Menší novostavba do 2 000 000, je to reálné?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, s přítelkyní a prckem žijeme v podnájmu 2+1 v Ostravě a chtěli by jsme už dávat peníze do svého bydlení a ne někomu do kapsy.. Chtěli by jsme malinký domeček. Nejsme nároční a nepotřebujeme luxus. Koukali jsme na nabídku od CENTURY 21 REAL TIP. Ti nabízí postaveni domečku na klíč vč nám dostupného pozemku blízko Ostravy za 1 350 000 + pozemek celková cena je 1 803 000. Plot kuchyň dlažba samozřejmě chybí ale to už by jsme si postupem času doplacali sami. Zajímá me jestli neexistuje ještě levnější varianta jak se dostat do novostavby pod 2 000 000... Sami stavět rozhodne nebudeme nemáme na to kamarády nervy na vylitavani povolení a bydlet nechceme za 2-3 roky. Budu opravdu všem vděčný za tipy a rady aby jsme se konečně dostali do vysněného domečku určité se najde někdo kdo řešil presne to co my. Děkujeme
Odpovědět
@atilius Mně zase přišlo, že tu dělá někdo ze sebe někoho, kdo má zkušenosti a tím pádem ví, jak je život ošklivý. Každý něco zažil a zažije. To neznamená, že ví už dopředu , jak věci dopadnou, ponižovat a podceňovat ostatní. Zřejmě má někdo v sobě více ochranitelských instinktů než je zdrávo. Každý se musí vymáchat ve svých rozhodnutí sám. O ničem jiném to není. Pěkný den :)
Odpovědět
@macinka85 Buď konkrétní ;) Jinak, když někdo příjde pro radu na forum, asi očekává, že nějakou dostane. To nemá s ochranitelskými instinkty, co dělat. A jestli jsem někde někoho ponižoval a podceňoval, tak mi to ukaž. Jinak jsou to jen bohapusté kecy.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius to bylo na mě, buď v klidu. Dovolila jsem si napsat, že si myslím, že to někdo nezvládne. Je to taky názor, ale nepochlebuje, tak je špatný. Ze začátku jsem tu dostala podobnou sodu, když jsem sem dala naivní příspěvek. Někdo se nad tím zamyslí a někdo začne dotyčného urážet...
Odpovědět
@atilius Proč to hned vztahovat na sebe? Nemám potřebu to více rozebírat..každý si vezme, co jeho jest. To, že někdo nevyžije s určitou částkou neznamená, že i ten druhý. Postavit do 2 000 000 se dá. A vyžít s 30 000 taky. Mít 20 .000 na útratu, jídlo atd, tak ušetřím hrozně moc peněz.Nejvíc mi sežere ta soukromá školka.
Odpovědět
@slabici No a zrovna tebe jsme nemyslela :D No jo :D Každý si tam najde něco ze sebe :D
Odpovědět
@macinka85 Já jsem to na sebe nevztahoval - jen jsem chtěl, abys byla konkrétní ;)
Odpovědět
http://mujdum.dumabyt.cz/rubriky/stav... - http://www.lucon.cz/40/bungalow14 - https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a...
Odpovědět
Tahle firma staví kvalitní dřevostavby a levně se taky najde něco malého. Ceny jsou bez DPH. http://profi-gips.cz/katalog-rodinnyc... My ted koupili pozemek za 220 000, 890m2 13km od města, takže kousek. Prostě hledat, no. Oproti městu, kde je 1500kč za m2 se nám vyplatí i ten benzín. A ten klid..moc se těším, až vypadnu z centra města. S dětmi je to šílený. Pokud chci aby se plnohodnotně proběhli v přírodě, musím je naložit do auta a odvézt. Ale já jsme založená víc na tu přírodu. To je zase člověk od člověka.
