Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
Já reagovala na hlášku Boxe, to tys vymyslela ještě něco "třetího"... Z toho usuzuji, že si nevystačíš se dvěmi věcmi, ty musíš vymyslet ještě třetí! ;-) Takže jsme konečně došli k závěru, že kdybys měla prachy, tak jdeš od něčeho lepšího a kvalitnějšího... To je přesně to, co tu prezentovala Dai. ;-)
Odpovědět
tato debata to je mlatenie prazdnej slamy :-N
Odpovědět
Nevím, jak vypadá prázdná sláma... :-N A už vůbec nevím, jak se mlátí... :-N
Odpovědět
Ja som veľmi dobre pochopila čo lexinka tým myslela. A to je len jej šikovnosť že sa vie v danej veci vynájsť a vie z toho vyťažiť aj tretiu vec? No nie?
Odpovědět
Já to taky velmi dobře pochopila, zase tak nechápavá nejsem... ;-) Pochopila jsem, že se za svou skromnost jen schovává, ale ve skutečnosti je stejná, jako většina ostatních "typu Dai". Že by si taky koupila něco dražšího, kdyby na to měla. Kdyby byla tak skromná jak o sobě vykládá, tak zůstane u trabanta... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Zbytocnych x prispeckov, az sa v tom clovek straca, a riesia len to kto na co ma a co ak by mal. Tema je Rozpocet 1.5 mil - a myslim si ze vhodnejsie by bolo tu pisat, kto to ako dosiahol, pri akych rozmeroch, materiale, co si robil sam a co nie a skor sem uviest nejake rady ako eliminovat naklady - samozrejme ze aj ten co ma rozpocet 3 mil, nebude proti ak sa mu podari na niecom usetrit. Inak je to naozaj mlatenie prazdnej slamy.
Odpovědět
no ale tu sa niektori snazia nie diskutovat, ale tocit stale o "nicom". neviem, preco sa tu toci stale okolo toho co by bolo keby... ja som spokojna s tym, co mam a neriesim co by bolo, keby som mala viac penazi. ale co je viac? niekomu nie je dost ani miliony na beznom ucte a zlata visa... takze "taketo" reci su mlatenie prazdnej slamy. moja reakcia bola nazornym prikladom toho, ako sa veci daju urobit a ze nie su len cierne alebo biele. ale sikovny clovek urobi veci dobre, kvalitne a za rozumnu cenu.
Odpovědět
alcar nehodnot ludi, ktorych absolutne nepoznas. a marek ma pravdu - drz sa konecne temy!
Odpovědět
Ale alcar. Rozoberáme tu domy a nie povahové vlastnosti lexinky. Ani ju nepoznáš ako môžeš tvrdiť že nie je skromná? Ja to už trápne. Ste tu s Dai aby ste provokovali a hľadali tu skromných a náročných ľudí?
Odpovědět
...sledujem vašu diskusiu a dobre mi stúpa krvný tlak pri čítaní všetkých odpovedí od alcar... ]-(
Odpovědět
Stejně tak stoupal tlak i mě, když se tu všichni naváželi do Dai... ;-) Ale bavte se tu... Já zavčasu odcházím, než mě tu virtuálně ukamenujete... :-D
Odpovědět
Keď ťa to tak vytáčalo, tak to znamená že ste úplne rovnaké! Obidve s Dai. Ale ukameňovať ťa tu hádam nikto nechcel !
Odpovědět
Článek se načítá
tiez mi to pripada, akoby alcar a dai boli jedna a ta ista osoba...
