Platnost stavebního povolení

Ahoj, jak dlouho platí stavební povolení na rodinný dům? A co je nutné znovu udělat pokud propadne? Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Nevím jak u novostaveb, ale já mám přímo ve stavebním povolení (ohlášce) na rekonstrukci napsáno něco takového: Stavba se musí zahájit do 2 let od vydání stavebního povolení. Po zahájení stavby stavební povolení nepozbývá platnosti.
Odpovědět
@runner333 A neexistuje něco jako přerušení?
Odpovědět
@veronikaka Jaky by byl duvod preruseni, Staci tzv. "kopnout do zeme" a mate zahajeno.
Odpovědět
@kopca89 U ohlasky se ma dokoncit do 2 let od vydani souhlasu. U povoleni se ma zahajit do 2 let od dne kdy rozhodnuti nabylo platnosti.
Odpovědět
@runner333 Mate to primo napsane v tom povoleni.
Odpovědět
Stavební povolení: Stavební povolení pozbývá platnosti, jestliže stavba nebyla zahájena do 2 let ode dne, kdy nabylo právní moci. Dobu platnosti stavebního povolení může stavební úřad prodloužit na odůvodněnou žádost stavebníka podanou před jejím uplynutím. Podáním žádosti se staví běh lhůty platnosti stavebního povolení. Ohlášení stavby: Souhlas s ohlášeným záměrem platí 2 roky ode dne jeho vydání. Dobu platnosti nelze prodloužit. Společné povolení: Společné povolení platí 2 roky ode dne nabytí právní moci, nestanoví-li stavební úřad v odůvodněných případech lhůtu delší, nejdéle však 5 let. Společné povolení pozbývá platnosti, jestliže stavba nebyla zahájena v době jeho platnosti. U obojího ale platí, že postačí, byla-li stavba ve stanovení lhůtě zahájena. A opravdu postačuje, že stačí kopnout do země. Ale pozor, musí to být výkop základů. Skrývka ornice se do toho nikdy nepočítá. Co se týká lhůty na dokončení stavby, tu stanoví stavební úřad a lze se s nimi dohodnout (alespoň obvykle to jde).
Odpovědět
A ještě jsem zapomněl na souhlas se společným záměrem (to je dohromady územní souhlas a ohlášení stavby): Společný souhlas platí po dobu 2 let ode dne jeho vydání. Nepozbývá však platnosti, pokud v této době bylo s ohlášeným stavebním záměrem započato.
Odpovědět
@milanq Aha, tak ten společný souhlas to bude asi přesně můj případ, schválně se na to doma pak podívám. Jaká je tam formulace toho povolení/souhlasu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?