Odhad ceny rekonstrukce RD 150m2

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na odhad ceny rekonstrukce dle Vašich zkušeností. Budeme ve starším domě o 150m2 dělat: - nové elektrorozvody - výměna kotle na tuhá paliva na elektrokotel - nová koupelna - nová okna - nová střecha Měl by někdo odhad ceny, pokud by to vše dělala firma? Vím, že se teď vše zdražilo, ale nevím právě, jak moc :-N
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@alinaf tak takovou střechu si ani netroufám odhadnout. Navíc počítám včetně demolice? Víc než 1 mil...
Odpovědět
@tulda27 A proč demolice střechy? To byste zbourala i krov? Na fotce to vypadá, že střecha není nikde zdeformovaná. Samozřejmě z jiné strany to už může vypadat jinak. Je potřeba si barák obejít ze všech stran, jít i na půdu a vše prohlídnout. Pokud je prasklých jen pár tašek, tak se dají vyměnit. Zase záleží, jestli se dají sehnat, ale dost často jsou na půdě připravené záložní. Pokud by ta krytina už byla hodně špatná, tak se dá pořád vyměnit jenom krytina a nemusí se bourat celá střecha 🙂 Krov bude pravděpodobně v pořádku, ale je třeba také prohlídnout. Pokud někde dlouhodobě teklo, může být v tom místě shnilý trám. Zase pokud není shnilé všechno, tak se dá většinou jednotlivý trám vyměnit. Na trámech jsou ještě latě. Když se mění krytina, mění se dost často i latě. Ale zase, je potřeba to individuálně posoudit, jestli jsou už špatné. Případně vyměnit jen lokálně.
Odpovědět
Profilova fotka
@m_i_r_e_k tak paní píše "nová střecha" = to pak asi musí ta stará pryč. Jinak i částečná demolice jsou pořád vícepráce, které v nové střeše nejsou započítané, a odhadovat rozsah rekonstrukce z fotky nejde, proto píšu výše cenu naší nové střechy 4 roky zpátky, kde se alespoň trochu dá něčeho chytit. Ale až pak jsem tu střechu viděla v příspěvcích níže a to bych si tedy netroufala s cenou na klíč s budgetem 450 tis. Čím složitější střecha tím dražší, obyč tašky jsou nejlevnější. Je to jako se vším, detaily práci prodlužují = prodražují. Může to být střecha v dobrém stavu, ale to by paní neuvažovala o rekonstrukci, kterou od oka odhadla, že za to dá 450 tis... My jsem při našich 400 tis. za novou střechu před 4 lety byli 50/50 cena práce a materiálu. Tady by pak bylo při rekonstrukci víc práce, pokud ušetříte na materiálu nasypete to za práci. Ale třeba je v pořádku jak píšete vy a bude za 200 tis sloužit dalších 20 let. Jinak naše střecha vyrostla za fakt pár dní, to u reko opravdu nehrozí.
Odpovědět
@martin_s kolik jste v dnešní době poptával firem? Já jsem ve fázi dokončování RD a ceny firem řeším "dnes a denně" Vašich 900 tisíc od jedné firmy za vše co poptávala autorka je prostě utopie. Já napsal 1 milion a více, ale toto bude naprosté minimum vzhledem k poptávce. Pokud si dobře pamatuji, máte tu post/posty, kde postujete jak jste si byl schopen levně postavit celý dům. Hádám, že svépomocí...Zkuste si dnes poptat 1 firmu na vše a možná se budete divit. Je jen málo firem, které dokáži pokrýt požadavek autorky od střechy .. až pod okna vlastními kmenovými zaměstnanci. Firma musí poptat subdodavatele a musí z toho něco mít. Zjednodušeně řečeno, pokud paní chce tento konkrétní dům koupit. ať si zaplatí službu na zjištění skutečného stavu nemovitosti. Může to být milé i nemilé překvapení. Opravdu se může stát, že např.střecha bude potřebovat pouze "kosmetické" úpravy nebo může nastat horší varianta... Pokud bude stav domu pro autorku vyhovující a má vlastní představu o vzhledu, modernosti, potřebám atd, ať poptává firmy.
Odpovědět
@dusli V posledním půl roce na nějaké dodělávky několik, tedy bez prostředníků. Staví i někdo v okolí. Znám ceny některých materiálů a mám představu o rozsahu práce. Pokud je dle Vás utopie aby firmička udělala práci pod 3000 Kč/h, tak je blbost se pro tak malý rozsah prací se na firmičky obracet, ale jít rovnou za elektrikářem, firmou na okna atd...