Odpovědět
...na čo sa otvára diskusia rozpočet do 1.500 000,- keď sa to tu v priebehu pár dní mení na klebetný krúžok??? Veď hodťe do éteru nejaké rady a postrehy a nie robiť tu preteky kto na čo má a na čo nie a navzájom sa tu zhadzovať!!!! :-x :-S
Odpovědět
snaha bola, ale medzicasom sa to zvrtlo na kurin :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
tym som nechcela nikoho urazit baby, vazne. len som chcela trochu odlahcit situaciu ;-) :-) 8-)
Odpovědět
...to isté som chcela aj ja napísať, ale sa mi to zdalo dosť tvrdé... :-D
Odpovědět
No veď ohľadom témy domu do 1, 5 mil. sa tu už dobre dávno nepísalo. Teda niečo rozumné a k téme. Inak ahoj lenullkal. Navštívila si nás aj tu? :-)
Odpovědět
Ó, to máš 100% pravdu nyli...no zašla som si urobiť nervy...ale asi pôjdem naspäť na koníka... :-D
Odpovědět
...tam nemám nervy... :-D :-N
Odpovědět
No to ti verím. Keď som si čítala vašu diskusiu, tak ju máte aspon k téme. Veru ty nepotrebuješ teraz nervy. Len choď do koníka. Asi aj ja zmením tému, lebo je to tu hrozné.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky sem tam pročítám Vaši diskuzi ...také mě dost zajímá, zda se domeček posatvit dá , či ne :-) .... my chceme začít stavět nepozději příští rok na jaře máme vizi rozpočtu cca 2 200 000, ale to je maximum, co bychom chtěli dát, "čím méně, tím lépe" tak uvidíme, jaká bude vlastní zkušenost.... Jiank si osobně myslím, že také není vše jen černé a bílé a že každý materiál má své klady a zápory, a že ne zákonitě ten drahá je vždy ten nejlepší...myslím, že se často platí také za značku, jako u všeho osatního.... Také bez urážky si myslím že domek na zeleném paloučku za 5 mil. umí postavit každej, to není umění ..... 8-) Ani já netoužím po nejluxusnějších a trendy materiálech, nesním o nejvýkonnějších a nejlepších spotřebičích....protože chci v domečku žít, žít tam se svojí rodinou a hlavně s dětmi, takže nemínim pořád trnout, kde mi co drahého pokreslí,poškrábou nebo je omezovat v tom, kde si smějí hrát a kde ne.... Na čem si dáme opravdu hoooodně záležet bude hydroizolace spodní stavby a přerušení tepelných mostu a střecha pod kterou nepoteče (ale to je spíš o provedení jak o materiálu), taky hledáme nějaké rozumné řešení kombinace zateplení a vytápění domu....vždy nějaké náklady budou, myslím, že žádný provoz není zadarmo... o tom zda je takový nebo makový materiál horší nebo lepší moc nepolemizuju , rozhodující je pro mě určitá kvalita z rozumné peníze, systémy, které se prodávají na trhu, musí splňovat normy a předpisy, takže z těchto budu vybírat ..... a v neposlední řadě si nemyslím, že když postavím dum z nej cihel ta mi vydrží 150 let, budu ráda, když v něm nějak dožijem a konec koncu pak ať si s tím děti dělají cochtějí :-D 8-) o každý dum se musí starat a udržovat a podle toho vypadá, to vydržely i domky uplácaný z vepřoivic, když se o ně někdo staral, bez zateplení a s dřevěnými okny, když se projedete po venkově, ještě spousta lidí v nich žije... chtěla bych se zeptat pisálku ze slovenska, zda u Vás ted musíte mít k projektu i energetický prukaz budovy???
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte...dnes som sa nariklad odzvedela ze sa da vela usetrit na kureni a aj na zakladoch. Takze zaklady vraj staci robit len 40 cm do hlbky a do sirky, len v rohoch domu zapustit hlbsie asi 90cm. Usetri sa kopec betonu. Spodna platna vraj staci hruba 10cm. Poculi ste uz o tom? No a napriklad, co sa tyka kurenia tak vrajze sa oplati dat si urobit projekt od odbornika, vraj to vyjde na nejakych 5000 sk, a potom si kupit material a podla projektu si natahat kurenie sam, kto je trosku sikovnejsi... Lebo kurenari vraj beru nehorazne prachy za robotu...aj ked urcite na to GRO bude musiet kurenar prist osobne, ale vela sa da vraj spravit aj bez neho.... takze dufam ze na tom nieco pravdy bude.
