Kontrola kupni smlouvy

Prodavam RD a kupujici nechal sveho advokata vystavit uschovni i kupni smlouvu, kdy penize z hypa banka preposle do uschovy u tohoto advokata. Myslite,ze je dobre nechat hl.Kupni smlouvu si zkontrolovat svym advokatem? Vase zkusenosti?
Odpovědět
@catle tak prodáváte dům za pár milionů, tak určitě utratte par tisíc za kvalitního právníka. Na tohle by jste se neměl ani ptát a nic nepodepisovat bez svého právníka.
Odpovědět
Určitě si ty smlouvy nechte zkontrolovat právníkem, stačí malá nepřesnost - ať již úmyslná, nebo prostě vzniklá omylem a můžete mít problém. Zde se opravdu nevyplatí šetřit.
Odpovědět
Profilova fotka
@catle Já bych si primárně nenechal poslat peníze do advokátní nebo notářské úschovy. Když už úschova tak bankovní. A nebo nejraději přímo na váš účet po vložení návrhu na vklad na katastru. Jinak ostatní mají pravdu. Šetřit se má někde jinde. A né na právních službách.
Odpovědět
@kossakowski1980 já bych tedy důvěřoval nejvíce ze všech notářské úschově, pak bankovní a v poslední řadě nějaké advokátní kanceláři. Notář je ze státu pojištěn, banka také, advokátní kancelář je vyšší riziko.
Odpovědět
Profilova fotka
@rumcajk Ani na jedno z uváděných pojištění se nevztahuje na zpronevěru ze strany advokátka nebo notáře. Viz judikatura Nejvyššího soudu.
Odpovědět
Kdysi jsem si to vyhodnocoval a nejbezpečnější mi vyšla BANKOVNÍ úschova, přičemž to umělo jen pár bank a nejlépe (a za dobré peníze) to bylo u KB. Zkontrolovat smlouvu právníkem ? Záleží na Vaší právní gramotnosti. Každopádně určitě bych automaticky nepřijal smlouvu (resp. návrh smlouvy protistrany), může být nevyvážená (jednostranná) a odpřipomínkoval bych.
Odpovědět
Profilova fotka
Přeji dobrý den, absolutní souhlas, jde o několika miliónovou transakci, takže jednorázová položka ve výši 3.000 Kč-5.000Kč spočívající v nákladu za právní služby rozhodně stojí za to! Strana prodávající může velmi chytře ve smlouvě ošetřit něco, co Vás v budoucnu může poškodit a proti čemu se např. nebude možné odvolat... Přesně tohle jsou důvody, proč se vyplatí mít právní názor Vašeho právního zástupce. Z pohledu bank je úschova advokáta, notáře či banky ve stejné míře "bezpečnosti". Pokud budeme chtít spekulovat, pak můžeme říct, že banka krachne.. a co pak? Pojištění vkladu? Super, a co když to byl vklad nad 100tis. EUR? Skutečně si nemůžeme myslet, že advokát pro "pár" milionů zpronevěří prostředky a uprchne někde na "banánové" ostrovy... Ano, tohle se již stalo, ale šlo o advokátní úschovy přesahující více než 100mil. Kč.. taky je to už řadu let zpět a částka lze aktuálně vnímat různě.. V bance se jen připravte na delší proces, jelikož zpravidla přepážkový pracovník z tohoto omdlí, jelikož úschovu možná bude tvořit prvně za svou kariéru.. Ať Vám vše dobře dopadne. Aleš K.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?