Pojistka RD

Profilova fotka
Zdravím, chtěl jsem se zeptat zda všeobecně přepojištujete RD v průběhu třeba fixačního období a to samozřejmě směrem nahoru. Třeba loni jsem refinancoval. Odhad ve 2020 vyšel úplně super, k tomu nová pojistka. Ale ve 2022 je situace úplně, ale úplně jiná a vše je xxy dražší a novostavby se prodávají o 20-25 % výše než mě vyšel odhad ve 2020. Tak přemýšlím jakým způsobem nastavit pojistku, abych byl ochráněn a zase neměl úplně nesmyslně vysoko nastavené limity.
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 Pojistná částka se obvykle dá bez problémů upravit i v průběhu pojistného období, takže stačí si jen stanovit pojistnou částku a požádat o změnu smlouvy. Můžete to měnit každý rok, obvykle to stačí jednou za 2 až 3 roky.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba Děkuji za odpověď. Smlouvu jsem v minulosti měnil jak říkáte, ale současný vývoj na trhu s nemovitostmi a problém s materiály mění hodnoty nemovitosti rychleji než běžná inflace.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, prepojistujeme na aktuální hodnotu nemovitosti tak, aby nemovitost nebyla podpojistena. Páč za podpojistenost nemovitosti pojišťovny krátí pojistné plnění o tolik %, o kolik bylo podpojisteno. Za posledních 6 let jsme měnili myslím 3* nebo 4*.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?