Výpověd z podnájmu (z podnájemní smlouvy) - ze strany podnájemce?

Jaká je ze zákona výpovědní doba u podnájmu (nikoliv nájmu!), u podnájemní smlouvy a to ze strany mě jako podnájemce (ne majitele bytu). Když mi bydlení v bytě nebude vyhovovat u podnájmu dokdy mohu ze zákona odejít (potřeboval bych co nejdříve). Vím že majitel m§že podnájem ukončit prakticky okamžitě, jak je to ale u podnájemce? Děkuji (prosím nepište mi blbosti at se podívám do smlouvy atd., nejsem idiot :-), žádnou smlouvu nemám, jenom je pár bytů co se mi líbí ale některé z nich jsou jen podnájem, tam mě zajímá jestli je zákona nějaká lhůta pro ukončení podnájmu ze strany mě, podnájemce, nebo nic takového není a záleží jen co is dáme do smlouvy) Je tam z
Odpovědět
Profilova fotka
Podnájem je jednoduché ukončit, co jsem tak slyšel, tak stačí ukončit a odstěhovat se, nějaké výpovědní doby se tam myslím moc nedefinují, ale záleží co si dáte do smlouvy. Pronajímatel může taky ukončit hned.
Odpovědět
No já právě nevím jak to je... ale pochybuju že je to tak jednoduché.,.. vím že je jednoduchí ukončit podnájem ze strany majitele (prostě ukončí pronájem a tím pádem prakticky ihned končí i podnájem) a je to naprosto legální atd. i proto majitelé prý rádi používají podnájem (a ne jen standardní pronájem). Ale jak je o s ukončením podnájmu ze strany mě jako podnájemce který by tam bydlel to fakt nevím... Pochybuju že je to ak jednoduché... záleží co je ve smlouvě, ale mě jde spíše o to co říká zákon...? NEví to někdo? Já to najít na netu nemůžu... (vše mluví jen o ukončení ze strany majitele...)
Odpovědět
Profilova fotka
A proč se nepodíváte do občanského zákoníku? To přece není tak těžké, dát si do vyhledávání podnájem :-) https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?