, že jo :-D a na uklízení toho mám i tak dost - takže pro nás naprosto dostačující, ale záleží na tom, kdo má jaké požadavky ;-) pak máme čtyři pokoje po 15 m2 a taky mi přijdou naprosto dostačující :-)
Odpovědět
mám obývák s jídelnou 37m2, kuchyˇm 7m2 a vejde se nám v pohodě stůl po rozložení pro 10 lidí velká sedačka 2,9x 2,4m (tedy dle mého velká) a na velikost kuchyně také dostačující. V současné době bydlíme v byte o velikosti 37m2 včetně sklepa 3m2 (1+1) a vekdeme se se vším, myslím že to bude velký skok po přestěhování. Ložnici máme velikou 22m2 a pokojíky 14 a 16m2 myslím že větší je pro nás zbytečný, nejde o to postavit co největší ale také aby se dalo uplatit topení :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?