Odhad ceny rekonstrukce RD 150m2

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na odhad ceny rekonstrukce dle Vašich zkušeností. Budeme ve starším domě o 150m2 dělat: - nové elektrorozvody - výměna kotle na tuhá paliva na elektrokotel - nová koupelna - nová okna - nová střecha Měl by někdo odhad ceny, pokud by to vše dělala firma? Vím, že se teď vše zdražilo, ale nevím právě, jak moc :-N
Odpovědět
1
2
ano mám odhad, 1milion až ..několik milionů. Pokud si myslíte, že vám tady někdo dá nějaký přesnější odhad, tak to vůbec. Za 1) nikdo neví co chcete za typ střechy a oken, jak jste náročná na výběr materiálů atd.. Za 2) v dnešní turbulentní době nedostatku a drahoty stavebního materiálu bych se neptal na modré střeše, ale poptal dobré firmy na nacenění a specifikoval požadavky.
Odpovědět
@dusli tak poptávky máme samozřejmě rozesílané. Mne spíš zajímaly osobní zkušenosti, kdo teď zrovna dělá něco podobného.
Odpovědět
A také je velký rozdíl zda ty práce zadáte jedné stavební firmě na klíč, nebo to budete řešit s vícero menšími firmami, nebo zda budete schopni si část prací udělat sami. Je to přesně jak píše dusli. Navíc jak sáhnete to stavby domu, tak můžete zjistit potřebu dalších prací v jiném rozsahu než předpokládáte. Takže nejlepší by si bylo pozvat tam odborníka aby se seznámil se stavem domu, vysvětlit mu co všechno by jste chtěli Vy, on po zhodnocení stavu sdělí zda ten Váš rozsah prací je reálný, nebo budou třeba rozšířit - co vše bude třeba dělat a podle toho pak přes něj, či sami oslovit firmu - firmy, kamarády - řemeslníky a vyžádat ohodnocení jednotlivých stavebních prací. Takto je opravdu možný rozsah hodně široký a může to stát opravdu jak ten milion, tak několik milionů.
Odpovědět
- nové elektrorozvody 150 až 300tis - výměna kotle na tuhá paliva na elektrokotel 50tis - nová koupelna 150 az 300tis - nová okna 150 az 400tis - nová střecha 400 az 800tis
Odpovědět
Ještě jednou, v dnešní době by to bylo hádaní z křišťálové koule a když již chcete nějakou nabídku, musíte to více specifikovat a možná se někdo najde. Velikost, typ oken, koupelny, , typ, tvar střechy...ten odhad má strašně hodně proměnných. Troufám si tvrdit, že ani kvalitní rozpočtář není schopný říct přesný rozpočet. On jede podle tabulek v programu, ale současné cenové a dostupnostní skoky materiálu nedokáže nasimulovat ani on. Nejlepší bude poptávka více firem a z toho si uděláte přibližný obrázek. Jinak platí co jsem napsal v předchozím příspěvku min 1 mil až mil. několik
Odpovědět
@martin_s paní má v zadání "pokud by to vše dělala firma" Vy ty min. ceny máte tak možná svépomocí. A ty max. ceny jsou také nesmysl. Vůbec nevíte podrobnou specifikaci. Např. někomu stačí ty nejlevnější plastová okna a někdo chce dřevo-hliník s předsazenou montáží a HS portály...a tam by byla za min 600 tisíc. To samé střecha atd. Pokud paní nebude specifikovat, lze tu házet hausnumerama, ale je to cucání z prstu. Ale i tak jsi dobrý, že sis dovolil tipnout konkrétní čísla. Jinak pro ilustraci, známá poptala firmu na zakl. desku. V únoru nacenění 450 tis, v březnu ale dohoda na 500 tisíc. Skutečnost v dubnu, momentálně vylité pásy a firma stojí, protože není železo, ale již avizovala navýšení ceny o dalších min 50 tisíc. Známá to chtěla bez papíru, protože ušetří a .....Taková je dnešní situace, možná ne všude, ale je 😉
Odpovědět
Děkuji všem za reakce. Jak jsem již psala výše, chtěla jsem spíše odpovědi typu Teď zrovna děláme na svým domě o xx m2 elektroinstalaci, dělá to jen firma a ta si řekla xx Kč. Nebo My teď děláme okna, je jich 10ks o velikosti xx a stálo nás to xx Kč. Případě alespoň nástřel nějakých minimálních cen. Maximální jsou mi jasné 😉 např. Novou střechu o 200m2 za míň jak xx Kč neseženeš. Můj odhad byl: Strecha 450tis Koupelna 150tis Elektro 200-250tis Okna plast 150-200tis Vymena kotle 50tis. V roce 2019 jsme rekonstruovali byt v panelaku o 100m2, kde se delaly 2 koupelny, 2 zachody, všude štuky, podlahy, nova futra a dvere, kuchyň od truhlare, nějaké elektro a vyslo to na 650tis. Teď je mi jasné, že ceny jsou opravdu někde jinde. A když už jsme u toho, je lepší to zadat jedné firmě či více? Z koordinačního hlediska mi to je jasné. Jedná se mi o finanční hledisko.