Odpovědět
Profilova fotka
janickabez...nam tu energeticku hospodarnost budovy vypracoval projektant aj s peciatkou, ale napr mojmu susdeovi to nedal a msuel si to zhanat dodatocne, ale myslim ze k stavebnemu povoleniu to treba a potoom aj ku kolaudacii. takze neviem presne
Odpovědět
Profilova fotka
no my to ted od 1.1.09 musíme mít ke každé novostavbě či větší rekonstrukci, ano mělo by to být součástí projektové dokumentace, tak mě jen zajímalo jak je to na slovensku 8-) no myslím, že to není až tak uplně pravda, základy se dělají do hloubky cca 80 -100cm, tj do nezámrzné hloubky a po celé své délce...a spodná platna (to je jako deska, nebo ?? nerozumím výrazu) Nezámrznou hloubkou označujeme takovou hloubku pod povrchem, o které bezpečně víme, že v ní zemina již nepromrzne. U základů na úrovni upraveného terénu je nezámrzná hloubka stanovena podle druhu zeminy takto: u běžných základových půd (hlinitopísčité a písčitohlinité) na 800 mm u jílovitohlinitých půd na 1000 mm u smrštivých jílů na 1400 mm Pokud jsou základy až pod úrovní podzemního podlaží, bude postačovat hloubka založení okolo 600 mm. Pokud statický výpočet stanový hloubku větší, musíme se mu podřídit a navrhnout hloubku větší.
Odpovědět
my sme sa na zakladoch snazili nesetrit. je to jedna z casti domu, ktore ani dodatocne neopravime alebo nezlepsime. no a v starom dome sme mali odfusovane zaklady a prejavilo sa to ako na statike, tak aj na vlhnuti domu. chceli sme napr. nadstavovat povodne namiesto stavby noveho domu, ale by sme museli robit betonovu pilotaz pod zaklady, lebo by to tieto povodne neuniesli. a tomu sme sa snazili vyhnut, takze sme zaklady na nsom noovom domceku urobili poriadne. kopali sme 90cm do hlbky (kedze pozemok je mierne do svahu na najnizsom mieste a na najvyssom boli cca 110cm v zemi) a 50 cm siroke v zemi. nad zemou sme davali salovacie tvarnice, tie su tusim 40cm siroke. spajali sme rohy zelezom a celkovo sme davali do zakladov dost zeleza. jedine na com sme sa snazili usetrit, bola praca. vykop nam robil znamy tusim to bolo 3tisicky - este v minulom roku. robili sme ich svojpomocne a tiez sme si na betonarke vybavili zlavu na beton + neratali dopravu domiesavacmi, beton pumpu a podobne. dokopy nas zaklady vysli na cca 180 tisic - bez izolacii. len beton bol okolo 58kubikov a platili sme asi 100 tisic. hrubka spodnej platne bola 10cm.
Odpovědět
Profilova fotka
veru, aj ja si myslim, ze na zakladoch by s asetrit nemalo...napokon su to zaklady, a ako uz bolo spomenute, ak tie sa odflaknu, uz oprava je nakladnejsia, a ci vobec je mozna :-N A kurenie, no neviem, neviem, ci by som sa do toho pustila, aj ked moj bratcek, ktory nam vlastne domcurik stavia, je neskutocne zrucny, spravi vsetko, ale toto (mame podlahove teplovodne kurenie), veru, aj on sam povedal, ze to musime mat pod odbornym dozorom. A tak sme aj robili, zavolali sme si kurenara, a bratcek, manzelik a ostatni asistovali...tak je to mozne, na tom sa naozaj usetrit da...ale sami robit, to ee..... Su veci,do ktorych by som sa neodborne nepustala.....A ani by som nepustila nikoho k tomuto cinu :-D
Odpovědět
Jasné že môžete začať, samozrejme svojpomoc + rodičia, a kým miniete ten 1,5milion tak jeden milion ešte zarobíte a o tri roky bude dom aj s altankom
Odpovědět
Profilova fotka
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :-) Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :-D ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :-D potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :-S Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :-D no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :-D som z toho bola uplne sfetovana :-D no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu ;-) ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :-N (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :-D . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :-D bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :-D . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :-D . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala. Idem kojit - dokoncim neskor ;-)
Odpovědět
Konečně někdo, kdo přesně ví co chce! :-) Ene, jen tak dál, je vidět, že to máš všechno krásně pod palcem. Přeji, ať vše vyjde a ať už konečně kopnete... ;-) A přijď za námi někdy do diskuze (dokončení o vánocích), aspoň nám poreferuješ, jak jste daleko. (Já nebudu šťourat :-( :-D) .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?