Hydroizolace v koupelně bez obkladů

Dobrý den, Rozhodl jsem se v rámci rekonstrukce nedělat v koupelně obklady, a to ani kolem vany a nad vanou. Místo toho tam chci mít sádrovou omítku a na tom vodě odolnou barvu. Nicméně nevím kam s hydroizolací. Protože pod sádrovou omítku nemůže, to jsem konzultoval s výrobcem a pod barvu se mi to taky nezdá. Nemáte náhodou zkušenosti? Byl bych vděčný za každou radu... Na netu se najdou články o tom, jak je to cool nemít kachle, ale praktický postup nikde a řemeslníci mi taky moc nevědí k tomu něco říct :-/
Odpovědět
Profilova fotka
@dave88 ja v koupelne hydroizolaci vubec nemam, na zemi drevena podlaha (pravda pod tou na OSB desce je natreno hydroizolaci) a na stenach jen stuk a vymalovano, ale nemam vanu jen sprchovy box takze nejaky primy kontakt sten s vodou nepredpokladam a ze je to silenost a nebude to fungovat mne taky rikal kde kdo 🙂
Odpovědět
@dave88 Proč nechcete osvědčené trvanlivé řešení? Sádrová omítka a ta "voděodolná" barva je s prominutím pěkná blbost, která tam stejně nevydrží a nakonec tam stejně plácnete obklad....
Odpovědět
@geodett díky za podporu 🙂 dnes jsem volal s nějakým technickým poradcem přes barvy a taky prý by nedával hydroizolaci, doporučil mi primalex fortec nebo balakryl uni... @panlorenc fakt nemám rád obklady prostě... a nechápu proč, když na fasádě je barva okej, nemělo by to být ok v koupelně. Máte nějakou negativní zkušenost?
Odpovědět
My třeba do koupelny dávali od Jubu Hydrosol Decor Base, dá se namíchat libovolný odstín a pak strukturovat jako betonová stěrka. Pod to jsme dali od stejné značky hydroizolaci a na to ještě polyuretanový lak. Máme to i ve sprchovém koutě a ok 😉
Odpovědět
@norah32 wow, díky, mrknu na to. A předpokládám, že vzhled je lesklý, když je tam lak, že?
Odpovědět
@dave88 No protože vnější fasádu určitě nemáte ze sádry.... Dobře nechcete z nějakého důvodu obklady, naštěstí žijeme v roce 22 a už existuje řešení....řešení.....která bude alternativou k obkladům a tedy i cenově nastavená konkurenčně....jen to řešení a vaše sádrové omítky nejdou dohromady.
Odpovědět
@dave88 ne, ten lak se neleskne, je průhledný...
Odpovědět
@panlorenc dobře, a jaké je tedy to vhodné řešení? @norah32 díky moc, zní to dobře, asi taky půjdu do JUP hydrosol systému. Kdo Vám to aplikoval? Zvažuji, že bych to udělal sám, protože najít řemeslníky je teď umění...
Odpovědět
Dělala jsem to já sama a šlo to krásně 🙂
Odpovědět
@dave88 chcete sádrovou omítku a tu difuzně uzavřít voděodolným nátěrem.. takže proč sádru? Jinak to, že na fasádě je barva Ok.. tak si kupte jemnou silikonovou točenou omítku a tu natáhněte místo té sádry jako fasádu... 😕
Odpovědět
@doog no, tu sádru tam dávám zbytečně, ale už to tam bylo, když jsem se dozvěděl o jup hydrosolu, který plánuji aplikovat. Čili 5k vyhozených z okna, ale co už... aspoň to bude pěkně hladké a dobře se mi na to ta hydroizolace aplikovat
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@norah32 Dobrý den, na kolik vás takové řešení na m2 vyšlo? Jste stále s tímto řešením spokojeni? Neobjevuje se vám plíseň, fleky apod?
Odpovědět
Článek se načítá
@nejaga Dělali jsme před 2 lety, cenu na m2 jsem nepočítala, ale tady máte zkopírované ceny z objednávky na dvě koupelny a wc, celkem 11tis. Jsme s tím spokojení, nic se tam neusazuje, netvoří plísně ani fleky, máme takovou stěrku i v kuchyni za sporákem a i olej od smažení z toho jde krásně setřít... Dali bychom znovu 🙂
Odpovědět
@norah32 a mate prosim fotote zdi?
Odpovědět
Nevím, jak moc to půjde vidět...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?