Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
Já tvrdím, že se postavit nedá a to už mám jeden dům postavený... :-D Určitě nemluvím o něčem, čemu nerozumím... :-D A firma, která mi bude tvrdit, že postaví dům na klíč za 1,5 mil, té už bych vůbec nevěřila! :-D Taky bych chtěla tvrdit, že dělám ve stavebninách a celkem se v tom vyznám, ale já postavila barák svépomocí, abych s jistotou řekla, že se to nedá... ;-)
Odpovědět
garbage ale ti ludia si predsa nenakupuju material za nakup,ale prave v tych stavebninach nie? =-) my staviame druhy dom,ja netvrdim nic,lebo nestaviame svojpomocne.ale ani cez firmu.mame partiu zivnostnikov. no ale stojim si za tym,ze v holej stavbe sa byvat este neda cize tym sa nic nekonci.k dokonceniu treba este dost penazi.
Odpovědět
Ahojte,fakt záleží jak velký dům....my máme menší s hůrou 4 +1 a bydlíme,máme v tom i novou kuchyn se spotřebiči,kombinované topení...plot,ještě se na jaro dodělá pergola a zasadí trávník,už se těším,jde to,když si člověk vystačí s menším a útulným.Nikde jsme na ničem nešetřili a nic neošidili.aspoň si myslím.
Odpovědět
presne zalezi na tom,aky velky.
Odpovědět
dobru a kdy jste domeček stavěli?
Odpovědět
Nikes,Koncem roku jsme se nastěovali....stavěli jsme rok a něco,takže jsme začali...v 2007 v červenci.Je fakt,že nevím kolik co teď stojí....
Odpovědět
Profilova fotka
Sama jsem ještě nestavěla, tak nechci zastávat názor, že se dá, či nedá za ty peníze postavit... Ale mám kamarádku, co stavěli svépomocí před 2,5 lety,vešli se do 1,35mil.Ten samej dům teď staví její sestra.Začali loni na jaře a když jsem se ptala, jak to vidí cenově, tak mi říkala, že už teď jsou na 1,4mil.Nemají ještě zdaleka hotovo, v rozpočtu mají ještě výdaje minimálně za 350 tis. My sami chceme postavit malý domeček a nepočítám, že se vlezeme do 2 mil.Něco málo sami, ale spíše pomocí řemeslníků.I když máme firmu, co nám ho nabízí za rozumný peníz na klíč.Tak ještě uvidíme... ;-)
Odpovědět
My ideme stavať domček 10,5 x 7 m, základy už máme, vyšli nás na nejakých 100 tis. a firma nám dala cenovú ponuku na základy 300 tis. bez DPH!!!!!!!! Takže stavať budeme úplne svojpomocne, akurát na krov asi zoženieme nejakého tesára, a som viacmenej presvedčená o tom, že do 1,5 mil. sa zmestíme. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
alcar - no my sice nový dům nestavíme ale máme za sebou kompletní rekonstukci starého domu, taky svépomocí :-D - manžel má zlatý ruce :-) - takže krom toho, že dělám ve stavebnictví tak i soukromě k tomu mám blízko. firmě věřit můžeš nebo ne - já ji znám osobně (jako odběratele) a vím že dům za ty peníze co jsem pasala postaví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-) odkaz na její stránky sem dát asi nemůžu, ale prostě to tak je !!!! ada32 ano lidi nakupují u obchodníků,ale i soukr. osoba si dokáže vyjednat pěknou slevu - když jde o celou stavbu - a jde o to že stavební firma si ještě něco nabalí a když né na matrošu tak o to víc si to narazí na práci :-D , každej to dělá jinak. Já prostě tvrdím že plus mínus autobus se to za těch 1.5mil dá ale není to nic velkýho =-) ideální by bylo, kdyby sem napsal někdo kdo za ty peníze už dostavěl :-)
Odpovědět
Jo, nic velkýho a hlavně se spoustou nedodělávek... Fasáda apod. :-|
Odpovědět
Garbage, počkajme si do jesene, a snáďsa tým budem môcť popýšiť ja. Aspoň si fandíme, že to zmákneme :-)
Odpovědět
Alcar,ty máš vybraný moc krásný dům,známí mají něco podobného,nemají fasádu,vrchní koupelnu,vůbec ne plot a zahradu,dům je zatím stál 3,5 mil.ale teď jaks se říká lížou zdi,protože to jednoduše přecenili(ikdyž si vydělávají docela pěkné penízky.Někdo může být šťastný i v ne docela dodělaném domě(ten si myslmí,že snad ani dodělat nejde na uplně hotovo,furt je co vylepšovat)U nás v ulici třeba o fasádě někteří ani moc neuvažují a letí si za ty prachy na dovču,je to individuální a když máte šikovného manžela,který udělá spoustu práce sám,je to výhra.
