Kolaudace domu bez zkolaudované příjezdové cesty

Dobrý den, na fóru se mi podobné téma nepodařilo najít, zkusím tedy místní odborníky 🙂 Situace je taková - mám RD před zkolaudováním. Vše podle stavebního povolení, přípojky, hranice dům hotový, pozemek kompletně upravený. Prostě na bydlení 🙂 K pozemku vede obecní cesta (bývalá "polní" cesta), kde jsou veškeré sítě, kanalizace apod., tuto cestu jsme uvedli do "užívatelného" stavu - zpevněná a vyštěrkovaná, dovolující příjezd a obsluhu pozemku. Na našem pozemku máme též zpevněnou točnu dopovídající běžným požadavkům záchranných složek. Na stavební úřad jsme poslali žádost o vydání kolaudačního souhlasu. Vrátila se zamítavá odpověď s tím, že jsme nedoložili kolaudační souhlas na příjezdovou cestu a nebo doklad o předčasném užívání komunikace. Bohužel tenkrát si úřad tuto podmínku při stavebním povolení do dokumentů zadal (možná to bylo napadnutelné - nevím, byli jsme rádi, že můžeme stavět). Co se týká vybudování "plnohodnotné" komunikace - to je dle obce v nedohlednu, jsme v tomto místě momentálně jediní a do budoucna se tu bude stavět dále a obec nechce dělat novou cestu, dokud nebudou postaveny domy i na vedlejších pozemcích (To se může jednat o horizont klidně i 10 let, jedná se v současnosti o pole obdělávané místními zemědělci). Ještě bych doplnil, že v jiné části obce byla ulice cca 20 domů, které byly asi 10 let obsluhovány podobným typem zpevněné vyštěrkované cesty a domy zkolaudované byly... Dotaz zní - máme nějakou možnost kolaudace domu, aniž by byla cesta hotová? Podat nějaký požadavek na změnu podmínek či doložit něco jiného? Již mám objednaný termín k právníkovi, který by nám mohl poradit, ale ptám se ze zajímavosti předem i zde. Moc děkuji všem, kteří to dočetli až sem a mají k tomu co říct 🙂
Odpovědět
@highoctane Dříve než jsme mohli dostat stavební povolení na dům, bylo nutné vyřídit stavební povolení pro příjezdovou cestu což obnášelo projekt apod. Po dokončení stavby domu jsem zažádal o předčasné užívání cesty, které jsme dostali na 2 roky a poté je nutné dodělat finální povrch a zkolauvat.
Odpovědět
@highoctane Proč jste dával žádost o vydání kolaudačního souhlasu? Vy jste developer?
Odpovědět
@pepa89 Na cestu je projekt a stavebni povoleni, ale realizace je v nedohlednu i dle reakci obce. Vzdycky jen podaji zadost o prodlouzeni povoleni na cestu a to je vse... Jak vypadala cesta, kdyz jste zazadal o predcasne uzivani cesty vy? Musi toto urad povolit a nebo je to opet na vuli daneho urednika?
Odpovědět
@milanq nejsem developer, asi jsem to spatne napsal, zadali jsme o prideleni cisla popisneho a k tomj po nas chtel urad kolaudacni souhlas na cestu nebo predcasne uzivani cesty, coz nevim presne, jak si vylozit. Zda o toto lze zazadat i kdyz je cesta pouze zpevnena a ne dle porojektu udelana...
Odpovědět
@highoctane my máme tu příjezdovou cestu ve společném vlastnictví společně s dalšími majiteli. Cesta je jen vysypaná kamenivem (rozměry a skladba dle projektu). Museli jsme buď zkolaudovat nebo alespoň zažádat o předčasné užívání abychom mohli zkolaudovat dům. Asfalt zatím není a zatím asi dlouho nebude vzhledem k finanční situaci. Uvidíme jak dlouho nám budou tolerovat prodlužování kolaudace. Každopádně pokud u vás o to žádá obec, tak bude nejlépe se informovat tam. Co se týče mých zkušeností se stavebním úřadem, tak to bylo často stanovisko daného úředníka. K čemu měl jeden výhrady, tak druhý (kvůli dlouhodobé nemoci prvního) mi to bez problému schválil.
Odpovědět
@pepa89 dekuji za veskere info! Ale jakmile mate jednou dum uz zkolaudovany, tak to asi nelze nijak vzit zpet, ze ta cesta nebude za nejakou dobu hotová, je tak? Takze mate vlastne napul vyhrano, chapu-li to spravne...
Odpovědět
@highoctane jelikož nám byla stavba domu jedním ze sousedů zdržována skoro 2 roky, tak pro mě je to výhra, že bydlíme ve zkolaudovaném domě. Nezkolaudována příjezdová cesta mě zase tolik netrápí, ale více se dozvím, pokud mi přijde dopis z úřadu ohledně ukončení předčasného užívání. Bydlet mi zakázat nemůžou.
Odpovědět
U vas je to mozno trochu ine. My mame to iste akurat su okolo tej cesty uz 4 domy skolaudovane v poslednych rokoch. Na staveb. urade mi povedali ze to zalezi od starostu. Ze ak on nebude proti, tak ani stavebny urad to nenapadne. Takze treba mozno len zistit od starostu co je potrebne na to, aby mu to tak nevadilo... 😉
Odpovědět
@mucha999 naopak u nas starosta je pro a byl i na stevebnim urade se "primluvit", ale pani v tom ma jasno.
Odpovědět
@highoctane Zakon je na strane pani z uradu... Da sa dat preskumat prokuratorovi ako boli urobene rozhodnutia stavebneho uradu na tej druhej ulici ak je stav stale taky ze behaju po strku....
Odpovědět
@mucha999 Ale prosím Vás, kde jste na takovou blbost přišel?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?