Odpovědět
@macinka85 tak to je úžasná cena za pozemek 890m2 :) taky nám začalo vadit, že do přírody musíme autem, to byl hlavní důvod ke stavění
Odpovědět
@joy_ No, je to Nnárodní park a taková krásná prdélka světa :D Obchod otevřeno 3 hodiny a 2x v týdnu dokonce i odpoledne :D Ale 3 hospody :D Turistická vesnička. Ale jsem zvyklá jezdit autem i po městě a kupodivu mi to sežere víc, než jej přejedu, než jezdit z vesnice. A trvá mi to taky kratší dobu. Jako naschvál jsou kroužky vždy na druhém konci města. Takže jsme hledali stranu, kam jezdíme za prací,abychom jen přefrkli kolem pole a lesa a byli na místě, misto abychom přejížděli město.
Odpovědět
http://bydleni.idnes.cz/vymenila-prah... další splněný sen za 1.5mil
Odpovědět
@macinka85 u vás na Moravě jsou tak krásná místa a pozemky se dají najít:) turistická místa se nám líbí nejvíc-příroda,ale není to typická vesnice "zapadákov" , víc různorodých lidí, to vám moc přeju:)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@joy_ To je pohadkovy domecek. Nadhera! Nadhera! Nadhera! Jsem okouzlena...
Odpovědět
@joy_ Máme tu krásně :)
Odpovědět
No, a chceme si půjčit max 2 000 000 a zbytek doplatit ze svého, počítám 500 000, tak uvidíme, jak to zvládneme. Budeme stavět dodavatelsky a shánět dobré a levné řemeslníky na doporučení. No, bude to trošku záhul, ale co by člověk neudělal :D
Odpovědět
@macinka85 Řekl bych, že to bude dost stát na tom "dobré a levné řemeslníky" - levné neznám a dobré, aby člověk pohledal....
Odpovědět
Jen to prolitavam a zarazi me jedna vec, zkusenosti. Vubec nechapu, jak si nekdo muze troufnout rici, ze ma vice zkusenosti, kdyz toho druheho nezna. Napr. jen proto, ze je starsi, nebo protoze uz zije v dome, nebo protoze si to proste mysli. Kazdy mame nejake zkusenosti, kazdy je mame jine zkusenosti a pokud cloveka dost dobre neznam, tak se prece nemohu o necem takovem dohadovat. Nekdo ma ve 20ti takove zkusenosti, ze jiny 40ti lety by se z toho pos*al a nekdo je ve 20ti tabula rasa a jiny 40ti lety uz ma kus za sebou. A mohu vas ujistit, ze je jedno jestli je vam 20 nebo 40, pokud jste blbec a neumite pocitat a neresite dluhy, pak se do pruseru dostanete vzdy. Ale nikdy to neni o veku nebo o zkusenostech, ale o s prominutim debilite dotycnych. Protoze i kdyz dojde na lamani chleba, lze s exekutorem domluvit splatky, i pred tim s bankou... jen tupci co to nechavaji vyhnit a delaji mrtve brouky konci s polepenym nabytkem a paskou pres dvere. To je zkusenost me mamy, ktera takove lidi z toho taha. Takze vestit nekomu z koule, ze tak urcite dopadne, je docela troufale. A ikea jako docasny nabytek neni vubec marna... neco vydrzi, neco ne, vetsinou se tam kvalita odrazi od ceny. Ale na 5-10 let nez clovek postupne nasetri na nabytek na miru to uplne staci. A nekomu to staci na cely zivot. Ale jeste kvuli tomu neni menecenny. Nekomu staci obycejne baterky a kachliky, nekdo ma podomitky. Nekomu staci srovnat pozemek bagrem a zaset travu, nekdo potrebuje pergoly, chodnicky, boudy, grily,... Kazdy jak potrebuje.
Odpovědět
@mitote Když se sem někdo příjde poradit, asi ty zkušenosti nemá...
Odpovědět
@atilius To nemusi byt pravda. Mozno len chce pocut nazor, z ktoreho si nieco moze vziat... nic vic, nic min.
Odpovědět
@deto_oesya Jen slovíčkaření...