Odpovědět
Osobně si myslím, že pokud máte na rekonstrukci 2mil. tak to bude dost na těsno a dost věcí si budete muset udělat sami. Odhad cen co píšete, byl aktuální možná tak před 1-2 lety. Dnes je to minimálně krát dva. A to neřeším střechu, tam nevím (nedělali jsme) Pro příklad: děláme reko od r. 2019. Rozvody el. v roce 2020 nás přišli na 150tis. a to si je děláme sami (elektrikář pak přišel jen zapojit ozvaděč). V té době stál metr. kabelu cca 9,-, dnes 20,-. Koupelna s dlažbou do chodby - tehdy 120tis., dnes 210tis. a to je zas jen za materiál bez práce. Ušetřit se dá pokud si dost věcí uděláte sami, nebo si najímat řemeslníky. Ti se ale musí hlídat, aby práci "neojebávali" (bohužel vlastní neblahá zkušenost, proto děláme spoustu věcí sami) A cena 50tis. za kotel se mi také moc nepozdává, tak si úplně nedokážu představit, co by to muselo být za kotel....
Odpovědět
@dolve Asi dost záleží, v jakém standardu si to děláte. Např. koupelna 210 tis. za materiál - to už máte vše jistě dost nadstandardní. Kupuji docela často materiál do naších nájemních nemovitostí, takže tady uvádím zhruba běžné aktuální ceny za věci do koupelny (Siko apod., bez jakýchkoliv slev) Závěsná toaleta se vším všudy (rimless mísa, podomítkový modul, duroplast prkénko, tlačítko atd.) 12 000 Kč Umyvadlo moderní hranaté se spodní skříňkou 6500 Kč Vana 9000 Kč Obklady cca do 30 tis. Kč na celou koupelnu vodovodní baterie, sprchová hlavice atd., celkem cca 4000 Kč instalatérský materiál - trubky, fitinky, sifony atd. 3000 Kč zednický materiál - lepidlo atd. 3000 Kč Snad jsem něco nezapomněl, ale materiál určitě do 100 tis za koupelnu. A toto už jsou ceny za lehce nadstandardní vybavení. Samozřejmě jakmile vám to dělá nějaká nepoctivá firma, tak si na ten materiál dá klidně 100% marži.
Odpovědět
Profilova fotka
Kouplenu ještě taky mám v hlavě: Materiál na malou koupelnu s wc, umyvadlo ve skříňce nás 2 roky zpátky stál 70 tis. – 2x3,5 m cca, obklad až do stropu. (se sprchou a wc, novostavba takže bez stavebních věcí - opravdu jen to co potřebujete k pokládce obkladů a dlažby) Druhá koupelna loni podobně malá, 2 umyvadla se skříňkou, vana se zástěnou, wc+umývátko 75 tis, (levnější obklady než v první) Obecně jsme z cen na webu nedostávali nijak výraznou slevu takže tohle se dá spočítat dobře dopředu. Jen je potřeba počítat opravdu spoustu položek – tmely, lepidlo, hydroizolace atd. atd. a ono se to nasčítá. Nejdražší obklady jsem měla 630/m2 Marazzi dlažbu. Ostatní obklady už kolem 400/ m2. V původním rozpočtu jsem měla kolem 500/m2 a to myslím ještě pořád půjde. My si materiál vždycky kupujeme sami a platíme pak jen práci a dopravu. Hodně uděláme s manželem sami. Např. kolem oken to se nezdá ale to jsme furt něco zapravovali, připravovali 😊. Hydroizolace, penetrace, natírání všeho druhu a obezdívání také pár desítek tisíc už asi ušetřilo. Platíme jen to co opravdu neumíme/nechceme – střecha, dlažby, sádrokartony, omítky.
Odpovědět
Jozka Komosny , ma problem s tim,ze jsem mu odpovedela na odpoved,ze kdyz mu vadi u psa chluppy,nemel si si vubec psa porit protoze psi kakaji iv byte.Coz je tak.
Odpovědět
Profilova fotka
Největší nesmysl je dát si elektrokotel. Pokud se zase letos zdraží o 100 % tak to budete platit po zdražení tak 20 000 Kč měsíčně za elektřinu.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?