Domeček do 1 800 000kč, je to reálné?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
ahoj, chci se zeptat, jestli někdo stavěl domeček (4+kk, 4+1, 5+kk) a vlezl se do ceny 1 800 000kč bez pozemku. A s jakou firmou jste stavěli. Děkuji za reakce
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@mitote Oka, tvoje cena je teda o dost lepsi ;-). Jinak s tema m2 je to opravdu zajimave. Jeste jsem to jednou kontrolovala, ale podle projektu mame opravdu jen 237m2 obvodovych sten. Mozna to dela to, ze horni patro mame jen tech 100m2 a jeste to neni plnohodnotne patro, ale podkrovni (ale tusim ze jen o jeden sar ;-) ). A pak by to jeste mohly delat okna, tehc mame 14m2 tusim.
Odpovědět
@ivusek pokud jsou to jen obvodove zdi tak to vychazi, ja pocitala i pricky a prizdivky. My mame oken 12m2
Odpovědět
@ivusek @mitote nevěřím, že máte cca 640kc/m2 za zdivo nám to dělá u vapisu: 17,5 za 483,- 11,5 za 365,- Dost možná máte lepší cenu mě se ta naše nezdála úplně malá :) Ono to není jen cena samotné cihly. Nám při 77m2 základové desky dělá VPC 17,5 cm vs cihla 30 cm 14,4m2 plochy v domě navíc. To je třeba si z ceny odečíst. Pokud tam chci těch 14,4m2 a zvětším desku mám taky větší fasádu. Plus cena za omítky u cihly a přesné VPC... To jen tak pro zajímavost. Tyhle vícenáklady na fakturu za cihly nejsou vidět 14 m2 oken za 600.000,-? to spiš tak 50m2 ne?
Odpovědět
@viktor78 napsal jsem ceny bez DPH, takže oprava S DPH 17,5 za 586,- / m2 11,5 za 440,- / m2 @ivusek proč jsem psal, že nevěřím vaší ceně. Psali jste, že se vám podařila poptat výborná cena. My ji máme nižší i při tom, že jsme cihly museli nakonec nakupovat přes dvoje stavebniny - přes dvoji provizi. Myslel jsem, že budeme níž.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote @viktor78 Mate pravdu, nejak mi ti cisla nesedi. Radsi jsem jeste prohledala projekt a nasla i nabidku Vpaisu. Takze cisla jsou Okna mame 54m2, z toho 2 HS portaly A vapis nabidka je - VAPIS 8DF (115) LD 15-1,6 , 20m2, - 305,25 CZK - 369 s dph CZK - VAPIS 6DF (175) LDE 15-1,6 240m2 - 483,00 CZK - 532 s dph CZK k tomu pak preklady, zalohy za palety, zalohy za sane, lepidlo v cene. Jinak oranzova porad vychazi lip, ale jak psal @viktor78. S Vapisem se ziska docela dost mista navic diky uzsi cihle. U nas je to zjendodusene obvod cca 52m x 12,5cm x 2 patra = 13m2 navic, coz uz je dost znat.
Odpovědět
@ivusek pockej jak je ta obvodova cihla tlusta ze pises, ze je to uspora 12,5cm na tloustce?
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote 17,5cm a beru ze @viktor78 psal v porovnani s cihlou 30cm. Pokud ma nekdo treba 40cm, tak je to jeste vic
Odpovědět
@ivusek @mitote počítali jsme si k obvodovým a nosným i příčky a tak nám to vyšlo - 14,4m2 na 2 patra. kamarád staví z 50ky cyhly o něco málo větší domek a dělá mu to 27,6 m2 na domku proti VPC. to uz jsou 2 pěkné pokoje navíc při stejné zastavěné ploše. když si spočítáš, že máš 14,4 m2 / 2 = 7,2m2 krát cena základů, stropu a střechy navíc je to taky nějaký peníz, který v ceně za cihly nevidíš. Ale stejně si myslím, že si většina lidí vybere cihlu spíš podle sympatií než jen podle ceny :)
Odpovědět
@ivusek no tak nejvic se pouziva porotherm nebo heluz 24cm a pak zatepleni... Coz uz tak velky rozdil neni
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote nechci se hadat, ale z toho co jsme videli z jakych cervenych cihel vetsinou stavi, tak 24cm to vetsinou neni, spise daleko vic. Ale je to jedno, zalezi na preferenci. VPC jsou zase tezke jako prase, na druhou stranu s mnohem lepsimi vlastnostmi na kumulaci tepla. Ale zase se musi vice zateplit,.... vse ma sve + i -. Ale neni to vzdy jen o zakladni cene zdiva
Odpovědět
@ivusek vidis to a ja kohokoliv znam a i vetsina domu v nasi ulici je z 24...
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote vcera jsme byli u znameho a pro zajimavost jsme to premerovali. A co bys rekla, 30 ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@ivusek tak jak kdo, ja mam zase zkusenost jinou... Vetsinou vidam bud 24 a nebo nezateplene 40.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?