Změna zdroje před dokončením

Zdravím je vůbec možné změnit zdroj vytápění před dokončením stavby? chtěli bychom z el.kotle jít na tepelné čerpadlo ale nevím zdali v průběhu stavby to je možné a pokud ano co vše je potřeba zařídit? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nic, objednat tepelné čerpadlo a nechat si ho namontovat. Já jsem měl v projektu elektrokotel a komín a tepelné čerpadlo jsem jim oznámil tuším až před kolaudací, ale ani je to nezajímalo. Spíš to řešil CEZ atd. DOklad o montáži, faktura, prostě doklad, že tam to čerpadlo mám namontovatné kvůli tarifu.
Odpovědět
@davyjones Samozřejmě že je to možné. Zajděte na stavební úřad a ohlašte změnu stavby před dokončením. Uvidíte, co po Vás budou chtít. Pokud ale k tomu neděláte žádné stavební úpravy, měli by chtít maximálně nový PENB. Ten by ale při přechodu z elektrokotle na TČ měl bez problému vyjít.
Odpovědět
@hbboy děkuji to jsem rád že to jde celkem tak lehce změnit
Odpovědět
@davyjones Pokud ale na SÚ nenarazíte na blba. Pak je možné všechno. 🙂
Odpovědět
@davyjones Záleží jaký typ čerpadla plánujete. Pokud vzduch-voda, určitě po Vas bude chtít stavební úřad vyjádření hygieny.
Odpovědět
@veronikaka Ano, dobrá připomínka. Ale to je právě jedna z věcí, které řeší stavební úřady různě. Navíc i podle umístění vnější jednotky. Znám SÚ, kde je jim to úplně jedno. Znám SÚ, kde požadují vyjádření KHS. A znám i SÚ, kde ještě požadují pro vnější jednotku její umístění, protože se jedná o zvětšení půdorysu RD. To se ale stejně všechno dělá v rámci jednoho řízení o změně stavby před dokončením, takže je to jen o papírech.
Odpovědět
@veronikaka ano plánuji vzduch voda
Odpovědět
Profilova fotka
a jo máte pravdu s tou hygienou - hlukové zkoušky. Za mě to ještě nebylo a pak to zavedli. Jenže jsem to již měl namontované a o fous jsem to stihl. To se omlouvám na to jsem zapomněl. Měl by tam být snad 24 hodin technik a nějak zkoumat hluk. Nechají si to řádně zaplatit jsem nikde četl. Protože si pak lidi různě stěžovali na hlučnost vnější jednotky. Někde jsem to aspoň tak četl a nevím jak je to dnes.
Odpovědět
@hbboy Nekomu staci jen hluk dle technickeho listu vyrobce.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak jsem řekl, nevím jak to přesně já. Málem jsem to také měl mít, ale unikl jsem tomu o fous.
Odpovědět
Je to jak píše @puhelin - některé KHS stačí ten technický list, některá požaduje i měření. To je aktuální právní stav.
Odpovědět
@milanq To by mě zajímalo, jak to měří, resp. jak poznají, že je čerpadlo ve stavu maximálního hluku.
Odpovědět
Článek se načítá
@davyjones Došla bych na Vás stavební u. a oni Vám řeknou co a jak. Nebála bych se toho - v dnešní době to má téměř každá novostavba. Neznám detailní měření, ale myslím, že se měří decibely hluku u sousedních baráku. Pustí se čerpadlo, jdou na pozemek sousedního baráku a změří hluk....
Odpovědět
@veronikaka no chtěli bychom umístit čerpadlo pod přístřešek ale byl by nasměrovaný na sousedy kteří jsou vzdáleni cca 7 metrů ale šikmo nejsou hned vedle
Odpovědět
@davyjones To umístění si dobře rozmyslete, kvůli hluku. Je pravděpodobné, že Vám to SÚ povolí bez měření, na základě technického listu a tím pádem i kladného stanoviska KHS. Ale pokud si pak bude soused stěžovat na obtěžování hlukem, bude se měřit a pokud budou překročeny limity, budete TČ přemisťovat. A pokud by i vyšlo měření ale hluk by byl, budete se se sousedem hádat do konce života. Zažil jsem takové případy a je to pro obě strany velice nepříjemné.
Odpovědět
@davyjones 7 metrů je opravdu málo. Já bych se ale hygieny ani kontroly hluku nebála, naopak pokud to bude černé na bílém, tak budete chráněni. Na podzim jsem řešila s hygienou podklady k našemu stavebnímu povolení a byli neskutečně ochotný. Všechno je ale o lidech....
Odpovědět
Profilova fotka
@davyjones dobrý den, samozřejmě...běžná věc. Stačí říct projektantovi aby vám udělal změnu stavby před dokončením a to se soupne na úřad. Jak říkám je to běžné a projektant by si měl poradit. Navíc nikdo vám to stejně nebude nikdy kontrolovat. My to taky měnili. Z elektrokotle na tepelko
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?