Posunutí domu o 1,5 m až po rozhodnutí o povolení stavby

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost se změnou umístění domu ještě než se začne stavět, ale již po vyřízení povolení ze st. úřadu. Rozhodli jsme se na poslední chvíli posunout dům o 1,5 m blíže k sousedům, s tím, že to není v rozporu jak s územním rozhodnutím tak s ostatními zákony. Máme z každé strany domu k sousedů 3,5 metru. Jde mi o to, zda bychom to měli někomu nahlásit jako změnu nebo to neřešit a sepsat to až před ukončením stavby. Mohl by nám to někdo napadnout? Tento týden bychom dům již měli zaměřovat. Díky
Odpovědět
@andy.fandy Toto je zasadna zmena. Minimalne to bude chciet zmenu stavby pred dokoncenim, ktora pokial nie je schvalena stavebnym uradom, nemali by ste zapocat ziadne prace.
Odpovědět
Nám právě stavební dozor říkal, že nyní se to nahlašovat nemusí, stačí udělat změnu až na konci stavby tak nevíme. Neradi bychom, aby se v tom úřad nějak rýpal, kdybychom to nahlásili ještě před zahájením stavby. Projektant nám situační výkres již překreslil.
Odpovědět
@andy.fandy nejde o to kolik mate k plotu, ale jestli jste min.7m od sousedniho domu. Jak bych se zeptala urednika narovinu, aby s tim on i vy mel co nejmene prace. Takoveto zmeny musite hlasit predem....takze kdyz si nekoho nastvete, tak vas to muze stat spoustu penez a casu.....ale talk bych to resila ja, spousta lidi stavi uplne neco jineho a v klidu Jim to provide.
Odpovědět
bamak@ To jsme, sousedé mají dům ve vzdálenosti 10 m k plotu, takže mezi sebou máme kolem 13 metrů
Odpovědět
Moje zkušenost je taková, že čím víc se člověk snaží stavět poctivě, tom více mu někteří úředníci hází klacky pod nohy. Pokud to máte od stavebního dozoru písemně, tak do toho klidně jděte. Jen bych zašel za sousedy, vysvětlil jim situaci a požádal je o podpis na nový situační výkres.
Odpovědět
"s tím, že to není v rozporu jak s územním rozhodnutím tak s ostatními zákony"...tomuhle je třeba porozumět - a to tak, že územní rozhodnutí není zákon, ale rozhodnutí o umístění stavby. Kdyby byla pravda, že posunutí není v rozporu s územním rozhodnutím, tak ho jen vracíte do původní polohy. Předpokládám, že to tak není a tedy posun je v rozporu s územním rozhodnutím a je třeba to dát do souladu. Předem. Pokud vám TDI řekne, že stavět v rozporu s ÚR je v pořádku, pak zvažte, za co mu platíte. Mrkněte se sami do územního rozhodnutí - bude odkazovat na dokumentaci tak mrkněte není. je to řetězec dokumentů, co musí být v souladu. Změna umístění stavby není změna před dokončením, ale zásadní změna. Zkušenost a postoj k nesmysluplnosti poctivosti mám jiný, všude jsou lidé, i na úřadech a jsou vesměs vstřícní a je fajn mít klidné spaní.
Odpovědět
@tente84 plně souhlasím, pokud chce začít stavět, ať poslechne dozora. Moje zkušenost z úřady je naprosto otřesná, jednomu úředníkovi jsem dokonce na férovku chtěl dát přes držku. Jinak bude běhat další měsíce kolem papírů, mezitím zdražej stavební materiál a tak stále dokola.
Odpovědět
Jestli jste si 100% jisti, ze soused s tim v dobe dokonceni stavby nebude mit problem... Jinak ano, je to v rozporu s uzemnim rozhodnutim. A ano, zmena stavby pred dokoncenim se povoluje pred samotnym zapocetim stavebnich praci.
Odpovědět
Také dejte pozor na požárně bezpečnostní řešení. Může se stát, že požárni nebezpečí bude zasahovat na pozemek sousedů a oni s tímto musí souhlasit.
Odpovědět
@almichal Nekde pozaduje stavebni urad zridit u presahu pozarne nebezpecneho prostoru na sousedni pozemek vecne bremeno, protoze ta presahovana plocha souseduv pozemek muze znehodnotit.
Odpovědět
@utety má pravdu. Zbytek je tu opět velmi pofidérní. Předně, změna stavby před dokončením je třeba posunutí příčky, okna, atd. Něměly by se měnit nosné konstrukce a natož celý posouvat dům. Někdo tady navrhoval nechat si od TDI dát něco písemně... tento papír bude mít následně váhu použitého toaletního papíru. Pokud změníte umístění domu, tak budete muset znovu získat vyjádření ke stavbě všech úřadů, které pro vyjádření chtěly jako podklad koordinační situaci. No a hlavně. Řekl vám TDI, co vás čeká, když ten dům postavíte v rozporu s umístěním? Že vám ho v extrému SÚ neschválí k užívání? Nedostanete č.p. nepřihlásíte děti do školy, nebudete si moci změnit trvalé bydliště?
Odpovědět
Děkuji za vyjádření. Věc se má nyní tak, že jsme v kontaktu se stavebním úřadem, který nám řekl, že tato změna je dosti podstatná a musí se nahlašovat. Čeká nás opět kolečko podpisů od sousedů se souhlasem ke koordinační situaci + podat žádost o změnu před dokončením stavby na SÚ. Takže se stavba pozastavuje do doby, než se vyjádří kompetentní úřad + nějaké další dotčené orgány. Dozor by zasloužil nakopat do prdele, jelikož tuto situaci jsme mohli řešit mnohem dříve.
Odpovědět
Článek se načítá
@andy.fandy opravdu vam ten 1.5m stoji za nekolikamesicni zdrzeni? Pokud opravdu ano, porozhledla bych se i po novem dozoru...jestli bude takto resit vsechny problemy....
Odpovědět
Je dobře, že jste v kontaktu se stavebním úřadem. Jaká je to komunikace, jsou vstřícní nebo otřesní? Ať se daří a změna je ku prospěchu.
Odpovědět
@bamak 1,5 m nám dohromady udělá 3,5 m, což je pro nás podstatné. Osadili jsme dům do středu pozemku, takže je to pro nás praktičtější. Škoda jen, že to nenapadlo projektanta, když nám to kreslil, ale to už je další kapitola sama pro sebe. @utety Jak se to vezme. Jsou opatrní a nechtějí se do ničeho moc pouštět, než to bude opravdu odsouhlasené všemi. Řekli nám, že během příštího týdne nám dají vědět. Řeší také proč to řešíme na poslední chvíli a co nás k tomu vede atd., no - moc příjemný teda zrovna nejsou. Máme kladné vyjádření jak sousedů tak i obce. Teď je to bohužel jen na úřadech jak rychle se jim tato záležitost podaří vyřídit. Budeme tedy doufat, že to bude co nejrychleji. Děkuji, nezačíná nám ta stavba úplně nejlépe tak snad si to vybereme na začátku a pak bude klid.
Odpovědět
@andy.fandy sice vasim poctum nerozumim, ale to nevadi. Preju rychle uradovani. Me pomohlo volat na jednotlive instituce a poprosit o zrychlene vyjadreni, protoze uz se nasim domem zabyvali a maji to "nachystane"....vpodstate mi vsude vysli vstric.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?