Pračka Miele WWD120 WCS 8kg vs. AEG ProSteam L7FBE68SC - kterou?

Profilova fotka
Nemáte, prosím, někdo některou z těchto dvou praček? Nemůžu se rozhodnout kterou. AEG je o 6 tis. levnější a jistě kvalitní, ale dle recenzí má pár much (někdy nedokáže vyvážit prádlo a tudíž nevyždíme, na počátku hlásí jinou délku programu, než je pak skutečnost) atd. Na druhou stranu má 5 let záruku na vše a doživotní na motor. MIELE je všude vychváleno jako TOP, ale popravdě jsem moc recenzí skutečných uživatelů nenašla a na tento konkrétní model téměř vůbec žádné. Více než těch 20 tis., na které by mě vyšla Miele, investovat asi nechci. Stojí za to vzít tuhle nižší řadu nebo raději programově nadupanější AEG?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Já mám vyhlédnutou AEG L7FBE48SC, v porovnání s L7FBE68SC má lepší recenze a byla na heurece párkrát pračka roku tak jí dám za ty peníze šanci 🤩
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 na tu jsem taky koukala, ale tam, kde ji budu brát, nemají zrovna na tenhle model tu pětiletou záruku, tak to raději vezmu tu, co jsem psala, a měla by být za stejnou cenu jako jinde ta tvá.... rozdíl mezi nimi je jen v otáčkách, tahle má 1600, ta tvoje 1400, jinak jsou stejné
Odpovědět
Profilova fotka
Máme pět let Miele WMB 120 a jsem spokojená. Pere na rodinu s dvěma dětmi a psem v myslím nemalé zátěži, odpočinku se jí moc nedostane (látkové pleny, pracovní oblečení ze stavby, děti samé bláto a ještě jsem ten typ, který jede styl, co snese pračku, to se pere). Je bez vady a známek stárnutí. Dovnitř samozřejmě nevidím a jestli vydrží dalších patnáct let taky nevím, ale je tichá, objemna, dobře pere, programu má víc než potřebuji a nemá nic na co bych si musela postezovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj díky, až to budu Na podzim kupovat budu si to pamatovat a uvidíme na kterou seženu tu záruku, protože to je dobrý bonus 🙃
Odpovědět
Profilova fotka
@sviva koukala jsem na tu vaši a sice už se neprodává, ale je to asi ještě o level vyšší řada než tahle.... stála asi kolem 30, že?
Odpovědět
Máme do má Miele pračku (i sušičku a myčku) a neměnila bych za nic na světě, za ty peníze to stojí. Má voštinový buben a nemělo by to prádlo tolik trhat ( oproti Boschce, co jsme měli před tím, je to pravda). Co můžu vážně pochválit je jejich servis. Výjezd sice stojí min. tisícovku, ale všechny díly má už v dodávce na nic se nečeká. Napíchne přístroj na komp a hned ví kde je problém a ještě navíc, když se člověk zeptá, i zjistí kolik cyklů je ještě schopná vydržet. Jak říkám my už nic jiného domů nechceme 😉
Odpovědět
@dolve pochopil jsem správně, že doporučujete Miele, na kterou jste si už museli volat servis, který stál min. 1000Kč?
Odpovědět
@radim83 servis jsem musela volat kvůli vlastní blbosti, kdy se mi do myčky zasekla pecka a doputovala až do čerpadla. Moje blbost. A podruhé když po 12 letech odešla do věčných lovišť. Ano, šla by ještě opravit, ale ekonomicky se nám vyplatila koupit nová. Tu máme skoro 5 let bez oprav. A na pračku ani sušičku oprava ještě nebyla potřeba.
Odpovědět
Profilova fotka
@dolve a jakou řadu máte? Tazatelka zvažuje pračku ze 20 tis což je v podstatě jejich nejlevnější řada. Dík, ne že bych se v nich vyznala, ale ať si uděláme přehled 🙃. Já mám myčku Electrolux 10 let a 1x se měnilo čerpadlo za 1500,- a jinak nic. Stála asi 12 tis tenkrát a je extrémně tichá a skvěle myje. Pračka za 10 tis byla myslím buď taky Electrolux nebo dokonce Whirpool a vydržela bez opravy 14 let
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 nakonec jsem vybrala úplně jinou 😄 LG, tak snad nebudu litovat
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj držím palce, já už u pračky neexperimentuji, protože jsem v nouzi koupila dočasnou Beko a už nikdy víc... ted to ještě měsíc vydržím a jde do světa! my perem i 2 pračky denně chci komfort jakou přesně máš? juknu se 🙂 a sušička stojí vedle nebo přijde nad to?
