Projektová dokumentace k ohlášení RD

Ahoj, prosím o zkušenosti, kdo z Vás měl k projektu pro ohlášení stavby následující části projektu. a) projektovou dokumentaci elektroinstalace, vnitřní rozvody v domě včetně hromosvodu, pokud bude instalován. b) projektovou dokumentaci vytápění. c) projektovou dokumentaci zdravotně-technické instalace. SÚ to požaduje, což chápu, protože to je ve vyhlášce č. 499/2006 Sb. S projektantem jsem se domluvil na vypracování projektu dle dané vyhlášky k ohlášení stavby, mám i uvedeno v cenové nabídce. Projektant mi tvrdí, že to pro RD nikdy za svou praxi nedělal a nikdy se nesetkal, že by to "u nich" SÚ požadoval. Je z jiného kraje. Díky!
Odpovědět
Výkresová část - umístění a uspořádání rozhodujících zařízení, strojů, základních mechanických komponentů, zdrojů energie apod.; základní vymezení prostoru na jejich umístění ve stavbě; základní přehledová schémata rozvodů a zařízení, základní technologická schémata; půdorysy páteřních potrubních a kabelových rozvodů v jednočárovém zobrazení, připojovací potrubní a kabelové rozvody ani koncové prvky se nezobrazují. Tolik zákon. Tedy žádné projektové dokumentace řemesel, jen umístění a hlavní trasy vedení. (např. radiátory, světla, rozvaděče, domovní plynovod, schematicky kanalizace a voda)..
Odpovědět
Ano, u nas je taky pozadovano vse, co po vas chteji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano u nás taky bylo požadováno vše co píšete
Odpovědět
@pepitocz Tak já mám jen v koordinační situaci zakresleno TČ, vodovodní a elektrickou přípojku s navedením do domu. Jinak v žádných dalších výkresech a řezech nemám naznačeno vnitřní vedení vody, kanalizace nebo elektřiny. Jediné, co mám je odvětrání radonu v základech. Na SÚ chtějí k vytápění i vedení teplovodního topení v místnostech, k vodě rozvody, odpady a ležatou kanalizaci v základech atd. Projektant tvrdí, že to jsou řemesla a SÚ, že to je standard dle vyhlášky. Jsem z Ústeckého kraje a projektant Brno venkov. puhelin a jandour díky za reakci.
Odpovědět
@mpavka Tak to na SU chtějí to, co jsem psal. Nejsou to projekty řemesel, ale ty rozvody by měly být součástí stavebního řešení a projektant by je měl doplnit.
Odpovědět
@mpavka A bude vam to kreslit alespon schematicky? Tzn. umisteni zdroju, zarizovacich predmetu, sanity, jejich propojeni, atd. Neni nutne delat rozvinute rezy a jine podrobnosti. Ale bude to zabudovane ve stavbe, takze se to stavby tyka. Zaroven se vam to bude hodit, abyste meli neco v ruce pro remeslniky, pokud vam projektant nebude delat provadecku.
Odpovědět
@mpavka Tak logicky pokud chcete projekt k ohlášce, musí se dát dle toho udělat ohláška. Slušný projektant by se rovnou se SÚ spojil, aby zjistil, kde je co třeba doplnit...
Odpovědět
@pepitocz projektant tvrdí, že to jsou řemesla, tak je nacenil a poslal jsem ho někam, protože to chce zaplatit. Objednal jsem si projekt k ohlášení a to očividně neudělal. Nebyl schopný se spojit s SÚ a domluvit se, co přesně chtějí, mě to řekli letmo a řekl jsem mu to, co je výše a tvrdí, že to jsou řemesla. Proto jsem platil projektanta a ten by měl vědět, co má projekt obsahovat...