Odpovědět
Článek se načítá
Tak u nás mít fasádu a zateplení je podmínka... Aby to vypadalo jako hotový dům. :-N :-) To radši nebudu mít dodělané všechno vevnitř než venku. Ale na bydlení to samozřejmě být musí. ;-)
Odpovědět
Taky jsme hned před zimou zateplili a vylíčili,páč sem se bála,že ty korunky roztočíme jinde a pak se budou těžko dávat dohromady.Ještě nás čeká garáž,ale nejdřív studnu,no u nás to vypadá,že opravdu dodělané hned nebude :-D
Odpovědět
nasou podmienkou bolo komplet dokoncene "vnutro" (nakolko nam vsetci povedali, ze je najvacsou hlupostou nastahovat sa do "nedokonceneho" lebo ked sa raz clovek nastahuje, tak uz sa mu nechce "dokoncovat" a potom to trva aj roky, kym sa dokope k dokonceniu... aj ked sa dusoval, ze po nastahovani, mu to pojde rychlejsie a bla bla... a fasada sa robila skoro po roku co sme uz byvali... aj kvoli tomu, ze sme potrebovali este vycistit pozemok, urobit terenne upravy, chodniky, plot, doviezt kvalitnu ornicu... si nechcem predstavit, ako by vyzerala ta fasada, keby sme ju urobili este pred tymi upravami... apropo este nam chybaju 2 svietidla... ale to preto, ze sme este nenasli take, kt by sa nam obom pacilo a aby nam vyhovovalo...
Odpovědět
Alcar, ale záleží jaký dům stavíš. Nemůžeš chtít 5+1 o ploše 130m2 s dřevěnými okny a garáží, to je potom jasné, že za 1,5 to nepostavíš..Mrkni se na www.malydomek.com nebo dumzamilion.cz a jiné, klidně ti jich pošlu i více a je i stránka (tu má zas manžel uloženou, kde přímo firma staví dům 5+1 - ale s tím, že podkroví je jedna velká plocha a bydlí se dole) a ti chtějí právě lidem ukázat, jak se firmy napakují a za co se dá ve skutečnosti postavit. Vím, že když má někdo prachy, tak neřeší kolik co stojí, ale pokud to jiný řešit musí, tak se postavit dá. Ty jsi nějaká borka, když jsi někde psala, že máš linku 8 metrů a kolik stojí barák. Ale pak si tam koupíš Zanussi a myslíš, že je to super..Zamysli se trochu, když se tak vyznáš. ;-)
Odpovědět
Vyplatí se třeba vzít projekt, dát požadavek dejme tomu na základovou desku třem, čtyřem firmám a aby vám to spočítali. Pak máte na výběr. Takhle to dělala teď moje tchýně, chtěla udělat rozvody topení a plynu v domku, který nedávno koupila a první firma udělala rozpočet na 113 000 a druhá už jen 90 000, to je celkem rozdíl ;-) Samozřejmě u stavby to dělat trochu dopředu a domlouvat si přibližný termín. :-D