Odpovědět
Jinak střechu jako jedinou nemám ještě změřenou. Viz foto. Z druhé strany je stejná. Tam to jsou opravdu jen odhady zatím.
Odpovědět
12 oken by asi stallo asi 350,000 kcs(z umele hmoty) nova strecha asi1.300.000kcs
Odpovědět
Pro @puhelin: Pořád si ještě myslíte, že to není nastrčený troll a že jen chce rozproudit diskuzi? 🙂slight_smile:)
Odpovědět
@jozkakomosny Uz jsem si vsimla... Tohle me fakt zmatlo 🙂 Tak co to je?
Odpovědět
Už jsem to na některých fórech viděl. Jde jim o to naštvat účastníky, aby tam přestali psát. Je to sofistikovanější náhrada za robotické zaplevelení prostřednictvím nabídek na půjčky. Tenhle exot je ale opravdu dobré pako a evidentně není tuzemec.
Odpovědět
Článek se načítá
@martina2674 Martino, u nás v Československu se už 3 roky platí dolarem!!!
Odpovědět
Z postovane fotky to vypada, ze uvazujete teprve dum koupit a nasledne zrekonstruovat. A zajima vas, na kolik vyjde rekonstrukce toho a toho... Predpokladal jsem, ze dum nejakou dobu vlastnite a momentalne pujdete do rekonstrukce zminenych casti....Bohuzel v pripade koupe neznameho domu je situace jina. U vlastniho aspon vite, nebo tusite v jakem stavu se nachazi. U kupovaneho nemate sanci bez specializovane firmy zjistit skutecny stav. Tech kostlivcu a pasti tam muze byt o dost vice. A nakonec to misto rekonstrukce bude tak vhodne na zbourani. Nechci byt skodoliby nebo zly, ale pokud o dome teprve uvazujete a ma pro vas Genius loci..... Zainvestujte do firmy, co se zabyva detailnim stavem objektu. Ten seznam oprav na dome by se mohl rozsirit.. 😉
Odpovědět
@dusli Mám naprosto stejný názor.
Odpovědět
@dusli mohl by to obsahnout inspektor nemovitosti?
Odpovědět
Ano, něco na ten způsob tj značka ideál. V průběhu případné rekonstrukce určitě kvalitní TDI nebo stavební dozor.
Odpovědět
Barák určitě nevypadá na zbourání, jak tady zaznělo (chápu, že to asi byla trochu nadsázka). Vypadá to, že okna už jsou měněná, pravděpodobně dřevěná cca z devadesátých let. Pokud to chcete co nejlevněji, tak jen seřídit, maximálně nalakovat. Střecha vypadá celkem v dobrém stavu. Možná by stačilo opravit na pár místech, omýt wapkou a případně natřít. Interiér jste neposlala, ale určitě tam také půjde leccos ponechat. Někdy je to i k dobru věci - historická futra a dveře, prkenné podlahy atd. - to dá starému baráku kouzlo a není důvod to hned vyměnit za moderní papundekl, který má životnost 5 let. Opravdu záleží, jaké konkrétní vady tam najdete a jak jste nároční. Pokud chcete ušetřit, soustředil bych se spíš na zateplení a na způsob vytápění.
