Velikost zádveří a šířka chodby

Prosím pěkně, měla bych pár otázek na "zkušenější", dolaďujeme projekt a rádi bychom věděli jak velké máte zádveří, především nám jde o šířku - případně jak široké máte vstupní dveře? A ještě bychom rádi věděli jak širokou máte chodbu? Snažila jsem se pogooglit, ale všude píší něco jiného. Moc děkuji za případné odpovědi, moc nám to pomůže 🙂
Odpovědět
Dobrý den, v SZ máte půdorys a fotky. Zádveří je 150 (myslím, že stačí, přijde tam ještě skřín Ikea Pax, ta úzká, na kabáty). Chodba je 130, to stačí bohatě. Bylo jsem i v chodbě 100 v typových domech, to bylo ale depresivní. 120 je myslím ideál, to na mne působilo už příjemně, my máme 130.Přijde tam ale ještě úzká komoda. Dveře máme otvor 900. Někdo má 1000.Všechno jsme ale stejně stěhovali přes francouzská okna.
Odpovědět
Čím delší chodba, tím víc může působit ztísněně. Byl jsem v chodbě 125cm a překvapilo mě, jak byla prostorná. Napište do hledání šířka chodby, už se to tu probíralo několikrát (taky jsem se o to zajímal).
Odpovědět
@norikakaa Děkuji Vám moc...už se na to díváme. Jste zlatá 🙂
Odpovědět
@jose10r máme v plánu chodbu dlouhou 6,7m a 120cm širokou...tak právě přemýšlíme jestli těch 120 cm není málo. Chtěli bychom tam určitě nechat dát světlík, aby nebyla tmavá.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Tema uz prekutrana.... Su ludia ktori chcu velke siroke zadverie, aby sa netlacili ked naraz pridu domov, alebo aby navsteva necakala. Tito vacsinou chcu aj siroke chodby. Potom su dalsi, ktorym uzsie zadverie aj uzke chodby vyhovuju. Je to len priestor na prechod. Mame chodbu 0,9 x cez 7 m, je to uplne v pohode. Stavame dom, tam ma 1x7,8 svetlik nebude. Dvere do izieb mavame otvorene, tma tam nie je. Zadverie ma 1,85 v nom 0,65 skrina. Sprav ako to tebe vyhovuje. Pozri u vas doma, u znamych, meter vo vacku a porovnavaj.
Odpovědět
@netty_ podle mě je 120 úplně v pohodě, ale jsou lidi, kteří musí mít nutně hodně prostoru v chodbě. Nejlepší je, se někde kouknout naživo.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám v plánech v minidomečku zádveří 120x210 cm, bude mi to stačit v pohodě.
Odpovědět
My mame radi velke prostory a budeme mit chodbu v prizemi 180 cm sirokou a mit jeste vic mista, tak jdu klidne do 200 cm, ktere ma od manzela teta 🙂.. hrozne zalezi, co vam bude vyhovovat, je to opravdu individualni.
Odpovědět
Já jsem názoru že zádveří by mělo být prostorné a reprezentativní, proto považuji tak 10m2 za optimum a určitě i nějaké křesílko nebo lavici, komodu
Odpovědět
Profilova fotka
zádveří mám v projektu řešeno takto
Odpovědět
My tam máme myslím cca 2 metry šířku, ale po jedné straně bude skříň a lavice. Světlo z prosklených vstupních dveří a z prosklených dveří do místnosti. Teď v bytě je vstupní chodba 1.8 m na šířku, ale opět tam po straně zavazí vestavěné skříně. Problém nemáme, stejně se obouváme na etapy co nejblíž dveřím, aby se nenašlapalo.
Odpovědět
Profilova fotka
My mame zadveri siroke 220 cm a dvere 200 cm (pul proskleny fix a pul plne dvere 90 cm), dlouhe cca 320 cm. Prvni cast chodby ktera je nejvyuzivanejsi mame sirokou 150 cm, zadni chodbu u loznic 120 cm.
Odpovědět
Článek se načítá
co teď stavíme, tak zádveří 3,9 x 2,7m, dveře 1,5 (1m + fix), chodba 7 x 1,25 a je to v pohodě...
Odpovědět
Profilova fotka
Máme zádveří 1,9m x 1,8m a z něj vchod ještě do technické místnosti. Pro dva to stačí. Pokud bychom měli děti, je to zoufale malý. Když přijde návštěva, tak se do toho prostoru všichni nevejdou a domácí se vždycky posouvají do TM anebo zůstávají venku ;-) Takže za mě šířka 1,8m vyhovuje, ale na délku alespoň jednou tolik, tj 3,5-4m, pokud tam bydlí rodina. Vstupní dveře máme šířku 90cm a větší nejsou třeba
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?