Odpovědět
Ivetajzno, je mi jasné, že za 1,5 mil. dům 5+1 s garáží člověk nepostaví. Vím, že se dá postavit malý dům, ale i tak s nedodělávkama. A dost dobře nechápu, na co narážíš, že jsem borka, že holkám v naší diskuzi řeknu, že mám kuchyň tolik a tolik m (co je na tom špatného?) a na kolik nás zhruba vyjde dům (zrovna se o tom diskutovalo) a že si dám do kuchyně spotřebiče Zanussi (co je na nich špatného?). Jako to, že někde napíšu zkušenost ze mě nedělá borku a rozhodně se za ni nepovažuju a to, že si musí nutně člověk dát do velké kuchyně spotřebiče Mielle, to jako podle tebe znamená, že se spotřebičema Zanussi ta kuchyň nebude fungovat nebo co? A ty máš s těmito spotřebiči zkušenost? Protože mě byly doporučeny, jako zlatá střední cesta a v býv. domě nám vyhovovaly... Tak nevím, v tomhle se zase tak moc nevyznám. V tom si nechám poradit... ;-)
Odpovědět
ahojky, ak by som mohla poprosiť niekoho, kto už postavil dom za také peniaze - do 2mil už so všetkým. my už budeme potom potrebovať zariadiť len kuchyňu a kúpelňu. domček nie je veľký rozlohovo, ale nám stačí. keby mi tak mohol napísať nejaký projektant, čo by mi vedel podľa nášho projektu aspoň zhruba povedať, čo nás budú stát tehly a strecha aj s drevom. potrebujeme si spraviť predstavu a nejak zvážiť pre a proti a čo je dobré a čo nie. dúfam, že sa tu za to nezvrhnú nejaké boje. ;-) ja nie som náročná, mne stačí taká linka, ako mávajú v bytoch, najlacnejšie spotrebiče, jednoduchá vaňa, umývadlo aj wcko. tak hádam až také veľké majetky to nebudú.
Odpovědět
Profilova fotka
Anjelik, od koho budete mit ten projekt? Pokud si budete kupovat hotovy projekt, myslim, ze predbezna kalkulace bude soucasti - podivej se na stranky dodavatele, mel by mit uvedene, co je soucasti projektove dokumentace. Pokud si ho nechate prekreslit projektantem, vsechno vam tam spocita na prani. Kolikrat je s nimi dobra domluva, ze ti udelaji rozpocet pro banku (tak akorat ;-) ), hruby rozpocet nebo polozkovy rozpocet, kde spocitaji vsechno, ale ceny se stejne hodne meni, takze nebyva moc presny - za ten polozkovy si vetsinou nechaji zaplatit zvlast, my ho mame ve smlouve asi za 5-7 tisic.
