Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
Profilova fotka
gregu, trochus přestřelil, karla opravdu není z těch, co nosí "jenom" papíry, ale ona se určitě obhájí sama :-D
Odpovědět
Celkom som túto vašu diskusiu ku koncu nepochopila. Myslela som, že je určená na to, aby sme sa niečo dozvedeli a navzájom si poradili, nechápem, prečo si tu niekto silou mocou chce presadiť, že je najmúdrejší. Ja som bola naozaj veľmi zvedavá, či niekto postavil dom za 1,5mil a či je to naozaj možné, ale tu si asi niekto potrebuje liečiť svoje komplexy. Je to naozaj smutné
Odpovědět
spaagetka Hej.? Vies nema rad ludi ktory sa robia viac ako ostatny ... Urazila ma prva bez toho aby si ju pred tym akokolvek oslovyl... To len k tomu prestreleniu ... Predsa jej to az tak nebude vadit od amatera ... prajem krasny den dievcata
Odpovědět
Profilova fotka
Greghouse, nič v zlom, ale oslovyť, postavyť...nebije ti tam dačo do očí? :-N
Odpovědět
jachin DAKUJEM Hroza ze?
Odpovědět
jachim... neviem .. myslel som ze toto je tema staviame ...nie jazykove okienko ... krasny den
Odpovědět
Profilova fotka
Jasné že je, ale niektoré veci si nemôžeš nevšimnúť...hoci ypsilon je neviem ako pekné písmeno, nie všade pasuje...
Odpovědět
No, prostě i podle pravopisu jde leccos poznat, že? ;-) Stanislavo, letos jsme dostavěli (soukromě, práci a soukromí se snažím co nejvíc oddělovat) rodinný domek do 2,5 mil. Kč včetně veškerého zařízení. Ale není to teda bungalov, je to třípodlažní dům, a to včetně kompletního podsklepení. A i ve sklepech máme dlažbu a vytápění radiátory (všude jinde podlahové topení). Jenom sklepy nás vyšly něco přes 1/2 mil. Kč. Stavěli jsme samozřejmě svépomocí, jinak bychom se do té částky nevešli. Myslím, že jednopodlažní bungalov by se do 1,5 mil. Kč postavit dal. S materiálem je to různé, některý podražil, ale některý šel cenově o něco dolů a je na místě využívat aktuální akční nabídky firem. Nezdá se to, ale jde na tom ušetřit opravdu hodně. Ale šetřit tak, aby jste stavěli na nesourodém betonu, který je základem celé stavby, to je opravdu nesmysl.
Odpovědět
Profilova fotka
karla asi tak ;-) ( k prvej vete)
Odpovědět
Jachin, podle alba máš o bydlení krásné představy. Přeju ti, abys nemusela moc slevovat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Predstavy sú krásne, len niekedy to nestačí, ale vďaka ;-)
Odpovědět
Karla, my máme čerstvo postavený nový bungalov, časť sme si robili svojpomocne a časť sme nechali na firmu, nie sme od všetkého majstri, takže napr.strechu, sadrokartóny, omietky nám robili profíci, ostatné vypomohli známi od iného fachu, ale aspoň lacnejšie. Teda vyšiel omnoho viac ako 1,5 mil, ale to nie je podstatné. Chceme stavať ešte jeden dom, tak ma naozaj táto téma zaujala a vážne ma mrzí, že niekto ženy podceňuje. Neviem, prečo by žena nemohla robiť aj niečo, čo pôvodne robili len chlapi. Ja som tiež vybavila skoro všetko na stavbu, nakoľko manžel musí zarábať, aby bolo začo stavať a vôbec sa za to nehambím, veľa som sa pri tom naučila, ale nikomu nevnucujem svoje názory, ako napr. Greg a dom nám zatiaľ na hlavu nespadol. Ak chce Greg stavať miešačkou, tak nech mieša -možno ušetrí, my baby si zavoláme domiešavač a máme domiešané co by dub. A máš pravdu, že treba šetriť, ale treba si naozaj rozmyslieť na čom.
Odpovědět
Článek se načítá
Stanislavo, já jsem všechno rozhodování kolem stavby našeho domku nechala na maželovi. Občas jsem řekla svůj názor, pokud se zeptal, ale vzhledem ke své práci mi to přišlo nefér se mu do toho plést (teď mám od práce pauzu :-) , čekáme miminko a Dr. mě nechala doma, protože jsem už starší, a těhotenství a běhání po stavbách, lození po žebříkách a tak podobně nejde moc dohromady :-D ). Znám spoustu žen, které jsou odbornicemi ve stavebním oboru. Právě oba projekty, na kterých jsem pracovala, vedly ženy, muži tam dělali stavbyvedoucí, řemeslníky a zedníky. ...ale taky si nemyslím, že tyhle ženy nahlíží sem na koníka, anebo že by braly vážně názory, jaké má např. Greghouse. Podobným mužům ty ženy běžně šéfují a jeho amatérké názory je absolutně neovlivní. No, a ty, které by ovlivnit mohl, tak takové zase na svých stavbách naštěstí o materiálech nerozhodují. Ty máš už zkušenosti se stavbou a víš své, takže si tady stejně každý můžeme psát, co chceme, vlastní názor na stavbu máš. Při vlastní stavbě se člověk hodně naučí. Jachin, ale ty představy jsou důležité už proto, aby do toho člověk vůbec šel.
Odpovědět
presne tak dievcence ....nepodarene ...
