Soused a jeho problém

Profilova fotka
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Žádali jsme sousedy o podpis ke stavbě. Všichni souhlasili, jen jeden soused řekl, že není problém, ale následně nám jen poslal mail, že nesouhlasí se stavbou, protože nebude ke svému pozemku moci jezdit přes ten náš přímou cestou, ale musel by to objíždět. Kvůli tomu jsme museli zažádat o stavební povolení. Teď čekáme na obeslání sousedů. Pořád přemýšlím, jestli s tím soused příjde i na stavební úřad, jestli ho rovnou pošlou k šípku a nebo se to bude vše projednávat a tím i protahovat. Podotýkám, že soused tam má pouze parcelu, bydlí úplně jinde a trávu mu seká místní zemědělec.
Odpovědět
Stejny problem jsem resil taky, jen s tim rozdilem ze mi soused nepodepsal situacni plan a ja nevim proc.Musel jsem tak misto ohlasky zazadat o stavebni povoleni a tak se mi vse protahlo o 3 mesice. Nastesti se ten muj soused neodvolaval a tak jsem pred tydnem povoleni dostal. Ale u Vas vidim, ze se soused bude zrejme odvolavat a tak preji hodne stesti a pevnych nervu. Jestli ma prijezd jinudy tak mu stavebni urad odvolani zamitne jako bezpredmetne. Vas to bude stat cas navic a taky min 4500kc navic za stavebni povoleni misto 1000kc za ohlasku, ktera je do 30 dnu.
Odpovědět
Myslím si, že protahovat to může ale s tímto odůvodněním neuspěje, pokud pozemek není jeho a nemá tam zřízeno třeba věčně bremeno. A otázka je, když tam jezdí, je tam oficialne zrizen sjezd? 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@radek_bubela A na co se chcete zeptat? Se sousedem jste to měl pořádně probrat, protože z toho, co píšete, je ten jeho důvod velký nesmysl.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za odpovědi. Oficiální cesta tu není a ani nebyla je to naše parcela. Soused byl v pohodě, dokonce je to syn kamarádky tchyně a není s ním z ničeho nic řeč. Máme vyvrtenou studnu stavební povolení prošlo OK, ale dům je ted problém. Zeptat jsem se chtěl na to, zda je jeho odůvodnění vůbec pro SÚ jako něco, na co by měl brát zřetel a rovnou to zamítne jako nesmysl.
Odpovědět
Takze kdyz vy pozemek oplotite, zustane mu verejne pristupna (oficialni) cesta na jeho pozemek?
Odpovědět
Profilova fotka
aaano zůstane
Odpovědět
Profilova fotka
@radek_bubela Měl by to zamítnout jako nesmysl. Soused se samozřejmě může odvolat na kraj. Bylo by dobré si s ním po vydání stavebního povolení sednout a vysvětlit mu, že s ním chcete mít dobré vztahy, ale k tomu je třeba, aby vám nedělal nesmyslné problémy.
Odpovědět
Pokud je to tak jak jste to popsal, tak sousedova námitka bude zamítnuta. Pokud se odvolá, neuspěje. Bude Vás to stát ale čas, protože odvolání teď krajské úřady vyřizují cca 2-6 měsíců (jak který kraj).
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem, potvrdili jste nám to co jsme si mysleli. Doufám, že pán dostane rozum a nechá si to vysvětlit.
Odpovědět
Takže vy jste ho nechali léta jezdit přes váš pozemek a jemu se nelíbí, že tam nebude už moci jezdit ...? A přitom má oficielní přístup jinou cestou ? V rámci vydávání stavebního povolení vás to zbrzdí, ale jeho argumentaci - pokud proti vydání stavebního řízení vznese stížnost - námitku, tak příslušný orgán, který by měl rozhodovat ba měl tuto stížnost vyřešit jako nedůvodnou stížnost. Někteří lidé jsou dost nepřejícní a zřejmě když se dozvěděl že budete stavět, tak vám to chce asi trochu "osolit" ... Škoda že jste ho nechali jezdit přes svůj pozemek - já bych na to reagoval okamžitě tím, že bych si svůj pozemek alespoň provizorně oplotil.
Odpovědět
Můžu se zeptat, jak nyní pokračujete? Jsme v podobné situaci. Nyní sousedi dostali dopisy, tak čekám kdo a na co se odvolá.
Odpovědět
Profilova fotka
nejhorší je hloupý, závistivý soused, taky máme, vše se tím jen prodlužuje, domluva nemožná, my mu vyšli ve všem vstříc, on právě naopak, nezbývá než vydržet
Odpovědět
Článek se načítá
@mellari Možná si děláte zbytečné starosti. Jaké "dopisy" už sousedi dostali? Pokud by se mělo jednat o nějaké odvolávání (jak píšete), tak odvolat se lze pouze proti správnímu rozhodnutí. Takže stavební úřad už vedl řízení a rozhodl? V podstatě přichází v úvahu jen vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení nebo společného povolení. Něco takového už teda stavební úřad vydal?
Odpovědět
@milanq V našem případě bylo zahájeno územní a stavební řízení, nyní byli obeznámeni sousedi. My však víme, že někteří se stavbou nesouhlasí a hodlají podávat námitky, poté i odvolání.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?