Odpovědět
Alcar: Nemyslím, že je na tom něco špatného, velká kuchyň je super, ale myslím, že s rozpočtem to trochu přeháníš. Za 3,5 milionu se dá postavit hoooodně, to opravdu není co řešit, ale z tvých řečí je hodně slyšet odrazování. Zkus se třeba zamyslet - kolik jsi dala třeba za střechu (nebo cokoli jiného) a potom zadej nějaké jiné firmě, aby ti udělala rozpočet, myslím, že když to dáš třeba dvěma firmám, tak věř tomu - bude to rozdíl. A o to jde. Když někomu řekneš, aby ti postavil dům, že máš rozpočet 3 miliony, tak ti to postaví kdokoli a cokoli, víš? Nechtěla jsem tě nijak urazit, neber to osobně. Díky ;-)
Odpovědět
a ještě jsem chtěla Alcar pokud jsi spokojená se spotřebiči Zanussi ty sama, tak je to v pohodě, jinak pokud by nešlo o vlastní zkušenost nebo nějakých známých, které ji mají, tak bych prodavačům nevěřila ani nos mezi očima. Známý dělá v elektru a musí prodávat určité značky, za které mají potom výplatu. Jsou schopni tě ukecat, i kdyby jsi přišla pro Mielle, takže pokud by mi třeba nedali výpis nejméně reklamovaných spotřebičů, tak bych se asi fakt sopléhala jen na svou zkušenost nebo na zkušenost mých blízkých. Ale tím ti chci zase říct, že to nemá nic společného s tím, že máš Zanussi nebo cokoli jiného, aby jsi mě nepochopila špatně. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
pokud budete clovek stavet opravdu sam,.. tak to urcite jde .. kamarad 1: bungalow 3pokoje + 1obr mistnost obyvak, kuchyn, jidelna, velka koupelna, zachod, technicka mistsnost, schody do patra a tam velke podkrovi 1,1 mil - postaveno za rok kamarad 2: patrovy, 1patro: velka koupelna s wc, kuchyn, jidelna, obyvak, pokoj pro hosty, 2. patro: 2 detske pokojicky, loznice, mala koupelna, technicka mistnost + garaz s velkou pudou 1,6 mil - postaveno za 2 roky a to neni jen z doslechu, byly nam predlozeny veskere náklady na stavbu,.. domecky jsou uzasne! doticni se vazne nadreli, ale je pravda, ze v kazde z rodin byl nejaky stavar, ktery radil a pomahal. na stavbe vzdy pracovala cela rodina a pracovalo se kazdy den po praci + vsechny vikendy. muzu jim jen tise zavidet!
Odpovědět
Ivetajzno, já na dům určitě nemám rozpočet 3,5 mil. (ale nebylo by to špatné ;-) ). To se tu zmínila Dobru, že jejich známí staví stejný dům a už jsou na 3,5 mil. Náš strop je na 3 mil. a myslím, že to zvládnem. Ale to nepatří do této diskuze. Psala jsem tu dříve, že si myslím, že třeba dům 4+1 s garáží se do 1,5 mil postavit nedá. Je to ale můj osobní propočet. Psala jsem to v souvislosti s tím, že se občas vyskytnou i tací, co si koupí projekt dvoupodlažního domu 4+1 s garáží a pak jdou do této diskuze a prohlašují, že mají 1,5 mil. a teprve se jiných vyptávají, jestli si myslí, že je to možné! Právě toto mi přijde přitažené za vlasy. Člověk musí být trošku soudný a svým financím přizpůsobit i nároky a nespoléhat na to, že to nějak zvládnu. Tím nechci říct, že jsou takoví všichni. Jsou tu i holky, u kterých jsem viděla i malé domečky a říkala jsem si, že to už se úplnou svépomocí postavit dá. Ale jak říkáš, záleží, co si člověk na dům a do domu dá. Tzn. žádná euro okna, žádná pálená taška, žádné 44 cihly a spoustu dalšího. To si pak člověk musí přehodnotit, jestli bude dělat takové ústupky a nemít v domečku to, co opravdu chce. Ale chápu... Vím, že ne každý má na to brát si hypotéku 3mil. Všem, co uvažují takhle pozitivně přeji štěstí a aby se jim podařilo se do rozpočtu vlézt. My se do něho totiž při stavbě prvního domu o O,5 mil. nevešli. :-(
Odpovědět