Odpovědět
@m_i_r_e_k interier se nese v tomto duchu
Odpovědět
@alinaf Jak už tady zaznělo, záleží na vašich nárocích. Pokud chete, aby to mělo vlastnosti a vzhled novostavby, tak to půjde do milionů. Pak je nějaká střední cesta - vymalovat to normálně na bílo, futra obrousit a natřít, koberce vyhodit a podívat se, co je pod tím. V devadesátkách se pokládaly koberce na krásné původní podlahy, které jdou zrenovovat. Podle vzhledu zásuvek to vypadá, že už je tam moderní elektroinstalace, nejspíš v mědi. Ale chce to otevřít aspoň jednu zásuvku a zkontrolovat. Kuchyň už by to chtělo spíš novou, i když i tohle se dá natřít na bílo, vyměnit desku a pozadí a bude to vypadat líp, než ve většině baráků. Je pravda, že ty okna na druhý pohled jsou už docela zastaralá. A to topení také. Já bych ale raději investoval např. do tepelného čerpadla, než vyměňovat na hezčí radiátory a "ušetřit" tím, že dám elektrokotel.
Odpovědět
@m_i_r_e_k mockrát děkuji! Máme na reko cca 2 miliony, tak snad to vyjde.
Odpovědět
@alinaf Dá se vyjít i z méně, ale je potřeba hlídat si každou korunu. Rozházet se to dá velmi snadno 🙂
Odpovědět
@alinaf myslim si, že to stačit nebude. My, rekonstrukce v roce 2019, rozsah cca stejný jako vy. Navic vestavba podkroví. Celé zadané jedné firmě. Firma drží 60 měsíců záruku. Cena byla 2,2 mil. . Hotovo bylo za 6 měsíců. Při letošnich cenách, vám 2 mil. stačit nebudou.
Odpovědět
@dusli To nebyly uvedené minimální a maximální ceny, ale ceny odhadní na základě vstupních informací. Tedy pro nějaký dům v podobné velikosti a v nějakém standardu. Je jasné, čím méně informací, tím může být odhad vůči realitě nějak posunut. Hlavně, že ty určitě z prvotních informací víš, že ta moje nižší částka je nesmysl a ta vyšší částka je také nesmysl. Nemá ani smysl uvádět, že maximální částka může být několik nebo i více jak 10 mio. Ano, dá se toho dosáhnout, ale tazatele asi nezajímá, kolik bude stát dům se zlatými kliky.
Odpovědět
@alinaf Už na první pohled odhadují, že ten elektrokotel bude i při výměně oken ekonomický nesmysl. To by Vás topení a ohřev TUV mohlo vyjít kolem 100 tis /rok.
Odpovědět
@martin_s V dnešní době stavět firmou na klíč, v tomto rozsahu je za tu min. cenu totální utopie. Samozřejmě pokud to nebude nějaká firma Pat a Mat apod. Pokud máte jiný názor, tak vám ho neberu. Před pár lety ano, momentálně ne.
Odpovědět
@martin_s plyn tam neni. Jake doporucujete vytapeni?
Odpovědět
@alinaf Po výměně oken by bylo vhodné tepelné čerpadlo. Možné jsou i nějaké automaty na tuhá paliva.
Odpovědět
@dusli Názory sice prý neberete, ale jisto jistě víte, že jiný názor je totální utopie. Např. materiál na kotel, který se dá pořídit za 20tis a za 1 den provést je totální utopie za to chtít jen 50tis, ale musí to stát podle Vás asi minimálně dvojnásobek. Pořídit 10 nevelkých oken je také jisto jisté, že je utopie to pořídit od 150 tis, asi to musí tedy dle Vás stát minimálně dvojnásobek. Dát nové obklady do nevelké koupelny, vanu, umyvadlo, baterie je dle Vás také nemožné se přiblížit 150tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu napsat jen cenu střechy, klasický hambálkový krov, půdorys domu 8,5x12,5, sklon 42°, pálené tašky Monza V roce 2018 cena na klíč bez střešních oken a vnitřního zateplení 400 tis. Teda letos bych to odpadla hodně hrubě na 2x tolik...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?