Odpovědět
Greg, ty si zlatý... my nie sme nepodarené... ale podarené.... :-D ...aspoň tak to povedal môj manžel... ;-) Inak držím všetkým palčeky, aby ste čo najskôr a čo najlacnejšie dostavali a mohli v kľude a pohodičke bývať vo svojich vysnívaných domčekoch. Je to naozaj na nezaplatenie
Odpovědět
Stanislavo, musím souhlasit. :-D Po všech stranách "nepodarené" jsou tu jen Greghouseovy příspěvky. :-D A máš pravdu. Z paneláku do domku jsme se stěhovali teď na jaře a je to paráda. Taky to všem přeju.
Odpovědět
pozor.. karla je silny super.... Pozor pozor ... pozor ... rozmaha sa tu amaterizmus z mojej strany .... neeeee
Odpovědět
Mam taky pocit ze sa nam tu ta debata najako strhla :-) my dufame ze sa nam podari dokoncit a nastahovat sa este tento rok a mozo sa mestime aj do 1,5 mil.
Odpovědět
Ahojte, moj velmi dobry kamarat stavia svojpomocne dom - sice mensi, ale dvojpodlazny, hore tri izby. Stavia ho sam s pomocou rodiny a kamaratov (zrucni, niektori su aj profesionali), takze na praci usetril. Uz je takmer pred dokoncenim a zarucene ho to vyjde do 1,5 miliona. Sice povodne predpokladal 1,3, ale bude to o nieco viac... Teda ak sa chce, a ak mate dobru rodinu a kamaratov, co sa v tom vyznaju, otca co tiez postavil dom, zhanate rozne zlavy na material, a hlavne ak sa nebojite roboty, tak neviem preco by sa to nedalo spravit do 1,5 miliona... Na dedinach sa bezne stavia aj betoniuje svojpomocne, ziadne firmy...
Odpovědět
Patricia .. Robil som takisto viem o com hovoris teda pises ... a ver mi poznam kazdu lopatu a kvader... kazde zrnko lepidla ... Mne pomahali tiez takyto ludia a vobec si o nich nemyslim ze su amatery ...nejeden dom uz od nich stoji a nie prvy rok ani piaty rok...
Odpovědět
Já myslím, že není reálné postavit dům za milion a půl...Samozřejmě záleží na požadavcích, ale myslím, že ani když ten dům bude stavěn zcela svépomocí, tak to není možné... Nevím no, přiznávám, že my máme celkem náročný požadavky, proto mi ta cena přijde nereálná, ale znám lidi, co staví menší dům tak max. 4+1, nejsou nijak nároční, mají jednu garáž a vše jednoduše řešené a cena 2,7 milionu... :-| Jestli někdo dokáže posatvit za 1,5 mega dům, tak bych ten dům chtěla vidět, hoďte sem kdyžtak odkaz díky... ;-)
Odpovědět
Ivett ja som si takmer vsetko robil sam a uz teraz viem ze do 1,5 mil sa nevmestim .... Asi to prekrocim pocitam o 150 tis..
Odpovědět
Profilova fotka
chci se trošku zastat greghouse, Karla ho zbytečně tvrdě napadla, ale pravda je na obou stranách neviděla bych to tak tragicky s kvalitou betonu míchaného svépomocně.... i v betonárce zvládnou namíchat beton tak na rozhrabání slepicema, ale na tom co Karla napsala je taky hodně pravdy. Spíš bych to viděla tak, že míchat si sám beton na základovou desku je blbost hlavně z hlediska času a práce, to samé platí o větších podlahách. Ale namíchat beton na cokoliv není zas takovej problém, chce to jen myslet, znát základy chemie a fyziky a odpustit si lidovou tvořivost. Já zažila oboje tj. svépomocný míchání i zpracovávání betonu z betonárky, u míchačky jsem si prostála s lopatou v ruce spoustu hodin a na korozi betonu jsem dokonce psala i diplomku a nevidím to zas tak jednoznačně. Jinak my děláme kompletní rekonstrukci domu svépomocí, což je rozsahem skoro jako postavit nový a počítám, že nás bude komplet rekonstrukce stát tak 1,2-1,3 mil. Ale moc se neomezujeme v materiálech a zachováme třeba vnitřní dveře a schodiště a to tak 200 tis. Postavit do 1,5 mil se asi dá, ale odnese to hodně hrubě standart domu, což nemusí být na škodu např. podlaha z broušených a lakovaných OSB desek se mi vysloveně líbí a řadila bych ji hned za masivní dřevěný palubky a takových příkladů je hodně.
Odpovědět
Mne je to v podstate jedno co si pise ten clovek o mne. Nepozna ma a ci je mozne cloveka sudit podla pravopisu to neviem. Mozno hej ... no potom co si moze zasa mysliet clovek o tom ktory sudi ludi na zaklade pravopisnych chyb. Podstatne je ze som nieco dokazal pre moju rodinu a nic ine ma ani nezaujima. Nie som "karierista" ktory si dobija ego na malickostiach pretoze doma a v praci to zrejme nemoze robit. Taky clovek ma nerozhodi ... NEMA NA TO .....
Odpovědět
greg, tak i to smekám, že překročíš jen o 150tis...můžu vědět jak velký je ten dům?
Odpovědět
pozri sa na net je to od prodom bungalow 59. To bude asi lepsie to vidiet...
Odpovědět
aha, tak není zas tak malý, jak jsem při té ceně předpokládala, tak to jsi dobrý, že se vlezeš do té ceny, a to máš i s interiérama? komplet všechno?
Odpovědět
hej .. komplet ... V izbach bude dlazkoviva 29 mmm zo smreka a v obyvacke bude plavajuca . Je tam aj krb + by mal vyst s toho i plot ..
Odpovědět
hm, tak to seš dobrej...
Odpovědět
Horsie je to zo zdravym ... Cloveka i ked je mlady boli vsetko
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?