Zhodnoceni dispozice

Dobry den, dostali jsme od architakta podklady a radi bychom slyseli i nezavisle nazory od Vas co jiz bydli a co vi, ze by nemuselo fungovat - dokud je cas menit. Dekujeme Prosim ignorujte garaz, tu na 99% jen predelame na sklad yahradniho nabytku.
Odpovědět
Ahoj, za mne: + Možnost dojít do pracovny bez toho, aby Vám ,,cizí" člověk coural po obytné části. + Využití prostoru uvnitř schodiště jako spíže. + Dosti velkorysé velikosti pokojů. - TM a koupelna v přízemí mi přijde nepředstavitelně maličká. - TM je daleko od kuchyně i koupelny v patře. - V každém patře máte jen jedno WC a ani jedno není samostatné - pro 5 lidí málo nebo nekomfortní - běhání nahoru nebo dolu, obtížná situace v ranních špičkách... Možná bych zapřemýšlel o zmenšení ložnice a pokojů, aby mohly být pokoje zvlášť a ne pro dva lidi naráz.
Odpovědět
@ufin22 navrh se mi vseobecne libi. Ale: 1.Vzhledem k velikosti pokoju nahore si myslim, ze satnu tam nepotrebujete-dejte si tam misto ni samostatny zachod nebo pracku se susickou a do koupelny pridejte sprchovy kout. Budete mit na spinave pradlo shoz nebo jak mate v planu prani? Nedovedu si predstavit chodit se spinavym oblecenim dolu, a pak zas s cistym nahoru.... 2.Dvojumyvadlo v horni koupelne mate pod oknem? Kde bude zrcadlo?
Odpovědět
Nejsem zastáncem schodiště z obýváku kvůli hluku. Nahoře nerozumím, proč je šatna se vchodem z chodby i ložnice? Nestačilo by jen z ložnice? Pokojíky mi přijou zbytečně velké, bylo by místo i na samostatné WC, další komoru či šatnu...
Odpovědět
1 NP: 1)bál bych se šoupaček, mezi předsíní a obytným prostorem, při každém otevření dveří vám tam vlítne zima. 2)TM je daleko od kuchyně a koupelen, zbytečné prodražení stavby kvuli tahání rozvodů 3) Co udělat kuchyň do tvaru U? (mnohem lepší využití prostoru 2NP 1Dětské pokoje nesmyslně velké, šlo by udělat 3 pokoje po 10 m2, na dětský pokoj dostačující. Děti vám potom poděkují. 2Ložnice 17m2? to je dost, ubral bych z ložnice, zvětšil si šatnu, a udělal 3 pokoje
Odpovědět
Je vidět rukopis někoho, kdo tomu rozumí. Dispozice je promyšlená a rozumná, ostatní věci záleží už jen na vašich preferencí a ty řekněte rovnou projektantovi. Hlavně nedejte na rady zdejších "odborníků" jakože by pokoje mohli být menší 🙂 Je přece škoda mít v domě za cca 5ml. pokoje 10m2, to by vám děti opravdu poděkovaly 😬
Odpovědět
@luk92 Jen pro pobavení 1NP bod 1 zima nikam "nelítá" vždy uniká teplo do prostoru s nižší teplotou.
Odpovědět
Dekujeme za komentare, - u satny v 1NP jedny z dveri odebereme, zatim nejsme rozhodnuti zda z chotby ci z loznice (premyslime nad primarnim ucelem uziti). - pozici TM prodiskutuji s projektantem - pocet WC promyslime, dekujeme za nazor - velikost mistnosti v 1NP - asi bychom dodatecnou mistnost nevyuzili a nemeli ji kym osidlit - pro dve deti pevne verim ze mistnost 1 a 2 je dostatecna. Ze zacatku by deti mohly byt v nizkem veku spolu a nasledne "presunuty" - viz dvojumyvadlo v horni koupelne, dobry komentar, dekujeme, probereme. moc vsem dekuji za konstruktivni komentare, prodiskutujeme s architektem a i nam to pomuze premyslet spravnym smerem, dekujeme
Odpovědět
@peju Uz po nekolikate ctu, ze je TM daleko od kuchyne. Cemu to vadi? Kdyby v TM bylo umyvadlo/pristup k vode, tak nevidim problem. Je tam jeste nejaky jiny duvod? Dekuji 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@islandia Důvodem jsou dlouhé rozvody teplé vody od bojleru ke dřezu, alespoň tak to bylo i u nás a architekt nám to opravdu velmi nedoporučoval.
Odpovědět
@sarkatr aha to je vlastne pravda. My to budeme mit asi 2-3m tak to snad bude ok 🙂 diky
Odpovědět
@ufin22 me se to celkem libi, ma to hlavu a patu. Pokoje 17 m2 jsou dobry, ja mam 18,5 a kdyz das postel, stul, vest.skrin a pak pytel nebo kreslo na valeni tak zbyva tak akorat prostoru na hrani🙂 urcite nezmensovat na 10m2, kdyz misto mas. satna nahore je dobra, treba na kufry atd. dve koupelny mas tak to je ok. Jestli jeste jedno WC tot otazka, ja tedy mam 2 koupelny i s wc a pak jeste 1 wc zvlast dole, ale jen proto, ze mi tam zbylo moc mista.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se to líbí, jen mě také zarazilo to umyvadlo pod oknem a dvoje dveře do šatny. Jinak k pokojům, mě se to zdá dostačující. Také máme jeden menší a jeden velký (jako máte vy). Plánujeme dat děti pro začátek společně a pak je " rozdělíme". Nechte to tak když máte prostor.
Odpovědět
Článek se načítá
@ufin22 Já bych oddělil obývák od chodby až za nástupním ramenem schodiště. Ta minikoupelna se vstupem ze zádveří jeví se mi trochu jako úlet. V zádveří je málo úložného prostoru (a hodně dveří). Obytná část - 2/3 na vaření a jídlo a 1/3 na relaxaci - je to dobře? Koupelna v patře se až tak nepovedla a ta šatna je z větší části jen komunikace...
Odpovědět
@pepitocz dekuji, jinak nas architekt pocita s oddelenim prostoru chotby za dverma nejakymi posuvnymi dvermi, nejak to tam je zminene modrou barvou. V cem vidite hlavni problem spojeny s velikosti koupelny v prizemi? Mam momentalne v byte podobnou cca 3,5 m a nijak neomezuje. A to je hlavni, zde ma slouzit jen jako nahradni.
Odpovědět
@ufin22 Ty modré šoupačky jsou před schodištěm, takže veškerý provoz bude přes obývák. Měly by být až za prvním ramenem schodiště. Pro mne by bylo málo přijatelné, abych chodil do koupelny či jenom na WC přes "špinavou zónu" (zádveří).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?