opravdu nemá smysl se tady dohadovat, jestli se dům do té částky dá postavit nebo ne. Počkejme, až nám tady někdo z dotazujících napíše, jestli se do té částky vešel nebo ne. Hhranolko, jestli ti tvoji známí stavěli ty domky tak max. před rokem, tak to klobouk dolů. Ale jestli to stavěli před víc, jak rokem, tak v té době byla cena stav. materiálu o něčem jiném. Cena stav. materiálu šla prudce nahoru, ale nevím, jak ted, v době krize. Třeba to šlo zase vše dolů a nebude pak problém domeček za tu cenu postavit. Vím, že okna šla dost dolů. Vím to podle toho,páč jsme našim sousedům zadávali cenové poptávky cca 15 firmám na plastová a dřevěná okna a cen. nabídky jsou o cca 30% nižší, než jsme cca před rokem obdrželi my. A to jsme zadávali poptávku taky cca 15 firmám, (některé byly stejné, jako jsme nyní sousedům zadávali my) a poptávali jsme firmy taky přes zimu, takže věřím, že i jiný stav. mat. šel třeba dolů
Odpovědět
Profilova fotka
ten bungalow je staven ted,.. uz se dodelavaji jen drobnosti a ten patrovy cca dokonceni pred rokem ;-)
Odpovědět
tak to jo, ale to je asi bez fasády, ne? Páč jenom fasáda stojí nějakých Kč 100 000, směrem nahoru
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, aj ja by som sa k tejto diskusii zapojila. My sme s manzelom zacali stavat bungalov v maji 2008. Momentalne mame postavenu hrubu stavbu, ktora je pod strechou a su namonovane okna. Momentalne cakame len na krajsie pocasie. Stavali se svojpomocne. Zohnali sme si 2 murarov a cela nasa rodinka a kamarati prisli asistovat. Strechu se nechali na firmy. Jedna robila krov a druha pokryvacske prace a ostatne veci. Nechali sme si urobit viacero cenovych ponuk a nakoniec nam vyslo ze spojenie dvoch firiem nas vyjde lacnejsie ako len jedna :o) coz je dost prekvapujuce, ale jedny vedeli zohnat tu istu stresnu krytinu podstatne lacnejsie. Okna sme si dai 6-komorove.Bratov kamarat nam urobil velmi dobru ponuku. Cela hruba stavba+ strecha a okna nas vysla do 1 000 000sk. Teraz nas najblizsie caka kurenie, ktore vyjde podla ponuky asi na 100 000sk, plus elektrika, co nam bude robit znami, takze mu platime od hodiny a nepyta vela a voda, ktoru je tiez otazkou par tisic korun-nic obrovske. Plus potom sa bude robit kanalizacia, strop a ostatne veci. Takze ja by som sa pridala k nazoru, ze hruba stavba bez zariadena cize holodom by sa dal postavit do 1 500 000sk. Samozrejme vsetky ostatne veci ako su plot, fasada, zahrada, zariadenie su veci, ktore su navyse. Ale tiez zalezi od toho aky typ plotu si napriklad clovek vyberie a aj to ci bude mat kuchynu za 200 000, alebo za 50 000sk. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ak sa mozem pripojit, tak my by sme chceli robit pridtavbu rod.domu a hruba stavbz bez okien a dveri nad vyjde 2mil :-( a to sme si dali robit ponuky cez firmy a zibnostnikov..bohuzial zvojpomocne nemozme :( tak vam vsetkum blahozelam ak to mate za lacnejsid .fakt v dobrom zavidim..
Odpovědět
My sme zacali stavat minuly rok na jar, este to nieje rok. mame hrubu stavbu, okna farebne, garaz na pohon, vodu, odpad- plus vstavane geberity, elektriku, zateplene sklenou vatou, skridlu mame najdrahsiu skoro -glazuru z tondachu. Kurenie podlahove dole plus hore radiatori vypocitali 200 000. krb uz mame kupeny len ho postavit, vyjde asi 65 000 i s prieduchymi. este nam ostane na sadrokarton a omietky. brali mse si hypoteku 1500000, ale zaklady a deku sme robili za svoje nasetrene peniaze. Mame dvojposchodovy-prizemie a podkrovie, rozmery 17x10,5, to je i s garazou. staviame svojpomocne plus firma nam robila strechu, vodu a odpad a kurenie, elelktriku. Podla mna take 2 mil. je rozpozpocet na normalny dom.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?