Odpovědět
@slabici Já už na tebe snad ani nemám slov, nevím, co ti kdo kdy udělal, že jsi taková, ale fakt se to nedá :D jsem moc ráda, že o mě víš všechno, jak jsem si neuměla nic naspořit, jak mi rodiče na vše půjčují, jak nevím nic o dětech a jak pracuju "pár týdnů". Fakt už ti na to nemám co říct, prostě jsi jednička :D
Odpovědět
Profilova fotka
@klarushe Už to neřeš. Svoje sis řekla, já taky. Nevím, proč sis vybrala mě. Spoustu lidí ti tu řeklo, že máš růžový brýle, já to jen opakovala. Všechno, cos tu teď napsala, jsi napsala o sobě v komentářích výš, nevycucala jsem si to z prstu. Ale jak už jsem ti řekla.. dělej si, co chceš. Měla jsem jen snahu ti poradit. Nejsem sama, kdo ti jen nepochleboval, ale jsi to ty, kdo si vždycky vybereš pouze mě, abys mě tu vypíchla, jak jsem děsná. Tak už toho nech. Já už přestala komentovat včera a na tebe se neobracím už vůbec. Psát s ostatními si snad ještě můžu, co chci
Odpovědět
Už se mi to nechce celé číst, každopádně tady vidím pár tipů na levné malé baráčky, jak příjdu z práce domů, určitě na to kouknu, myslím, že to bude 100x užitečnější, než se tu pořád dokola hádat o tom, kdo jak co myslel a kdo na co má a nemá :D
Odpovědět
@slabici Já odepisovala dnes na ten včerejší komentář, kde si o mě opět psala, neměla jsem k tomu kdy dřív, se ozvat. Nemluvím vůbec o tom, co si s kým píšeš, to si samozřejmě piš co chceš :) a já bych opravdu moc ráda už s tebou vůbec nemluvila, jenže to ty o mě neustále mluvíš, tak se nediv, že pak reaguju ;)
Odpovědět
@atilius uvidíme, no. Já o pár vím. Nebo s nimi známí stavěli a byli moc spokojení. Uvidíme, jaká bude realita.
Odpovědět
Profilova fotka
@klarushe respektuju tvoje přání a už ti nikdy nic nenapíšu, stačí? Kdybych se zapomněla,klidně mi to pripomen. Většinu nicku si nepamatuju.
Odpovědět
@atilius promin, ale pokud se zeptam, jde za tohle a tohle postavit dum, tak samozreme vecne odpovedi jako jde, nejde, je potreba pripocist tohle a tohle jsou v poradku.... ale kolikrat tu zaznely vety typu: myslim, ze mam uz ve svem veku neco za sebou, tak vim.... nebo? holka ty jsi jeste nezkusena a nic nevis.... promin, ale to je trochu mimo. Nikdo tu zadnou reflexi vlastni osoby nepozadoval a myslet si, ze jsem mistr sveta amoleta kdyz ostatni vlastne vubec neznam je taky trochu prehnane.
Odpovědět
@mitote To je neuvěřitelný, jak jsou tady někteří lidé vztahovační a chytlaví na jakékoli slovíčko....zeptám se jinak - napsala jsi fakt dlouhý příspěvek, čím praktickým tedy přispěl do té diskuze?
Odpovědět
Profilova fotka
to je prostě typická ženská vlastnost, slovíčkaření, vždy si někdo vybere jen to, co se mu hodí, nafoukne to do jiné dimenze a zbytek pěkně pořádně pohanit a obrátit úplně naruby :-| Jak typické, některé by toto mohly i vyučovat...už toho rejpalky a slovíčkářky bylo dost, ne? Venku je krásně, svítí slunce, tak tu nemusíte ztrácet čas nic neříkajícími příspěvky. Píšu obecně, tak prosím ty, které si to zase vztáhnou na sebe, že je to jen jejich problém a nemusí na mě už reagovat. Děkuji.
Odpovědět
@atilius Hele ja nevim vubec proc se toho tak chytas? Nemam potrebu se hadat. Napsala jsem svuj nazor, ani nevim, jestli to o zkusenostech jsi psal ty nebo nekdo jiny a je mi to popravde putna. Jen si myslim, ze pokud jde nekdo pro radu, nemusi se do nej ostatni navazet a sesypat jako supy.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?