Kupní smlouva spolu s věcným břemenem (služebnost cesty)

Profilova fotka
Zdravím zkušenější 🙂 Mám takový dotaz, snad mi tu někdo poradí. Momentálně jsme ve fázi vyřizování hypotéky na výstavbu RD (čekáme na odhad). Manželovo známý má k prodeji 4 pozemky, jeden z nich se chystáme koupit. Bude to areál 4 rodinných domů s vlastním společným vjezdem (neveřejná účelová komunikace) přes pojezdovou bránu. Teď o co mi jde 🙂 Příjezdová cesta bude pořád původního majitele (známý). Ale jsme domluvený, že si sepíšeme něco o služebnosti cesty. Ale vůbec nevíme jak to sepsat, jestli si to můžeme napsat rovnou do kupní smlouvy nebo napsat smlouvu zvlášť? Nebo jak to vůbec funguje? Jsme zatím první, kdo tam pozemek kupuje a s tímhle vůbec nemáme zkušenosti. Kupní smlouvu máme sepsanou od právníka, ale banka po nás chce vyřešit právě tu příjezdovou cestu i v rámci odhadu. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo nějaký vzor, který bysme mohli použít? Budu všem moc vděčná 🙂 Děkuju.
Odpovědět
Profilova fotka
Lze napsat do kupní smlouvy, lze i samostatně. Doporučuji nechat napsat právníkem 😉
Odpovědět
Zdravím, služebnost si dejte už do kupní smlouvy pozemku jinak by jste musela platit dvakrát vklad do katastru který je od nového roku 2000kč. Sám jsem to dělal na konci roku 2019 tak Vám mohu kdyžtak večer poslat odstavec ze smlouvy do soukromé zprávy.
Odpovědět
Profilova fotka
@lipsak To budete moc hodný 🙂 Já si právě myslela, že bude lepší to dát rovnou do kupní smlouvy, už kvůli navýšenému poplatku. Děkuji 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?