Odpovědět
@puhelin nebude kreslit už nic, tvrdí, že to jsou řemesla. Kompletní zařízení domu mám v projektu (sanitu, nábytek, spotřebiče atd.), to překreslil od mého designéra, mám kompletní návrh. Já ty řemesla ani nepotřebuji, zařídím si to vše sám, mám na realizaci prověřené známé, co se tím živí.
Odpovědět
@bayt Jo to jsem si také myslel, ale chybně. Tvrdí, že u nich to není potřeba, že v nabídce je projekt k ohlášce, ale tohle jsou řemesla... Byl na doporučení kvůli specifickému zdivu a u nás jsem nenašel rozumného projektanta. Takže to dopracování vyřeším přes dozor a pak, když bude chuť, to dám právníkovi...
Odpovědět
@mpavka A co mate ve smlouve? Ze udrla PD pro ohlaseni dle vyhlasky?
Odpovědět
@puhelin Ano, samozřejmě Předmět je: Dokumentace pro úz. řízení a stavební povolení dle Vyhl. č. 499/2006 Sb. On se ohání tím, že je tam vypsáno, co to bude obsahovat: a) projektová dokumentace rodinného domu - stavební část, včetně statiky b-h) zpevněné plochy, bazén, plot, DČOV, vod přípojka, PEBŘ, ZPF, požární zpráva, likvidace vod. A že tam nikde není vytápění, elektroinstalace a ZTI. A já mu říkám, že jsem si objednal projekt k ohlášení stavby. Upřímně jsem si myslel, že to vše se schovává pod a). Byl jsem na SÚ, zda to bude stačit dle vyhlášky a ty mi řekli ok. Při předání PD jsem ji kontroloval, vracel na úpravy. Ale nevěděl jsem co všechno musí obsahovat vytápění, elektro a ZTI, mám tam popis topení a jeho řez, rozmístění sanity ve všech koupelnách a WC, odvětrání radonu a na elektro mi řekl, že stačí mít navedeno k domu. Proto si platím projektanta a ten by měl vědět, jak to má vypadat.
Odpovědět
Článek se načítá
Zdravím, budem s dovolením písať po slovensky, ale samozrejme k stavebnímu zákonu ČR. V prvom rade, v ČR nepotrebujete k stavbe stavebné povolenie, a to od roku 2012. Stačí "ohláška" 🙂 dobré nie? 🙂, ale ktorý projektant Vám to povie 🙂 asi, lebo by mal menej práce? Váš prípad konkrétne, ohláška či stavební řízení, nič sa nemení v požiadavkoch na rozsah Projektovej Dokumentácie (PD). A to, čo po Vás chce Sstavebný úrad, je samozrejme v poriadku, pretože PD obsahuje stavebnú časť vrátane statiky, spevnené plochy a všetko čo tam píšete, likvidovanie zrážkových vod, atd....a taktiež, samostatná časť v zložke PD je ZTI, ďalej elektro, Voda, odpad, vytápění,PNEB. Dokonca o sadových úpravách tam musí byť minimálne nejaká zmienka. Takže projektant nech to dokončí do rozsahu PD, v opačnom prípade by som mu jemne a taktne pohrozil dopisom a otázkou na rozsah PD českej komore arch. 🙂)
Odpovědět
@kutilgabi U rodinnych domu to plati az od r. 2018 🙂
Odpovědět
@puhelin 🙂 neneee,,od 2012. kaurát, v tomto roku novelizácia počítala s max.zast.plochou a to 150m2 a zároveň s max. podlahovou plochou a to 350m2, každopádne, v roku 2015, pokiaľ sa nemýlim, vypadla Zastanavá plocha a v roku 2017 vypadla podlahová plocha
Odpovědět
@kutilgabi To pisete o slovenskem stavebnim zakone? U nas byly do r. 2018 rodinne domy na ohlasku o max zastavene plose 150 m2. Po r. 2018 uz jsou na ohlasku vsechny rodinne domy. Jen pokud jsou nad 200 m2, je k odsouhlaseni nutne zavazne stanovisko hasicskeho zachranneho sboru.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?