stavba do 25m2 jako sklad před stavbou domu

25. čvn 202090

Dobrý den, důležitý dotaz - každý tvrdí něco jiného. Mám parcelu i stavební povolení pro stavbu rodinného domu. Ovšem chci si nejdříve postavit sklad stavebního materiálu a abych si měl kde udělat kafe nebo se schovat před deštěm při samotné výstavbě domu ( později jako garáž 6x4m2). Nechci už žádné další povolování a souhlasy. Je to bráno dle zákona jako zastavěná plocha když už mám stavební povolení a mám tedy nárok stavět stavbu do 25m2, nebo musím nejdříve postavit dům dle projektu? každý si na parcelu před stavbou dává plechovou garáž nebo buňku na nářadí a zákony na to přihlížejí stejně jako na stavbu ( pojem - výrobek plnící funkci stavby již neexistuje) Je to tedy takto možné ? případně pokud ne, jak tučný postih mě za toto hrozí? bagrovat a dělat základy chci už tento pátek kdy budu mít na parcele bagr. Děkuju předem za odpověď.

 • My dělali desku pro manželovu dílnu 25 m2 a na stavebním mi řekli, že jediná podmínka je 2 m od plotu. Že klidně můžeme stavět už s povolením domu, také jsme využili bagr, když tam byl. Nebála bych se toho.

 • Pojem "vyrobek plnici funkci stavby" stale existuje, ze zakona nezmizel.
  Tu stavbu do 25 m2 muzete bez souhlasu umistit na pozemku rodinneho domu. Takovy pozemek vy nemate, rodinny dum na pozemku nestoji.
  Takze az budou potvrzovat dokonceni stavby, bude tam stavba dalsi.
  Jak to posuzuji u vas zjistite jen kdyz se jich zeptate. Treba to resit nebudou...

 • My si před stavbou přivezli plechovou boudu ale zároveň jsme vytvářeli zahradní domek, železná kontrukce unimo buňky bez stěn, kopali jsme do země. Vybetonovali jsme podlahu udělali střechu přes betonové patky. My měli ve stavebním povolení zahrnuto stání pro auto takže jsme neřešili jestli je to domek nebo stání. Teď je část kotec pro psa a zbytek dílna pro manžela.

 • Sponzor fóra
 • To je právě ta otázka... Když budu chtít kolaudavat pak stavbu, tak aby mi netvrdili že tam mam navíc černou stavbu. No to už snad pujde okecat. Děkuju za info

 • @michal_brajer  nemyslím si. Nám nikdo stavbu nekontroloval, "kolaudovali" jsme 2018 jen jsme doložili souhlas s projektem že jsme ho dodrželi. A to máme stavbu bungalovu 242 m².

 • @barushka0404  St. urad potvrzuje dokonceni stavby. Protoze uz dost uredniku "od stolu" potvrdilo stavbu v jine podobe, nez jak byla povolena a meli s tim pak prusvih, chodi pro jistotu na pozemek stavbu overit.

 • @puhelin  no vidíte dva roky a jaké novinky. Omlouvám se za nevědomost a špatnou radu....

 • Hledám firmu na protlak na vodu akanlizaci okolí Litoměřic

 • @barushka0404  To neni novinka. Od ledna 2018 je to stale pod stejnym zakonem. Jen v tom prvnim roce si to hodne uredniku zjednodusovalo (zakon to umoznuje rozhodnout od stolu) a pak na to doplatili. Ted si to vic hlidaji a chodi na kontrolu.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Na betonových taškách je lákavá špičková technologie i design
  Těžká šikmá střecha z keramobetonových panelů HELUZ je odolná, trvanlivá a tepelně i zvukově výborně izoluje
  Konvektory – řešení pro nízkoteplotní zdroje vytápění
  Archiv článků od partnerů