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 dám ti info do alba, ať to tady neplevelíme 😉
Odpovědět
Článek se načítá
@tulda27 pracku máme W 664 Softtronic (tehdy cca 25tis.) Ona by ta myčka vydržela i déle ale běží u nás 2-3x denně (takže ten počet cyklů se rychleji vyčerpá)
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj s LG good luck :-( muj největší omyl posledních několika let.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina tak to mě mrzí, já mám od známých dobré reference.....co se ti vysypalo? Asi to záleží kus od kusu, já už bych zas nepořídila nic od Whirlpool (u nás konkrétně lednice) a přitom je spousta lidí chválí
Odpovědět
Profilova fotka
@dolve u nás taky hodně vařím hodně jíme, mě jde právě hlavně o to porovnání, ušetřím cca 10 tis a mám stejnou kvalitu... Ale uvidíme co se za těch 10 let změnilo
Odpovědět
Profilova fotka
@dolve mrkla jsem na tu pračku, je vrchem plněná tudíž menší a momentálně jí nahradila řada 667 za cca 33 tis to už jsou fakt 2 pračky (mám vyhlédnutout za 15 tis). Ale chápu věrnost značce, ségra taky má jen nejvyšší řadu Siemens a Mercedes. Já mám příjem na Electrolux, AEG a Hyundai 😁.
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj nevyspalo se nic, mám ji rok a i když není peněz nazbyt, tak fakt doufám, že se co nejdřív odebere do prackoveho nebe. Jsem strašně nespokojená s tím, jak funguje.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina a můžu vědět, co konkrétně vadí? A jakou přesně máte? Po roce se asi jen tak do nebe neodebere 😕
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina v čem ti nevyhovuje a co stála? Já udělala chybu s Beko ale tušila jsem to a cíleně jsme brali levnou pračku, do bytu se vešla jen malá a teď už chci konečně velikou. Je hlučná blbě rozpouští sypký prášek, kecá o čase a zdaleka nepera tak jako stará Electrolux (občas i něco zapere na to jsem nebyla zvyklá...)
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj @tulda27 Je toho více. Pračka se při ždímání hýbe a je hodně hlučná. To bych ji ale ještě odpustila. Nicméně v porovnání se starou prackou se do ní vejde méně prádla (a to se má naopak vejít o 1 kg víc). Ale z čeho kvetu je opakované vyhazování chyby UE a nevyzdimani prádla. Když jsem prala synovi povlečení a polštář, protože měl v noci nehodu, tak jsem nakonec musela obsah pračky rozdělit, dozdimat povlečení a polštář pak vůbec nevyzdimala, protože se prostě zasekne, jen si ho třeba hodinu prevaluje sem a tam - samostatně, s prihozenym prádlem, prostě nijak. Opravdu lituji nákupu, i délka programů je silně nekomfortní (jako kdo má dneska čas prát na 60 celé 4 hodiny?!). Jo a jobovka - tlačítko dětská pojistka nefunguje na to nejdůležitější - vypnout/zapnout tlačítko, takže když mi dítě v půlce programu pračku vypne, tak peru od začátku. 🤦🏻‍♀️ Je to LG F84J6TY0W a stála 11k.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina hm, tak to je blbý 😞 jsem zvědavá, jestli budu mít stejné zkušenosti....už jsem ji objednala, tak uvidíme
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina a jakou jsi měla předtím?
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj téměř 10 let AEG Lavamat, přesný typ už nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme AEG L7FBE48SC. Celkem 3 roky. Na ní je posazena ještě sušička. Zatím si ji moje paní chválí... A že pere fakt dost -4 velke děti z toho 3 holky.
Odpovědět
Profilova fotka
@fantomik tuhle si právě chválí hodně lidí v různých recenzích, i co se týče poměru cena/výkon tak doufám, že nebudu litovat, chci sušičku v setu kód z hlavy nevím, ale také si jí chválí takže za ty peníze do toho v září jdu (set 31 tis plus ten nástavec)
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj ty jsi na ní našla někde recenze? Já asi 3, kdežto na tu AEG jich jsou desítky a až na pro mě drobnosti kladné. To ždímání jsem neviděla, ale zas já to četla rychle a víc jsem řešila tu sušičku a tam psali že ne vždy je všechno suché, musí se najít správný program atd
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina hm tak to je fakt nepříjemné, já mám tu Beko malou polštáře jsem nezkoušela a čekám na tu velikou jak na smilování. Přeju ať se brzy rozbije ideálně v záruce 🙃
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 spíš jsem brala obecně recenze na podobné modely, pak jsem už hledala přesně podle parametrů, které jsem chtěla
Odpovědět
Profilova fotka
Mám pračku i sušičku Miele už čtvrtým rokem, zatím bez závady a servisu a jsem absolutne nadšená. Pracka je neskutečně ticha a co je úžasné, že absolutně mimořádně pere. Je z ni prádlo krásně čisté a vypere mi fleky od jídla a špíny. Nemusím nějaká zvlášť řešit predpirku, odstraňování skrv a namaceni. Nikdy bych neřekla, že to může být až takový rozdíl, ale když jsem na chalupě a peru v normální AEG starší, kterou tam máme, jsem vždy překvapená jaký je to rozdíl.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?